www.infoglobe.cz » Německo: Warnemünde I – relaxujte u Baltského moře

Německo: Warnemünde I – relaxujte u Baltského moře

Publikováno: 22.8.2018
Máte rádi procházky po pláži a nevadí vám ani chladnější teplota moře či vítr ve vlasech? Zamiřte spolu s námi na německé pobřeží Baltského moře – do známého turistického střediska Warnemünde – a vychutnejte si léčivé účinky moře.

Malá rybářská osada Warnemünde byla založena v roce 1200 a její název naznačuje její polohu na ústí řeky Warnow do Baltského moře. V roce 1323 se vesnička stala součástí blízkého hanzovního města Rostock, aby si tak město zajistilo přímý přístup k Baltskému moři. Teprve v 19. století se Warnemünde začíná rozvíjet do podoby významného a oblíbeného přímořského letoviska a centra lázeňství na pobřeží Baltského moře. Začaly se zde budovat vily, hotely i lázeňské komplexy.

pohled na maják z pláže (Warnemünde)

Tradici přímořských lázní na severovýchodě Německa založil velkovévoda Fridrich František I., který se v roce 1793 v nedalekém městečku Heiligendamm v přesvědčení o léčivé síle slané vody vrhl do vln chladného Baltského moře. I když jeho koupel trvala jen krátce, natolik se mu zalíbila, že ji začal opakovat pravidelně. Od roku 1821 vyhledávají tuto oblast ke koupání i turisté a začíná se zde vyvíjet lázeňská kultura. Na celém baltském pobřeží Německa najdeme množství přímořských léčebných lázní a luxusních wellness center s typickou lázeňskou architekturou.

pohled na promenádu z pláže (Warnemünde)

Tato oblast Německa s nejméně slaným mořem světa, s mírným přímořským klimatem a čistým ovzduším s vysokým obsahem jódu a mikroklimatem prospěšným pro dýchací cesty se stala ideálním místem k celoročnímu odpočinku. Pobřežní les, nedotčené útesy, větrem ošlehané duny prorostlé pouštní trávou a zejména bílé písečné pláže vybízejí k relaxu. Z moře máte výhled na duny, pláž a plující lodě.

plážové koše (Warnemünde)

Během teplých dnů jsou pláže plné lidí, před ostrým větrem je chrání typické plážové koše. Během bývalého režimu bylo toto pobřeží vyhledávaným letoviskem turistů z celého východního bloku. Byla to proslulá destinace i pro mnohé návštěvníky z bývalého Československa.

pláž (Warnemünde)

Pláž a moře ve Warnemünde, to nemusí být jen klidné vylehávání na pláži, které se obvykle spojuje s představou lázní. Pokud jste milovníky adrenalinu a sportu, užijete si i nová dobrodružství.

pláž (Warnemünde)

Kromě plážového volejbalu a jiných plážových her můžete vyzkoušet i vodní sporty. Např. stand-up paddling, surfing, windsurfing a kitesurfing. Větrné počasí těmto sportům přeje, najdete zde mnohé půjčovny i školy. Pokud nechcete zůstat pouze u břehu, půjčte si plachetnici a vyrazte za dobrodružstvím přímo na moře.

Baltské moře (Warnemünde)

Baltské pobřeží je vhodné i pro cykloturistiku. Kola nemusíte vozit s sebou, můžete si je půjčit na místě. Pokud jste nerozhodní a chcete všechno vidět, možná budete mít problém s výběrem trasy. Je zde totiž hustá síť cyklostezek, které nabízejí různě dlouhé okruhy i obtížnosti. Máte raději procházky a turistiku? I na vás zde mysleli a můžete se vydat na túru po některé z pěších tras.

socha milenců Liebespaar, promenáda (Warnemünde)Procházka podél plážové promenády lemované lavičkami je také krásná. Seepromenade je téměř 2kilometrový bulvár mezi pobřežním lesem na západě, majákem a charakteristickým Teepottem na východě letoviska. Jedna strana promenády je lemována hotelovými resorty, kavárnami, restauracemi a na druhé je mořské pobřeží. Zajímavostí pláže jsou vlnolamy – několik dřevěných sloupů zapuštěných do mořského pobřeží.

K promenádě patří i umění. Můžete zde najít množství skulptur. Jednou z nich je například i bronzová socha milenců Liebespaar (Wilfried Fitzenreiter, 1979). Na promenádě se konají i různé akce a koncerty. Zejména u majáku je čilý turistický ruch, který večer nabírá na intenzitě.

Jakýkoliv pobyt u moře vám vyčistí hlavu i dýchací cesty, zbaví pracovního stresu, únavy a posílí imunitu. Ne každý ale snese horka přímořských letovisek, proto je Warnemünde ideální destinací pro lidi s cévními a srdečními chorobami, jakož i pro každého, kdo rád poznává nová místa.

