www.infoglobe.cz » Indie – expedice Tygr: další safari

Indie – expedice Tygr: další safari

Publikováno: 30.3.2019
Budíček ve 4.45 h, a to je vážně nejpozdější možný čas. Krátce po páté totiž už odcházíme na recepci. Snídaně nyní nehrozí, já bych stejně do sebe tak brzo nic nedostala. Můžete si však dát čaj, kávu anebo masalu.

Masala je vlastně také čaj, ale naprosto speciální. Připravuje se z černého čaje a nesmí v něm chybět zázvor a kardamom. Další ingredience závisí na tom, kdo jej připravuje. Nejčastěji jsou to tato koření – skořice, anýz, fenykl, pepř, muškátový oříšek a hřebíček. Masala pochází z Indie a má zde velkou tradici, nicméně každý stát má jiný druh i poměr koření. Poslední nezbytnou součástí je mléko. V Indii se používá mléko buvolí. Každopádně nápoj je to chutný, osvěžující a skvělý na trávení.

expedice Tygr

Když jsem psala, co vše musíte mít na safari, ještě jsem zapomněla na jednu důležitou věc, tou je rozhodně pitná voda. Vozíme s sebou ledničku, která je plná, je nutné tekutiny neustále doplňovat, aby nehrozila dehydratace případně úpal nebo úžeh. Můžete použít i tablety pro sportovce na doplnění energie.

Tak tedy hurá za dalším dobrodružstvím. Rychlá masala a honem do auta, na bráně jsme první a bude tomu tak často. Znovu projedeme zónu 2, vracíme se za mým „prvním tygrem“. 

na safari

Jízda džípem v rezervaci rozhodně není nijak komfortní. Povrch silnice je příšerný, kameny, kořeny, jámy... A také potřebujeme být všude první, takže džíp nejezdí, ale téměř lítá z místa na místo. Moje páteř není v nejlepší kondici, a tak je bederní pás velmi praktickým společníkem.

na safari

Zpočátku se nic zásadního neděje, ani žádnou divokou kočku nevidíme. Tak fotím pávy, sambary a axise. Už se i začínám obávat, jestli dnes budeme stejně úspěšní, když konečně zahlédnu toho včerejšího chlapáka. Tedy musím přiznat, že nejsem schopna identifikovat, že je to ten stejný tygr, který včera polehával u tůňky. V obraze je samozřejmě náš průvodce. Zvířata ale rozdílná jsou, černé pruhy na těle tygrů jsou stejně jedinečné jako naše otisky prstů nebo jako kresba na těle žirafy. Ale představte si, že konečně vidíte ty majestátní tvory před sebou, vlastně tomu ani pořádně nevěříte, snažíte se fotit o sto šest, aby vám nic neuniklo, a tak vám možná uniká mnohé. Už teď vím, že se sem určitě zase vrátím, už teď vím, co by se dalo vyfotit líp, už teď vím, že možná nemusím všechno fotit, že se stačí dívat a zážitky jsou stejně silné.

na safari

Zpátky k tygrovi, nejdříve ho objevíme, jak odpočívá v lese. Po chvíli se vydává k vodní ploše. Náš průvodce vždy odhadne skoro přesně, kudy půjde. Plocha parku je obrovská, podle mě se ty kočky mohou pohybovat všemi směry, ale Nafees je nenahraditelný. Vždy nás nechá pořídit ty nejlepší záběry a pak se rychle přesouváme kupředu, abychom zachytili šelmu v pohybu. Je však na čase se vrátit.

na snídani jedeme zpět do hotelu

Přijíždíme do hotelu něco po deváté ráno. Zážitků už bylo tolik, že mám pocit, že je minimálně polovina dne za námi, a tak mě překvapí, že na nás čeká snídaně. S chutí zasedáme ke stolu. Jak jsem zmiňovala, nabídka jídla je rozmanitá a taky mají skvělé kapučíno, které mi přijde vhod.

na safari

Po snídani už se těším na bazén a relax, abych byla fit na další safari. Ještě je důležité udělat zálohu dat, abych nepřišla o žádný povedený snímek tygra.

Na odpoledním safari si užijeme přítomnost mámy Ladli T8 a jejích mláďat, ale o tom až příště.

GPS: 26°01'11.3"N 76°30'28.4"E

 

Text a foto: Magdaléna RadostováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indie – expedice Tygr: ze zóny do zóny
Publikováno: 13.4.2019
Dnes se vrátíme do nejhezčí zóny, k jezerům Talao. Je okolo šesté hodiny ranní, celkem pomalu projíždíme parkem, když najednou rychle brzdíme. Neskutečné, přímo před námi po silnici kráčí královna vyprahlých jezer, tygřice Arrowhead.

Indie – expedice Tygr: sledujeme mláďata
Publikováno: 6.4.2019
Tentokrát navštívíme zónu číslo 6. Nafees dopoledne zjistil, že je velká šance sledovat samici T8 Ladli a její koťata. Tedy už jsou to dorostenci... Máma nejspíš skolila sambara, a tak mají hostinu. I když kdo ví, tito dorostenci jsou schopni si potravu ulovit už samostatně a jsou to pěkní jedlíci. Tygr dokáže během jednoho dne spořádat i 30 kg masa.

