www.infoglobe.cz » Kalendář akcí » Výstavy a veletrhy

Kalendář akcí

Výstavy a veletrhy

Všechny akce
Vložit novou akci
Upravit akci

Chrudim: Mozaika z dějin regionu

od 2.5.2012 do 2.5.2030
Projděte dějinami Chrudimska a staňte se svědky zázraku spojeného s obrazem sv. Salvátora. Zjistěte, jak vypadal lazaret za 1. světové války nebo uvítejte v Chrudimi návštěvu T. G. Masaryka. Expozice obsahuje 12 vybraných scén – skutečností nebo událostí, které byly součástí nebo výrazně ovlivnily život v regionu od pravěku do roku 1920.
Číslo akce: 6006

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Muzeum Chrudim (Pardubický kraj)

Chrudim: ALFONS MUCHA

od 27.9.2012 do 30.9.2020

Plakáty Alfonse Muchy

Výstava je doplněna výběrem grafických listů jeho významného díla Documents D`ecoratifs a dvěma kovovými talíři s potiskem hlav dvou orientálních dívek, zhotovených v Paříži v 90. letech 19. století. Expozice je členěna na plakáty divadelní, dekorativní panó, propagační plakáty a kalendária. 

Číslo akce: 6008

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Regionální muzeum v Chrudimi (Pardubický kraj)

Český Krumlov: Příběhy krumlovských klášterů

od 3.9.2016 do 31.12.2017

Výstava, která prostřednictvím fotografií Ladislava Pouzara a doprovodných textů Jiřího Blocha zachycuje proces nejrozsáhlejší rekonstrukce v novodobých dějinách města Český Krumlov.

Číslo akce: 15162

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Klášter klarisek, Nádvoří klarisek (Jihočeský kraj)

Litomyšl: Imaginárium

od 5.2.2017 do 3.9.2017

Živá výstava divadelních, loutkových a výtvarných ostrostřelců. 

Výstava "IMAGINÁRIUM" oživuje výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace.

Číslo akce: 15529

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Regionální muzeum v Litomyšli (Pardubický kraj)

Ostrava: Avízo Bazar

od 12.3.2017 do 5.11.2017

Termíny: 12.2.2017, 12.3.2017, 14.5.2017, 11.6.2017, 3.9.2017, 1.10.2017, 5.11.2017

Prodejní akce dětského a kojeneckého zboží, sportovního vybavení, kočárků, sedaček, hraček a knížek. Součástí akce bude rovněž zábavný program pro děti, včetně tomboly o ceny. Od 8 do 12 hodin.

Číslo akce: 15537

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Výstaviště Černá louka, Ostrava (Moravskoslezský kraj)

Ústí nad Labem: Středověké Ústí

od 7.4.2017 do 31.12.2017

Autorská výstava pracovníků Muzea města Ústí nad Labem plná originálních sbírkových předmětů představuje návštěvníkům vybrané kapitoly z období pozdního středověku v Ústí a jeho okolí.

Část výstavy je koncipována interaktivně pro děti. Mohou si stavět město z kostek a figurek, zkusit středověkou zbroj nebo proniknout do tajů středověké medicíny.

Číslo akce: 4785

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Muzeum města Ústí nad Labem (Ústecký kraj)

Valtice: KŘIŽÁCI & ZLATÝ POHÁR

od 29.4.2017 do 31.10.2017

Naprosto ojedinělý výstavní projekt mapující křížová tažení do Svaté země v 11. až 13. století s přesahem do problematiky působení rytířských řádů v Evropě (templáři a johanité v českých zemích, Řád německých rytířů, husitské války).

Výstava je určena zájemcům o dějiny, kulturu a reálie střední Evropy, Středomoří, zemí Blízkého východu, návštěvníkům se zájmem o fenomén dálkových cest (zejména Hedvábné cesty), dějiny obchodu, poutnictví na svatá místa a dějiny středověkého vojenství v Evropě a na Blízkém východě.

Návštěvníci získají smysluplné, ucelené a přehledné informace o fenoménu křížových válek, obchodních kontaktech na západních větvích středověké Hedvábné cesty a ve Středomoří, o problematice křesťanského a muslimského poutnictví a obecně o mírovém a válečném soužití křesťanského a muslimského světa ve středověku. Samostatnou kapitolou v rámci výstavy bude přehlídka v evropském kontextu unikátních předmětů a jejich souborů, z nichž mnohé budou ve Valticích představeny ve světové premiéře.

Součástí doprovodných programů pro veřejnost bude série komentovaných prohlídek a přednášek na relevantní témata či segment věnovaný edukaci nejmladších návštěvníků. Výstava je koncipována tak, aby zaujala nejen odborníky výše uvedených oblastí, ale i širokou laickou veřejnost.

V samostatné výstavní místnosti u projektu Křižáci se podařilo vystavit od 18. května do konce července 2017 naprosto mimořádný kus, a sice originál poháru Alexandra Velikého. Tato jedinečná památka světového významu pochází ze 4 století před naším letopočtem a je vystavena vůbec poprvé !!

