www.infoglobe.cz » Kalendář akcí » Společenské a kulturní akce

Kalendář akcí

Společenské a kulturní akce

Všechny akce
Vložit novou akci
Upravit akci

Žirovnice: Expozice perleti

od 28.6.2007 do 31.12.2017

Město Žirovnice je známé výrobou perleťových knoflíků.

Expozice knoflíkářství je rozsáhle prezentována v několika prostorných místnostech budovy pivovaru. V expozici je mj. seznam takřka stovky žirovnických perleťářských dílen a továren z let 1941 – 49. Je zde mapa města, na níž jsou dílny a továrny vyznačeny.

Číslo akce: 12422

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Žirovnice - zámek, Pivovar (Kraj Vysočina)

Kolín: Mezi kmeny a státem. Kouřimsko a Kolínsko v raném středověku

od 16.9.2016 do 16.9.2018

Výstava zasazená do prostředí regionu Kolínska a Kouřimska je věnována základním aspektům státní a kmenové společenské organizace ve střední Evropě v raném středověku na základě několika případových sond. První z nich představuje Řezno jako politické, kulturní a náboženské centrum s interaktivními vztahy vůči západoslovanskému prostředí. Druhé navazující téma je věnováno kolínskému knížecímu hrobu, jako významné skupině mocných mužů na okraji společenské struktury. Poslední téma prezentuje slovanská hradiště v regionu, která jsou nejen výraznými prvky v krajině regionu, ale jsou také dokladem tehdejší společenské mnohotvárnosti a celistvosti.   

Součástí výstavy budou také předměty ze sbírek zahraničních muzeí.

Číslo akce: 14350

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Dvořákovo muzeum pravěku, Brandlova 35 (Středočeský kraj)

Šluknov: Brabenci a létající stroje

od 21.9.2016 do 31.12.2017

Brabenci a létající stroje

Číslo akce: 15184

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: půda zámku Šluknov (Ústecký kraj)

Javořice: Javořice365

od 1.1.2017 do 31.12.2017
Akce pro: Sportovní akce

Závod je organizován Oddílem VHT Počátky, bude zahájen 1. 1. 2017 a ukončen 31. 12. 2017.

Úkolem závodu je motivovat co největší možný počet lidí k pohybu a probudit vymírající soutěživost mezi současnou populací :-). Princip závodu spočívá v co nejvyšším možném počtu výstupů na nejvyšší vrchol Vysočiny v kalendářním roce 2017.

Závod hodnotíme dle:

 • největšího početu výstupů
 • nejvyšší hodnoty nastoupaných metrů z předem stanovených výchozích bodů
 • Registrace do závodu je zcela zdarma a jediné co musíte udělat je vyplnit jednoduchý registrační formulář.

  Výstup je povolen jakkoli, ovšem vlastní silou a bez cizí pomoci. V úvahu připadá např. cyklistika (mimo kol s elektropohonem), běžky, chůze, běh, turistika, in-line, koloběžka a jiné. Registrace každého výstupu se dokládá pomocí fotografie z vrcholu (z fotografie musí být patrné o jakého závodníka se jedná, a že byla pořízena z vrcholu Javořice) a zadáním originálního kódu z vrcholu Javořice, který se bude měnit v nepravidelných intervalech. Kód je umístěn na vrcholové desce s logem „VHT Počátky“ a „Javořice 365“, která je připevněna na levé straně od vstupních dveří do turistické chatky na vrcholu Javořice.

  Každá fotografie, pořízená na vrcholu Javořice, lze použít pouze jednou (tzn. že pokud pujdete na Javořici ve skupině např. 5 lidí a soutěžit bude chtít každý z vás, je potřeba pořídit 5 fotografií). Časový rozestup mezi jednotlivými výstupy (pořízení fotografie) musí být minimálně 30 minut a je nutné je nahrát na web (a tím zařadit do soutěže) maximálně do 7 dnů od jejich pořízení. Rozhodnutí o pravosti fotografie, pořízené dle pokynů výše, rozhoduje tým Javořice 365.

  Při registraci každého výstupu, je nutné zvolit výchozí obec pod vrcholem Javořice. Účastnit se může skutečně každý. Není podstatné za jakou dobu, ale kolikrát!! Tím mezi sebou mohou soutěžit ostřílení sportovci i pasivnější hobbíci :-)

  Uvidíme se na kopci!