Indie – expedice Tygr: na safari
Publikováno: 23.3.2019
Přírodní rezervace je obrovská, rozprostírá se na ploše více než 392 kilometrů čtverečních, veřejnosti je přístupná jen část, která je rozdělena do několika sekcí. Při objednávání safari musíte specifikovat, kterou zónu hodláte navštívit. Přejíždění z jedné zóny do druhé je zakázáno, výjimku tvoří pouze celodenní safari. Cena za něj je však obrovská.

Indie – expedice Tygr: cesta a uvítání
Publikováno: 9.3.2019
Asi bych měla jít spát, když musím už ve 3.30 vstávat, ale co s tím, když nejsem unavená. Vše už je sbaleno, jen ještě přemýšlím, zda vzít pláštěnku, nebo ne, když hlásí slunečno 44 °C. Nakonec jsem ji z kufru vyndala. Vám ale doporučuji si ji vzít, je praktická, když vás přepadne průtrž mračen.

Indie – expedice Tygr: cesta na safari
Publikováno: 16.3.2019
Jídlo se tu podává jako bufet. Asi nejvíce mi z místní kuchyně chutnají placky čapátí nebo naan, ty bych mohla jíst bez omezení. A také mám ráda jehněčí maso, které zde připravují opravdu velmi dobře. Velkým lákadlem jsou různé dezerty, jsou hodně dobré, ale také hodně sladké, no prostě kalorická bomba. Raději si dám exotické ovoce.

Indie - země tisíců bohů I.
Publikováno: 1.1.2011
Indie je kolébkou indoevropské civilizace a dlouho byla zemí, jejíž bohatství chtěla využít nejedna rozpínající se říše. Dnes je největší světovou demokracií a v nejbližší budoucnosti se stane zásadním hráčem na poli globální politiky. Jaká však je uvnitř? Jakými krásami na vás zapůsobí? To se dočtete v našem nové seriálu.

Indie - země tisíců bohů II.
Publikováno: 23.3.2011
V pokračování o této největší miliardové demokracii světa se zaměříme na severní část.

Indie - země tísiců bohů III.
Publikováno: 30.3.2011
Ve třetím pokračování poputujem dále severem Indie, přičemž tentokrát se dozvíte více o slavném prastarém městě Agra a dalších.

Indie - země tisíců bohů IV.
Publikováno: 6.4.2011
V dnešním díle seriálu o druhé nejlidnatější zemi světa a největší světové demokracii si přečtete o její západní části.

Indie - země tisíců bohů V.
Publikováno: 13.4.2011
Dnes opět zůstaneme v západní Indii. Dozvíte se o státě Goa.

Indie - země tisíců bohů VI.
Publikováno: 20.4.2011
Dnes se vypravíme do jižní Indie, do měst jako Čennaj nebo Bengalúru...

Indie - země tisíců bohů VII.
Publikováno: 27.4.2011
V posledním díle o indickém subkontinentu se dočtete o jeho východní části.

Indie: Mé představy o "Incredible India" I.
Publikováno: 1.7.2013
Než jsem letěla do Indie, měla jsem jen mlhavé představy o tom, co mě čeká. Svou Indii jsem si malovala jako z Bollywoodského filmu. Líbila se mi krásná barevná sárí, cinkající náramky, velké náušnice, a hlavně písničky z Bollywoodských filmů.

Indie: Mé představy o "Incredible India" II.
Publikováno: 8.7.2013
Co nejvíce sužuje duši člověka jsou všudypřítomní žebrající lidé a hlavně děti, které jsou špinavé a mnohé z nich jsou nemocné a záměrně znetvořené. Běhají za vámi, prosí, ukazují, že mají hlad...

Indie: Mé představy o "Incredible India" III.
Publikováno: 15.7.2013
Silvestra a Nový rok jsme pojali zcela netradičně na velbloudu v poušti Thár v Rádžastánu, v blízkosti hranice s Pákistánem. Za zvuků bubínků jsme tancovali kolem ohně s ostatními turisty z celého světa, jedli indické pokrmy s chutí kari, chili a písku.


Souvisejicí fotogalerie

Indie III.
Třetí fotogalerie z Indie obsahuje fotky z oblasti Darjeelingu a himálajská panoramata z indicko-...

Indie II.
V další fotogalerii z Indie si můžete prohlédnout monumentální stavbu Tádž Mahal a dále fotografi...

Indie I.
Fotografie některých historických památek v Dilí, místního muzea železnice, života lidí v rušných...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.4.2019
Zveme vás na výstavu bonsají v Botanické zahradě UPJŠ v Košicích, která se uskuteční od 26. dubna do 1. května.
18.4.2019
Ornamentálně zdobená dřevěná chata Libušín na Pustevnách, kterou v březnu 2014 z velké části zlikvidoval požár, už má svou novou podobu. Do konce letošního roku má být její obnova dokončena.
17.4.2019
Zvěropark ožije velikonočními zvyky a radostně přivítá jaro. Těšit se můžete na nové přírůstky, soutěže i bohatý program.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAROKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 19. 4. 2019
svátek:Rostislav