www.infoglobe.cz » ČR: Lašská brána Beskyd aneb začínáme v Příboře …

ČR: Lašská brána Beskyd aneb začínáme v Příboře …

Publikováno: 7.5.2012
Lašská brána je malá turistická oblast ležící na severovýchodě Moravy. Je pomyslnou vstupní branou do Beskyd a cílem častých výletů a dovolených. Tomu, kdo Beskydy navštíví, otevírají svou náruč města Kopřivnice, Štramberk, Hukvaldy a Příbor.

Jsou to místa, kde se narodily významné osobnosti, jako např. Leoš Janáček, Zdeněk Burian nebo Sigmund Freud. Právě v městečku Příbor, které se řadí k jednomu z nejstarších měst na Moravě, naleznete překrásný letní areál koupaliště-autocamp.

rodný dům Sigmunda Freuda 

Tento areál oslaví letos v létě dvacet let od svého otevření. Nabízí služby ubytovací, stravovací, ale i společensko-zábavné. Dva bazény se spoustou atrakcí jistě nenechají nikoho na pochybách, že aquazorbing se narodil právě zde a má tady své pevné místo. Minigolf, hřiště na plážový volejbal, dětský koutek, večerní grilování nebo kotlíkové guláše umocní pocit příjemně strávené dovolené. Pro ty, kteří hledají pohodlí a vyšší komfort, nabízíme ubytování v penzionu RICCO, vzdáleném 5 minut chůze od letního koupaliště.

vodní atrakce

Areál nabízí možnosti jak pro rodinnou letní rekreaci, tak pro školní výlety, školy v přírodě, dětské tábory, soustředění sportovců. Ubytováni budete v malých, příjemných, stylových chatičkách, vzdálených jen několik metrů od hlavního bazénu. Samozřejmostí je bezplatné pokrytí wifi signálem, internetový koutek a soukromé informační centrum. Areál má svého průvodce, který nabízí takové lahůdky jako noční návštěvu starého hřbitova s loučemi, spojenou s vyprávěním pověstí a místních historek. Procházka městskou památkovou rezervací, návštěva rodného domku Sigmunda Freuda či návštěva měšťanského domu se stylovou cukrárnou zanechá příjemný pocit spokojenosti v každém turistovi.

Letni apartmánychatičkypokoje v apartmánech

Již několik po sobě následujících let zajišťujeme kompletní servis pro Vaše děti v oblasti využití volného času. Služba - „Vy odpočíváte - Vaše děti se baví“ se stala velmi žádanou. Pokud  ještě nevíte kam letos na dovolenou, nebo máte zájem o školní výlet či hledáte to správné místo na soustředění pro Vaše malé sportovce, neváhejte navštívit naše internetové stránky www.koupaliste.cz  nebo www.tojepohadka.cz  a kontaktujtericco nás.

Přeji Vám léto plné sluníčka a pohody. 

          Rudolf Korčák

vedoucí letního areálu Příbor

 

 

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Beskydy: cykloportál – dokonalý servis pro cyklisty
Publikováno: 29.9.2016
Nově upravený cykloportál inspiruje cyklisty. Najdou zde vše potřebné, navíc do konce letošního roku bude vydána nová cykloturistická mapa Těšínského Slezska. Vše zajímavé, co se cyklistiky v Beskydech týká, bude prezentováno začátkem listopadu na veletrhu Sportlife v Brně.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.10.2018
V industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic se začala stavět pobočka Národního zemědělského muzea. Rekonstrukce dvou bývalých továrních hal potrvá 15 měsíců. Ostrava tak získá první státní muzeum.
19.10.2018
Podzimní nadílka plná výzev, adrenalinu, otlaků a zápachu nekvalitního benzínu. Pro všechny milovníky cestování přichází svátek v podobě podzimního vydání cestovatelského festivalu Cestou necestou v 16 městech na Slovensku.
18.10.2018
Svátek slavený každý rok třetí sobotu v říjnu s sebou přináší společenské a kulturní akce na téma archeologie. Například v klášteře Plasy je pro zájemce objevování v sobotu 20. října připraven archeologický výzkum na vlastní kůži.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – Myanmar:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 10. 2018
svátek:Vendelín
dnes:
sobota 20.10.
13 °C
zítra:
neděle 21.10.
12 °C