  Číslo akce: 15331

  Kontinent: Evropa
  Stát: Česká republika
  Místo konání: Javořice a všechny okolní obce (Kraj Vysočina)

  Mělník: Z historie malé železnice - Výstava železničních hraček

  od 31.1.2017 do 31.12.2017

  Stálá expozice MTH v historickém objektu Regionálního muzea Mělník představuje jedinečné ukázky historických modelů a souprav parních, elektrických i motorových vláčků z let 1890–1960. Téměř po 100 letech se zde setkávají hračky světových výrobců železnic první poloviny 20. století. Na výstavě nechybí ani funkční elektrifikované kolejiště o rozchodu 0 a dílna s kovovou stavebnicí Merkur pro nejmenší návštěvníky.

  13. 1. 2017 byla výstava reistalována a opraveno kolejiště s historickým vláčkem. Takže už jezdííí!

  Mezi nově vystavené exponáty patří vláčky značky PIKO, nejstarší mašinka od firmy Stella Krnsko pochází ze 40. let 20. století.

  O pololetních prázdninách v pátek 3. 2. mají děti do této expozice a do expozice Dobové hračky 1900 - 1980 VSTUP ZDARMA!

  denně kromě pondělí 9:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00

  Číslo akce: 4724

  Kontinent: Evropa
  Stát: Česká republika
  Místo konání: Regionální muzeum Mělník, nám. Míru 54 (Středočeský kraj)

  Litvínov: FENOMÉN TOVÁRNY HELLER & SCHILLER

  od 10.2.2017 do 31.12.2017

  Premiéra unikátní výstavy dokumentující rozsáhlou produkci nejvýznamnějšího československého výrobce mechanických plechových hraček v letech 1925–1940. Nejen rodiny s dětmi, ale i modeláře a sběratele jistě potěší funkční elektrifikované kolejiště o rozchodu 0 sestavené z železničních hraček značky Husch nebo zajímavá dioramata představující historické události z dějin Československa. Doprovodný program k výstavě nabídne návštěvníkům komentované prohlídky s ukázkami funkce mechanických hraček zn. Husch, soutež s interaktivní hrou, přednášku o konzervování a restaurování hraček v nálezovém stavu, workshopy a edukační program pro ZŠ i SŠ.

  středa - neděle 10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00, úterý pouze po telefonické domluvě a jen pro skupiny

   

   

  Číslo akce: 15042

  Kontinent: Evropa
  Stát: Česká republika
  Místo konání: Zámek Valdštejnů Litvínov (Ústecký kraj)

  Hradec Králové: Bílá věž

  od 31.3.2017 do 20.12.2017
  Akce pro: Ostatní

  Poutavý výklad průvodce se na dominantě města koná každý měsíc v předem stanoveném termínu. Na březen je to 31.

  Vstupenky zakoupíte přes rezervační systém nebo v infocentrech.

  Číslo akce: 15526

  Kontinent: Evropa
  Stát: Česká republika
  Místo konání: Bílá věž, Hradec Králové (Královéhradecký kraj)

  Exit game pod zemí v labyrintu

  od 27.6.2017 do 31.12.2018
  Akce pro: Ostatní
  Pro hravé návštěvníky připravilo Turistické informační centrum novinku. Brněnské podzemí, konkrétně Labyrint pod Zelným trhem, nabídne nyní oblíbený druh interaktivní zážitkové hry – exit game. *
  Číslo akce: 15953

  Kontinent: Evropa
  Stát: Česká republika
  Místo konání: Brno (Jihomoravský kraj)

  František Kupka a umělecká skupina v Puteaux

  od 9.9.2017 do 9.1.2018
  Tento výstavní a publikační projekt představuje, vůbec poprvé v České republice, uměleckou skupinu, respektive volné uskupení umělců, kteří se postupně usazovali na pařížském předměstí Puteaux a významně zasáhli do vývoje moderního umění vytvořením jakési druhé, nepicassovsko-braqueovké cesty, dávající velký význam barvě a zákonitostem vycházejícím z univerzálních principů přítomných v přírodě a univerzu vůbec. *
  Číslo akce: 15897

  Kontinent: Evropa
  Stát: Česká republika
  Místo konání: MUSEUM KAMPA, PRAHA 1 (Hlavní město Praha)

  Praha: Výstava Podoby a příběhy. Portréty renesanční šlechty

  od 13.10.2017 do 4.3.2018

  Výstava Podoby a příběhy. Portréty renesanční šlechty představuje výběr z dochovaných renesančních portrétů ze sbírek českých a moravských hradů a zámků. Medailonky věnované mnohým slavným rodům přibližují osobnosti české a moravské aristokracie doby renesance, protestantské i katolické a jejich životních příběhy. České a moravské šlechtické rody připomenou heraldické a genealogické památky, archiválie, předměty uměleckého řemesla. Vystavené soubory rozšiřují také vybrané renesanční portréty, které do zámeckých sbírek přinesly aristokratické rody usazené v Čechách a na Moravě v pozdějších staletích.

