www.infoglobe.cz » Aktuality

Litomyšl: Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové

Publikováno: 11.5.2019
Letošní osmý ročník vyvrcholí po gastrotýdnu v místních restauracích o víkendu 18. a 19. května na Toulovcově a Smetanově náměstí. Od 13. května si můžete zajít na polední menu či večeři do místních restaurací, které se stejně jako M. D. Rettigová hlásí k experimentování v kuchyni.

Uctít památku M. D. Rettigové, která v Litomyšli nejen žila, ale také učila hospodyňky experimentovat v kuchyni, je cílem letošních gastroslavností. Nezbytnou součástí sobotního programu budou kuchařské prezentace na hlavním pódiu.  Sejdou se zde milovníci dobrého jídla a pití, kuchaři, odborníci na moderní gastronomii i výrobci kvalitních potravin. V rámci slavností mají stop plasty! Používat se bude bio rozložitelné nádobí a vratné kelímky.

Těšit se můžete opět na soutěže Svíčková open, O nejlepší bábovku, soutěž týmů odborných škol či klání družstev ve vaření kotlíkového guláše. Novinkou bude soutěž „Mástr šéf Gril Litomyšl“.  Připraven bude i bohatý dětský program se školičkou vaření a soutěžemi. Moderovaný program vystřídá cimbálová muzika, večer na Smetanově náměstí patří tancovačce.

Více o programu zde.

 

Zdroj a foto: gastroslavnosti.cz

Textová úprava: Monika BabickáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Litomyšl
Publikováno: 15.10.2007
Litomyšl se nachází ve východních Čechách v nadmořské výšce 320 - 370 m. Protéká tudy řeka Loučná. Litomyšl je rodištěm hudebního skladatele Bedřicha Smetany a každoročně se zde koná Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl.

ČR: Ústí nad Orlicí – město tkalců a baroka – VIDEO
Publikováno: 12.6.2018
Na soutoku Tiché Orlice a Třebovky, přímo na hlavní železniční trati z Prahy na východ, najdete nenápadné, ale přesto krásné městečko Ústí nad Orlicí. Čeká vás v něm barokní náměstí s podloubími i unikátní nádražní budova.

Litomyšl: Museum Josefa Váchala zkrátí sezonu
Publikováno: 26.3.2019
Portmoneum v Litomyšli na Svitavsku letos zkrátí kvůli rekonstrukci výstavní sezonu. Potrvá pouze od konce března do začátku června. Proto neváhejte s návštěvou unikátní evropské památky – domu Josefa Portmana s originální výmalbou a interiérovým nábytkem malovaným Josefem Váchalem.

ČR: Pardubice – město s vůní perníku
Publikováno: 9.11.2017
Pardubice jsou mým zamilovaným městem, a tak vám dám pár tipů, kam můžete vyrazit. Moc ráda se procházím v okolí pardubického zámku. Je to nádherná renesanční stavba, která je také od roku 2010 zapsána do seznamu národních kulturních památek České republiky.

ČR: Polička - mezi Čechami a Moravou
Publikováno: 8.7.2011
Město Polička se nachází asi 17 kilometrů západně od Svitav, v kotlině při Bílém potoku, na zemské hranici mezi Čechami a Moravou. Polička je součástí Pardubického kraje a obývá ji kolem 9 000 obyvatel.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.5.2019
Zahájení sedmého ročníku Landscape festivalu a doprovodného programu se uskuteční v amfiteátru za ostravským domem kultury v sadech Dr. Milady Horákové 29. května v 18 hodin, vystoupení kapel o den později začne v 17 hodin. Štafetu Ostrava převzala po šesti ročnících konaných v Praze, Plzni a Opavě.
24.5.2019
Slovenský rekord za největší vertikální nápis v exteriéru získala obec Kružlová. Místní obyvatelé jej postavili v Údolí smrti, kde se uskutečnila největší tanková bitva v rámci karpatsko-dukelské operace.
23.5.2019
Tato akce se koná každé dva roky a je zaměřena na prezentaci 21. základny taktického letectva Čáslav. Dynamické ukázky vojenské letecké techniky s doprovodným programem uvidíte v sobotu 25. května od 9 do 17 hodin. Vstup je zdarma.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALBÁNIE:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 25. 5. 2019
svátek:Viola