www.infoglobe.cz » Vietnam, okolí Hue – návštěva císařské hrobky Minh Mang

Vietnam, okolí Hue – návštěva císařské hrobky Minh Mang

Publikováno: 26.1.2019
Přibližně 7–14 kilometrů od Hue je rozmístěno 6 císařských hrobek dynastie Nguyen, určitě alespoň některé z nich stojí za návštěvu. Organizují se k nim různé výlety, ale i s využitím taxi se k nim dostanete za pár korun.

Hrobky jsou vystavěny v podobném stylu – v komplexu obehnaném zdí se nachází nádvoří se sochami a pavilon se stélou, uvnitř kterého se nachází deska, kde jsou zaznamenány císařovy úspěchy. Poté následuje chrám uctívající rodinu císaře a na závěr mauzoleum. Vzhledem k podobnosti areálů je ideální navštívit dvě až tři hrobky. Doporučit můžeme překrásnou hrobku císaře Khai Dinh.

pavilon se stélou

Kvůli uniknutí návalu turistů hned z rána ale vyrážíme navštívit hrobku Minh Manga – druhého císaře z dynastie Nguyen. Minh Mang vládl Vietnamu v letech 1820–1841. Byl to autoritativní a přísný vládce s pevným přesvědčením o ideálech konfucionismu. Snažil se Vietnam izolovat od vlivu západní civilizace. Hrobka se nachází v obci An Bang na západním břehu Voňavé řeky přibližně 12 kilometrů od Hue. Návštěva hrobky stojí 150 000 dongů (v přepočtu 150 Kč). Jedná se o velký komplex v lese okolo jezera, k samotné hrobce vede několik bran a nádvoří. Stavba hrobky započala již za císařova života v době jeho nemoci. Dokončena byla roku 1843 (dva roky po smrti císaře) jeho synem a nástupcem – císařem Thieu Tri. V nynějším areálu hrobky císař rád pobýval i během svého života.

Brána Dai Hong Mon

Po vstupu do areálu se dostáváme na tzv. Čestné nádvoří s množstvím kamenných soch slonů, koní či válečníků rozmístěných po obou stranách nádvoří. Nad nádvořím se nachází pavilon se stélou přímo proti bráně Dai Hong Mon, která dříve sloužila jako hlavní vstup. Uprostřed pavilonu jsou na kamenné desce napsány úspěchy a biografie císaře Minh Mang. Po průchodu pavilonem se branou Hien Duc dostáváme na místo uctívání císaře a císařovny (Ta Thien Nhan).

brána Hien Duc

V centru leží chrám Sung An. Za tímto chrámem se rozprostírá krásný výhled přes další zdobenou bránu Hoan Trach Mon a jezero plné barevných ryb, které lze za malý poplatek nakrmit, na další pavilon Minh Lau (pavilon světla), který je obklopený květinovou zahradou. Tento pavilon stojí na vrcholu tří teras, jež znázorňují tři síly: nebesa, zemi a vodu. Za ním se nachází Tan Nguyet, samotný areál s císařskou hrobkou, k níž vede 33 schodů se zábradlím zdobeným draky. Kruhová zeď Buu Thanh ochraňující císařův hrob je dlouhá 285 metrů a 3 metry vysoká. Za zdí se nachází také podzemní palác Huyen Cung, kde je umístěno císařovo tělo. Když císař Minh Mang zemřel, bylo jeho tělo přineseno do tohoto paláce podzemní chodbou z roku 1841, která poté byla uzavřena. Brána do areálu bývá otevřena pouze jednou ročně, a to při výročí úmrtí císaře.

chrám Sung An

cesta k mauzoleu   vodní buvoli

K východu poté míříme cestičkou okolo jezera a ihned za areálem potkáváme ještě stádo pasoucích se vodních buvolů. O kus dál se nachází občerstvení a obchod se suvenýry. Pokud plánujete využít taxislužby na návštěvu hrobek, domluvte se s taxikářem, ať na vás (zdarma) na parkovišti počká. Je poměrně těžké tu přivolat taxi – většina jich čeká na své turisty.

GPS: 16°23'18.7"N 107°34'14.7"E

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Vietnam, Hue: císařské město
Publikováno: 26.3.2016
Naše další cesta vedla do Hue (Huế), bývalého sídla vietnamských císařů ve středním Vietnamu.

