www.infoglobe.cz » Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta lodí až k národnímu parku Pumalin

Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta lodí až k národnímu parku Pumalin

Publikováno: 5.8.2017
Naší další zastávkou při cestování po Chile bylo městečko Puerto Varas, má stejně velkou popularitu jako Pucón. Městečko je velmi pěkně udržované, najdeme zde spousty obchodů se sportovním oblečením a s různou sportovní výbavou. Projeli jsme hlavní třídou a dorazili k jezeru Lago Llanquihue. Výhledy odsud jsou impozantní. Dokonce zde vidíme i dvě sopky Osorno a Calbuco. Vulkán Osorno se tyčí nad vodou a je dokonale tvarovaný.

vulkán Osorno

Naším dalším důležitým bodem je La Arena – písčitá zátoka, ve které se nachází přístav, odkud vyplouvají každou půlhodinu trajekty. Loď zde ještě nebyla, a tak jsme měli chvíli na průzkum malé zátoky. Dokonce jsme se mohli občerstvit u malého vozíčku, který stál u přístavu. Cena za dvě osoby a auto je 9 500 CLP (necelých 400 Kč).

přístav La Arena

Tímto přejezdem jsme zase o kousek blíže vysněné Carretera Austral. Po třiceti minutách loď zastavila v maličkém přístavu Caleta Puelche. Odtud jsme museli ujet 50 km po místy zpevněné cestě až do malého města – Hornopirénu. Tady si koupíme lístky na další trajekt, který však jede až druhý den ráno. Cena lístků je 33 500 CLP (cca 1 300 Kč) za auto a dvě osoby. Městečko Hornopirén je v obklopení lesů a nachází se zde i vulkán Hornopirén. Město je jednou z hlavních mezistanic na cestě po Carretera Austral, tudíž zde není nouze o ubytování. Nacházejí se zde kempy, hostely i hotely. My si našli kemp u moře, a tak jsme mohli večer pozorovat západ slunce a procházet se po oblázkové pláži.

sádky lososů za Hornopirénem

Konečně na lodi v Hornopirénu   Hornopirén a loďka místních obyvatel

divoká řeka v Hornopirénu

V 10.30 jsme vyplouvali a naší další zastávkou je přístav Leptepu (cesta trvá asi 3,5 h). Tady nás čeká další bojový úkol – přejet po nezpevněné cestě k další lodi. 10 kilometrů se na takové cestě zdá jako věčnost, natož když jsme zjistili, že si tu nějakou dobu počkáme, protože se na loď nevejdeme. Naštěstí to docela uteklo, objevili jsme totiž kolibříky, kteří si létali z květu na květ. Po hodině čekání jsme se nalodili, cesta lodí trvala půl hodiny. A pak už nás čekala jen fůra dobrodružství po nezpevněných cestách.

jak se cestuje po silinici do Hornopirénu   chyť si svého kolibříka

kolona v přístavu Leptepu

Jakmile jsme opustili loď, okolní příroda nám vyrazila dech. To ohromující kouzlo nepropustného lesa, ta neuvěřitelná výška stromů, to vše skrýval soukromý park Parque Pumalín.

park Pumalín

Je to největší světově chráněná oblast, která ale není ve vlastnictví státu Chile, v roce 1995 ji koupil americký milionář Douglas Tompkins. Ten se snažil zachránit jeden z nejvýznamnějších deštných lesů mírného pásu. Je to opravdu neuvěřitelná podívaná, velké stromy sahají snad až k nebi. Nalezneme zde divoké vodopády, skály, soutěsky, a dokonce i jezera. Celý park je neuvěřitelně upravený a rozhodně stojí za to věnovat mu alespoň jeden den. Tady se opravdu vyplatí mít oči na šťopkách. V tomto soukromém parku je i mnoho krásných a upravených kempů, kde se můžeme ubytovat, ale my se rozhodli najít něco jiného mimo národní park a pokračovali jsme ještě o kousek dál.   

park Pumalín

park Pumalín   květena v parku Pumalín

Každému určitě doporučuji navštívit tuto panenskou část přírody, i kdyby to mělo být jen na chvilinku. Najdete zde spousty treků a krátkých procházek s krásnými výhledy na ledovce a tajuplnou krajinu s divokou řeku. Opravdu skvělé místo pro všechny typy turistů.

park Pumalín   park Pumalín

GPS: (Parque Pumalín) 42°33'48.1"S 72°23'01.7"W

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolí
Publikováno: 29.7.2017
Naší další zastávkou bylo město Villarrica. Nejdříve jsme váhali, zda nezakotvit ve městě Pucón, které leží o 25 km dál a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Chile. Místní obyvatelé naprosto skvěle využili polohu tohoto města. Pucón totiž leží u břehu jezera Lago Villarrica, je obklopen národními parky, termálními prameny a také divokou řekou s peřejemi. V neposlední řadě se zde nachází vulkán Villarrica, který je asi největší atrakcí.

Chile: Z Coyhaique do Argentiny a zase zpět do Chile po Route 40
Publikováno: 12.8.2017
Naši cestu po Carretera Austral zakončujeme návštěvou města Coyhaique. Vydáváme se z Puerto Aysén, všude okolo nás je krásná příroda se spoustou výhledů. A skoro celou cestu nás lemuje řeka Río Simpson, která taktéž protéká přírodní rezervací Reserva Nacional Río Simpson.

Chile, Santiago de Chile – Vítejte v hlavním městě
Publikováno: 15.7.2017
Santiago je hlavní město státu Chile a také první zastávka na naší třítýdenní dovolené. Město je obklopeno vysokými horami a žije zde okolo 6 milionů lidí. Cesta sem je poměrně zdlouhavá (nám trvala 14 hodin), ale rozhodně nebudete litovat.

Chile, Valparaíso – zážitek pro turisty
Publikováno: 22.7.2017
Valparaíso nebo také Valpo je město ležící v centrální části Chile a je známé především tím, že jsou zde barevné až kýčovité domy. Mimo jiné tu také najdete jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v Chile.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Vepsáno ve tváři

1. 9. – 31. 10. 2017
1. cena:
Nejhezčí túry světa, kniha pro milovníky dobrodružných cest
2. cena:
Nejkrásnější výlety na tajemná místa, praktický průvodce po výletech, na kterých se budete bát
1. cena redakce:
Zájezd na adventní trhy do Vídně s CK Radynacestu.cz
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Dárkový poukaz na masáž ve Studiu Nicole v Praze 4

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.10.2017
Knižní událost roku se blíží! Od 9. do 12. listopadu se v bratislavské Inchebě uskuteční již 25. knižní veletrh Bibliotéka, který doplní výstava vzdělávání a didaktické techniky Pedagogika, zaměřená na prezentaci učebnic, vzdělávacích softwarů a školních pomůcek.
17.10.2017
Ve výstavním a společenském centru IDEON v Pardubicích se koná ve dnech 20. až 22. října čokoládový festival. Čeká vás velmi sladký víkend s doprovodným programem.
16.10.2017
Již v sobotu 28. října se můžete těšit na Noc duchů, dýní a strašidel, která zavládne na středověkém hradě Strečno.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – CHILE:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 18. 10. 2017
svátek:Lukáš
dnes:
středa 18.10.
17 °C
zítra:
čtvrtek 19.10.
18 °C