Číslo akce: 5160

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Druhé nadzemní podlaží zámku Valtice (Jihomoravský kraj)

Valtice: Kult koně

od 1.5.2017 do 15.12.2017
Výstava Kult koně s prohlídkou Zimní jízdárny zámku Valtice

Národní památkový ústav – pracoviště Státní zámek Valtice připravil ve spolupráci se společností Pálava Point, s. r. o., pro rok 2017 projekt nazvaný Kult koně - Barokní šlechtická hipokultura a soužití člověka a koně. Projekt je realizován pod záštitou Ministerstva kultury České republiky a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Na výstavě je představena koexistence koní a lidí od nejstarších dob až do současnosti, zejména však s důrazem na moravský prostor a chov koní rodem Liechtensteinů. Vystavena je necelá stovka artefaktů, které se časově datují od velkomoravského období až po současnost.

V rámci památky UNESCO Lednicko-valtický areál představuje státní zámek Valtice jeden ze dvou stěžejních historických komplexů. V uplynulých letech se mimo jiné Národnímu památkovému ústavu podařilo úspěšně stavebně rehabilitovat zámeckou konírnu a jízdárnu, které jsou dokladem mimořádného významu, který hipokultura měla pro rod Liechtensteinů. Výstavní projekt Kult koně si klade za cíl prezentovat středoevropsky jedinečný hipoareál ve Valticích. Je lokačně situována do 2 NP zámecké jízdárny (jižní galerie).

Výstavní část projektu nabízí možnost autentického setkání s řadou vzácných artefaktů ze státních sbírek i od soukromých sběratelů. K vidění například je šlechtická výstroj koní, předměty uměleckého charakteru s koňskou tematikou, historické knihy chovu, tzv. moravský chomoutek, porcelánové umělecké předměty, malby z valtického zámku s tematikou koní, ale též velkomoravská ostruha. Zcela samostatnou část výstavy tvoří soubor soch ušlechtilých koní, které vytvořil akademický sochař Petr Novák z Jaroměře. Pro výstavu exponáty zapůjčila i medlánecká jízdní jednotka Jihomoravského ředitelství Policie ČR.

Výstava je přístupná ze zámeckého dvora, vstupenky možno zakoupit přímo na místě či v pokladně zámku Valtice. Od 28. dubna do 31. října bude otevřena denně, v listopadu a prosinci pouze v předem avizovaných termínech.

Mimořádná nabídka v hlavní sezóně! Ke vstupence do základního prohlídkového okruhu vstup na výstavu za pouhých 10,- Kč.

Číslo akce: 5269

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Jízdárna zámku Valtice (Jihomoravský kraj)

Doksy: výstava Karel Hynek Mácha

od 3.5.2017 do 29.10.2017

Pomníky, sochy, náhrobky a nezapomenutelný ilustrátor Máje Jan Zrzavý - výstava.

Číslo akce: 15657

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Památník K. H. Máchy v Doksech (Liberecký kraj)

Polička: Koloniál Karla Baizy

od 6.5.2017 do 3.9.2017

Poličské muzeum připravilo výstavu o obchodování v minulosti. Spolupracovalo s Moravským zemským muzeem v Brně a dalšími organizacemi i jednotlivci. Inspirací ke vzniku putovní verze výstavy byla knížka Karla Poláčka "Bylo nás pět". Poličská podoba navíc využívá skutečnosti, že zde v 1. třetině 20. století působil rázovitý sklenář a obchodník Karel Baiza. Nepřehlédnutelné inzeráty uveřejňoval v místním časopise Jitřenka.

Výstava vám představí místní zboží i produkci blízkých výrobních středisek, seznámí s dováženými výrobky a plodinami z jiných oblastí Českých zemí i ze zahraničí. Poznáte vybavení a sortiment dobového koloniálu, cukrárny, řeznictví a obchodu s textilem. Navštívíte také výroční trh. V „trafice“ a „hokynářství“ budete mít možnost navázat vztah prodávajícího a kupujícího, vyzkoušet smlouvání o ceně, vyzdvihnout novinky a senzace v tisku apod.

U dobových fotografií živností z náměstí v Poličce porovnáte a možná zavzpomínáte, jak je tvář obchodování proměnlivá.

KOLONIÁL-KARLA-BAIZY-aneb-z-historie-obchodu-a-obchodování-2017

Číslo akce: 15628

Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Místo konání: Poličské muzeum (Pardubický kraj)
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10   

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Typy akcí:


Fotosoutěž:

Nejkrásnější místa

1. 7. – 31. 8. 2017
1. cena:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci ve Wellness relax areálu Hnačov
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z knihkupectví bux.cz
1. cena redakce:
Švýcarské hodinky Roadster Black Night v hodnotě 7 890 Kč od firmy Wenger
2. cena redakce:

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.8.2017
Navštivte malebnou vesničku Stará Kremnička, která leží v jižní části Kremnických vrchů, ve dnech od 25. do 27. srpna.
22.8.2017
Kromě otevřené Cesty hrdelního práva bylo v Tišnově nově otevřeno i Turistické informační centrum. Městečko pár kilometrů severozápadně od Brna je považováno za bránu Vysočiny.
21.8.2017
Také letos ožije hrad Červený Kameň festivalem Slovenské hrady, který se uskuteční 9. září.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 23. 8. 2017
svátek:Sandra
dnes:
středa 23.8.
22 °C
zítra:
čtvrtek 24.8.
28 °C