Vietnam – Nha Trang a výlety do okolí
Publikováno: 2.2.2019
Nha Trang je prakticky nejznámějším turistickým střediskem ve Vietnamu, ne ani tak kvůli nějakým pamětihodnostem, toto pobřežní město provincie Khanh Hoa proslulo především díky své sedm kilometrů dlouhé písečné pláži s přilehlými ostrůvky. Město má přibližně 392 tisíc obyvatel a tento počet neustále roste.

Vietnam, Da Nang – výlet do Mramorových hor
Publikováno: 9.2.2019
Po náročné cestě nočním vlakem přijíždíme brzy ráno do města Da Nang, kde se však moc nezdržujeme. Nejdříve míříme do snad nejkrásnějšího vietnamského města – do lampionového Hoi An, ze kterého vyrážíme na výlet do zdejších Mramorových hor (The Marble Mountains, vietnamsky pak Ngũ Hành Sơn).

Vietnam – výlet do Cu Chi tunelů
Publikováno: 16.2.2019
Navečer přilétáme na letiště v Ho Či Minově Městě (dříve známé jako Saigon). Už se stíháme pouze ubytovat, zavítat na rychlou večeři v rušných ulicích tohoto největšího vietnamského města a spát. Následujícího dne nás totiž čeká velmi zajímavý výlet s válečnou tematikou – jedeme se podívat do Cu Chi tunelů.

Vietnam – zátoka Ha Long
Publikováno: 23.2.2019
Zátoka Ha Long patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším turistickým místům ve Vietnamu. Nachází se v Tonkinském zálivu v Jihočínském moři v provincii Quang Ninh. Od roku 1994 je v seznamu světového dědictví UNESCO. Ha Long v překladu znamená místo, kde se drak zanořuje do moře. Prý také právě díky drakovi vznikly zdejší zajímavé vápencové skály tyčící se z moře, které sem každoročně lákají mnoho turistů.

Vietnam, Hue: mezi císařskými hrobkami na motorce
Publikováno: 2.4.2016
Ačkoliv by nadpis článku mohl znít urážlivě, ani v nejmenším jsme neměli v plánu císařské hrobky v okolí města Hue zneuctít jako v nějakém akčním filmu. Půjčená motorka ovšem velmi jednoduše vyřešila náš problém. Hrobky jsou totiž v okolí Hue roztroušeny v poměrně velkém okruhu a než se spoléhat na jakoukoli místní veřejnou i neveřejnou dopravu, je lepší zaplatit pár korun a motorku si zkrátka vypůjčit.

Vietnam, Hue: řeka i moře
Publikováno: 9.4.2016
V Hue, malebném císařském městě, nám zbýval poslední den. Hned časně zrána jsme vyrazili do ulic a jen tak se městem procházeli. Nemohli jsme tedy minout jednu z dominant, most Trường Tiền přes Voňavou řeku.

Vietnam, okolí Hue – výlet do národního parku Bach Ma
Publikováno: 19.1.2019
Jednodenní výlet do národního parku Bach Ma vzdáleného přibližně 40 kilometrů od Hue byl jeden z našich nejlepších dní strávených ve Vietnamu. Park byl založen roku 1991 a jeho jméno znamená bílý kůň. Rozkládá se na ploše 220 kilometrů čtverečních.


Souvisejicí fotogalerie

Vietnam: Národní park a jezero Ba Be
Vydáváme se z Hanoje kolem čajových plantáží a se zastávkou u jezera Núi Cóc do národního parku B...

Vietnam – exotická dovolená
Ve Vietnamu číhá překvapení na každém kroku, ať už jsou to panenské pláže, nedotčená příroda, ukr...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.4.2019
Zahájení v pořadí již osmé litomyšlské lázeňské sezony proběhne od středy 24. do neděle 28. dubna. Opět po roce ožije lázeňská promenáda slavnostním průvodem, hudební i divadelní produkcí. Chybět nebudou ani oblíbené lázeňské prameny, lázeňské lavičky, výstava historických vozidel a prvorepublikové četnictvo.
19.4.2019
Zveme vás na výstavu bonsají v Botanické zahradě UPJŠ v Košicích, která se uskuteční od 26. dubna do 1. května.
18.4.2019
Ornamentálně zdobená dřevěná chata Libušín na Pustevnách, kterou v březnu 2014 z velké části zlikvidoval požár, už má svou novou podobu. Do konce letošního roku má být její obnova dokončena.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAROKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 4. 2019
svátek:Marcela