www.infoglobe.cz » Aktuality

EVROPA: Nejlepší destinace 2023

Publikováno: 23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.

Druhou příčku v hlasovaní obsadilo hlavní město Řecka – Atény, které by jste určitě měli vidět. Tato kolébka demokracie a filozofie nabízí nádherné moře, krajinu, památky i každodenní pulzující život. Třetí místo obsadil slovinský Maribor, který je okouzlujícím kulturním, kulinářským i vzdělávacím centrem severovýchodní části krajiny.

Toledo

Další, letošní Evropské hlavní město kultury – Vesprém, Londýn, francouzský Grenoble, německý Mannheim, portugalský ostrov Porto-Santo, španělské Toledo, azorský Faial, řecký Rodos a Milos, Kodaň, španělská obec Tossa de Mar, švýcarská Ascona, Praha a posledním oceněným bylo španělské město Sóller. 


Zdroj: europeanbestdestinations.com

Foto: Pixabay.com

Textová úprava: redakce Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SVET: Jak bude vypadat planeta ZEM v roce 2050?
Publikováno: 10.11.2021
Na tuto otázku odpoví umělecký online projekt resp. webová stránka vizualizující budoucnost z pohledu futurologů, vědců i nadšenců internetu ze všech koutů světa.

SVET: Cestovatelské destinace roku 2023
Publikováno: 10.5.2023
Popřední cestovatelský portál Tripadvisor sestavil žebříček nejen nejoblíbenějších (trendových) letošních destinací, ale i na základě popularity jednotlivých míst u cestovatelů nebo gastronomických, přírodních a kulturních tipů. Přehled držitelů titulu „Best of the Best“ vám přinášíme v následujících řádcích.

SVET: Barva roku 2023
Publikováno: 18.1.2023
Na začátku roku opět přicházejí různé žebříčky popularity nebo trendů. Jedním z nejoblíbenějších je i barva roku. Zatím co minulý rok byl v znamení fialové barvy, tak nynějšímu bude kralovat magenta, tedy červená barva s podílem fialové.

SVET: Krajiny a města s nejvyšším počtem mrakodrapů
Publikováno: 7.3.2023
V následujících řádcích vám přinášíme přehled zemí a měst s nejvyšším počtem mrakodrapů na základě databáze neziskové organizace Council on Tall Buildings and Urban Habitat. Samozřejmě hlavním parametrem je výška, která musí přesahovat 150 metrů.

SVET: Nejnavštěvovanější země v roce 2022 podle Visited Travel App
Publikováno: 7.2.2023
Cestovatelská aplikace Visited Travel App zveřejnila hlavní trendy v cestování v roce 2022. V následujících řádcích se dozvíte, které země byly nejnavštěvovanější, a to na základě informací od 1,4 miliónů uživatelů této aplikace.

SVET: Nejoblíbenější destinace roku 2023
Publikováno: 29.3.2023
Popřední cestovatelský portál Tripadvisor sestavil žebříček nejoblíbenějších letošních destinací, který vám přinášíme v následujících řádcích.

SVET: Žebříček nejhorších jídel a potravin
Publikováno: 15.2.2023
K cestování neodmyslitelně patří také ochutnávání různých lokálních specialit a pochutin. Světový průvodce jídlem tasteatlas.com sestavil žebříček stovky nejhůře hodnocených potravin a jídel z celého světa, mezi kterými nechyběly ani dobroty ze Slovenska i Česka.

Polsko, Varšava – zapomenuté město
Publikováno: 16.2.2023
Největší a také hlavní město Polska – Varšavu, si asi jen málokdo představí jako zajímavé místo, kam si udělat výlet. Nejdřív jsme se také skepticky rozhodovali, přece jen cesta z Prahy vlakem trvá přibližně 8 hodin (za poměrně značný příplatek se dá koupit lůžko a cestovat v noci) a letenka zase také nestojí málo. Zvolili jsme nakonec nejlevnější variantu – cestu vlakem.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.5.2023
Nenechte si ujít tradiční noční výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. května od 19-té hodiny. Čeká na vás bohatý doprovodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.
20.5.2023
Květnově-červnové číslo časopisu Krásy Slovenska přináší zajímavý rozhovor s elitní slovenskou skialpinistkou Mariannou Jagerčíkovou, pozve vás na Nový hrad - castrum Wywar a budete také poznávat poutnická místa a kalvárie v okolí Žiliny.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 29. 5. 2023
svátek:Maxmilián
dnes:
pondělí 29.5.
11 °C
zítra:
úterý 30.5.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X