  Výstava představí vzácné portréty pánů z Hradce, Rožmberků, Smiřických, Šliků, Redernů, Lobkowiczů, Žerotínů, Dietrichsteinů a dalších rodin, i několika rodů, které přenesly své starobylé portrétní galerie z ciziny do naší země v pozdějších staletích. Zastoupena budou díla anonymní i díla slavných autorů, Jakoba Seiseneggera, Paola Veronese, Hanse von Aachen či Anthoniho Bayse. Nebude chybět nejstarší portrét legendární Perchty z Rožmberka, vytvořený na přání vzdálených potomků jejího rodu, portrét mladého Petra Voka z Rožmberka či portrét Jáchyma Ondřeje Šlika, popraveného roku 1621 na Staroměstském náměstí.

  Součástí výstavy budou také unikátně dochované renesanční textilie a příklady šperků. Například unikátní národní kulturní památka – stříbrná šlikovská mincovní kazeta s vzácnými šlikovskými ražbami mincí z Jáchymova, renesanční náhrdelník ze Svatovítského pokladu či exempláře vonného šperku – pomandru – luxusního doplňku oděvů dam doby renesance. Z archívních památek budou vystaveny proslulé šlikovské listiny vydané za císaře Zikmunda Lucemburského pro Kašpara Šlika, pokutní registra Petra Voka či takzvaná Zlatá kniha černokostelecká s popisem zámku Smiřických. Originály těchto vzácných dokumentů však mohou být vystaveny pouhý měsíc. Na přelomu ledna a února pak budou poprvé v historii vystaveny originály slavných dopisů Perchty z Rožmberka.

  Číslo akce: 15295

  Kontinent: Evropa
  Stát: Česká republika
  Místo konání: Konírna Šternberského paláce (Hlavní město Praha)
     1 | 2 | 3 | 4   

  Lokace:

  Česká republika
  Kalendář akcí:

  Partner:

  Vyžaduje Adobe Flash Player

  Partneři:

  I díky vám jsme získali certifikát:

  Dôveryhodná firma 2017

   

  Typy akcí:


  Fotosoutěž:

  Chrámy a kostely

  1. 11. – 31. 12. 2017
  1. cena:
  Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium
  2. cena:
  Kniha Vltavské vyhlídky z internetového knihkupectví bux.cz
  1. cena redakce:
  Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní a vstupem do saunového světa a zážitkového bazénu v hotelu Panorama**** Trenčianské Teplice
  2. cena redakce:
  Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X v krabicovém balení s 8GB flash diskem a aktualizovanou praktickou příručkou
  3. cena redakce:
  Roční elektronické předplatné časopisu National Geographic

  Aktuální stavy řek:

  Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

  Aktuality:

  12.12.2017
  Prestižní World Ski Awards mají své letošní vítěze. V České republice získal titul Nejlepší lyžařský resort 2017 již potřetí Skiareál ve Špindlerově Mlýně, ve Slovenské republice Jasná v Nízkých Tatrách. Nejlepší lyžařské středisko na světě je pro rok 2017 francouzské letovisko Val Thorens.
  11.12.2017
  Jedna z největších turistických atrakcí zimních Tater – Tatranský ledový dóm na Hrebienku přivítá návštěvníky již popáté a nabídne krásu ledu i nezapomenutelné koncerty.

  10.12.2017
  Nenechte si ujít vánoční trhy v Pezinku, které kromě typického vánočního zboží a občerstvení nabízejí také kulturní program, dobročinný bazar, betlém a vánoční orloj.
  Archiv aktualit

  Důležité informace:

  Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

  Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
  soutěžte!

  Destinace měsíce – PERU:

  Nejčtenější články:

  Interaktivní katalogy:

  dnes:úterý 12. 12. 2017
  svátek:Simona
  dnes:
  úterý 12.12.
  7 °C
  zítra:
  středa 13.12.
  4 °C