GPS: 54°10'31.0"N 12°05'19.9"E

 

Text a foto: Mgr. Anna Nociarová

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo: Rostock I – historické hanzovní město
Publikováno: 8.8.2018
Příjemnou procházku po pobřežní promenádě a nádech historie nemusíte hledat jen v oblasti Středomoří. Pokud vám vyhovuje mírnější podnebí, vydejte se k Baltskému moři. Jednou z možností je město Rostock, po jehož historické části se dnes projdeme.

Německo: Warnemünde II – za námořnickou atmosférou  
Publikováno: 29.8.2018
Letovisko Warnemünde vám nenabízí jen procházky po pláži, vodní sporty a lenošení na bílém písku na břehu Baltského moře. Vyrazte po promenádě do jeho centra a užijte si romantiku a čilý ruch staré rybářské vesnice či přístavu.

Německo: Rostock II – námořnická atmosféra starého přístavu
Publikováno: 15.8.2018
Na pobřeží Baltského moře je stále cítit námořnická atmosféra. Srdce Rostocku patří právě námořnictvu a tato romantika se ještě umocňuje při západu slunce během procházky městským přístavem.

Německo, ostrov Poel – divoká a neupravená krása pobřeží Baltu
Publikováno: 29.6.2015
Meklenbursko-Přední Pomořansko je šestou největší spolkovou zemí Německa. Na jejím severním cípu leží ostrovy Rujána a Usedom s hejny fotografujících turistů. Baltským tajemstvím stále zůstává ostrov Poel.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.
Publikováno: 30.11.2015
Poslední dobou více cestuji a poznávám velmi zajímavá místa. Návštěva termálních lázní a wellness pobytů je nyní velmi populární. Když jsem tedy dostala nabídku do jedněch lázní vyrazit, tak jsem vůbec neváhala.

Německo – Hanzovní město Brémy
Publikováno: 1.12.2016
Brémy a přístavní město Bremerhaven spolu tvoří samostatnou spolkovou zemi s oficiálním názvem Svobodné hanzovní město Brémy. Jde o rozlohou nejmenší a zároveň nejchudší spolkovou zemi Německa. Většina průmyslových center, která zaměstnávají i obyvatele Brém, se totiž nachází už za hranicemi Brém – ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko – a daně z jejich zisku tedy nejdou do brémské státní kasy. Brémští rodáci jsou ale přesto pyšní na to, že jejich město má status spolkové země a jistou míru autonomie.

Německo, Berlín – od majestátního Reichstagu až po všudypřítomný streetart – VIDEO
Publikováno: 5.4.2016
Hlavní město Německa buď milujete, nebo nesnášíte. Není nic mezi tím. A vlastně to ani není tak úplně Německo. Žijí zde lidé z celého světa a díky míchání kultur je Berlín naprosto jedinečný. Plný života, umění, výborného jídla i zajímavých lidí. Už jen jako druhé největší město Evropy si vaši návštěvu určitě zaslouží.

Německo, Dolní Sasko - Starobylé město Goslar a doly Rammelsberg
Publikováno: 1.1.2014
Pokud i vy rádi cestujete a poznáváte přitom nová zajímavá místa a města, vydejte se spolu s námi, alespoň na chvíli prostřednictvím krátkého článku, do jednoho z nejkrásnějších německých měst, jaké jsem doposud navštívila.

Německo, Europa-Park – zábava na evropský způsob I
Publikováno: 10.6.2016
Dnes se opět podíváme do zajímavého zábavního parku. Tentokrát ale opustíme Spojené státy, abychom se přes velkou louži přesunuli zpět na půdu „starého kontinentu“.


Souvisejicí fotogalerie

Německo: Bavorsko – země jezer, majestátních hor a památek
Na jihovýchodě Německa se rozprostírá územně největší stát spolkové země – Bavorsko. Návštěvníkům...

Německo: pobřeží Baltského moře
Prostřednictvím následujících fotografií vás zavedeme na severovýchod Německa, k pobřeží Baltskéh...

Německo, Saské Švýcarsko – skalní ráj
Národní park Saské Švýcarsko navazuje na ten náš – České Švýcarsko, nemusíte se tedy vydávat nika...

Německo, Sasko – zámek Pillnitz a jeho obří kamélie
Návštěva Drážďan bývá často spojována s návštěvou bývalé rezidence saského královského rodu, a to...

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2018
Srdečně vás zveme na tradiční vánoční trhy, které se konají od 23. listopadu do 23. prosince na Mariánském náměstí a náměstí Andreje Hlinky v Žilině.
18.11.2018
Přijďte zažít zimní festival zvyků a obyčejů Gemeru od 19. do 24. listopadu v Rožňavě. V pořadí 24. ročník se bude konat v Domě tradiční kultury Gemeru a vyvrcholí programem v divadelním sále OKC.
17.11.2018
Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ je zaměřen na obnovení historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí. Trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech přechází do druhého státu. Na nejvyšším vrcholu Wlodzické vrchoviny (Vladzická hora, 758 m n. m.) v Polsku byla koncem října otevřena nová rozhledna, jako první z jedenácti plánovaných.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – URUGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 19. 11. 2018
svátek:Alžběta
dnes:
pondělí 19.11.
3 °C
zítra:
úterý 20.11.
3 °C