www.infoglobe.cz » Indonésie, Nusa Penida – tajemná jeskyně a skrytá pláž

Indonésie, Nusa Penida – tajemná jeskyně a skrytá pláž

Publikováno: 18.11.2017
Jeskynní chrám Goa Giri Putri je někdy označován také podle nedaleké vesničky Goa Karangsari. Velké vápencové jeskyně najdete na východním pobřeží Nusa Penidy, na půli cesty mezi Sampalan a Suana. Jelikož se jedná o chrám, je nutné mít na sobě sarong. Kus látky (šátek) uvázaný kolem pasu, aby vám zakrýval spodní část těla. Pokud jej nemáte, zapůjčí vám ho místní za 5 000 IDR (cca 10 Kč).

Za vstupem vás čeká asi sto padesát opravdu vysokých schodů. V sarongu může jít o nelehký úkol. Na vrcholu chvíli hledáte „dveře“ do jeskyně a hle, za vchodem je jen malá škvírka, kterou se musíte takřka proplazit. Ještě se zapsat do návštěvní knihy a zaplatit vstupné 20 000 IDR (necelých 40 Kč). Průvodce je sympaťák a dozvíte se o velkém náboženském a kulturním významu jeskyně pro lidi na celém Bali.

jeskynní chrám Goa Giri Putri  – dovnitř se musíte dostat tímto způsobem

Po pár metrech na všech čtyřech se už dá postavit na nohy. Opravdu jedinečné místo s velmi mystickou atmosférou. Nachází se tu několik obřadních míst pro meditaci. Máte-li štěstí, můžete se stát svědkem opravdové ceremonie. Jako turisté se můžete také zúčastnit, jen si nezapomeňte sundat boty. Místo prý může pojmout až 5 000 věřících, ale to už to tady opravdu musí praskat ve švech. Cestou potkáte i několik poletujících netopýrů. Na konci jeskyně si můžete vychutnat úžasný výhled na kopce, ale tímto východem se neodchází, vracíte se stejnou cestou zpět.

jeskynní chrám Goa Giri Putri – uvnitř chrámu

Po náročném výletě si můžete pochutnat na něčem dobrém ve Warungu Makan Boga Segara s atraktivní vyhlídkou nad mořem. Sedí se v otevřených bambusových chatičkách na pohodlných polštářích. Taková grilovaná chobotnice, čerstvá ryba nebo jarní závitky s čerstvým kokosovým ořechem přijdou více než vhod.

typické místní jídlo

A aby nebylo schodů málo, jeďte se podívat na Peguyangan waterfall. Téměř 700 modrých schodů vede k dalšímu posvátnému místu. Nečekejte velké vodopády, ale přírodní pramen (Gyuangan), který zásobuje pramenitou vodou místní občany. Nejde ani tak o cíl, ale cestu, během níž si můžete dopřát báječné výhledy na skalnaté pobřeží a blankytně modré moře. Schody končí na úpatí útesů, kde se nachází hinduistický chrám. Když dorazíte v neděli, budete mít možnost vidět nedělní ceremonii. Výšlap nahoru může být v panujících vedrech dosti vysilující. Naštěstí na vás bude čekat malý stánek s osvěžujícími nápoji.

     cesta k hinduistickému chrámu Peguyangan waterfall   cesta palmovým hájem   schody k Peguyangan waterfall

Nusa Penida – chrám u Peguyangan waterfall

Jestliže se vám začne stýskat po krásných plážích a zároveň vám nevadí menší dobrodružství, Suwehan Beach je tou pravou volbou. K zapadlé pláži na jihovýchodním cípu ostrůvku nevede jednoduchá cesta. Nejprve kráčíte pohodovou trasou kolem menšího chrámu a pak se klesá strmým kopcem dolů. Bohužel žádné schody, zábradlí, jen občas lano na přidržení.

Suwehan Beach – cesta do ráje jen pro odvážné

Krůček po krůčku, až dojdete k poslední části. Tam je zapotřebí trocha lezeckého umění, abyste se dostali na neodolatelnou pláž s bílým pískem. Až překonáte slanění na připraveném provaze, čeká na vás opravdový ráj. S největší pravděpodobností budete mít celou pláž jen pro sebe.

GPS: (Suwehan Beach)  8°47'43.3"S 115°36'19.7"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indonésie, Nusa Penida – nedotčený ráj nedaleko Bali
Publikováno: 11.11.2017
Ostrov Nusa Penida se nachází jihovýchodně od velmi známého indonéského Bali, odkud pravidelně jezdí lodní doprava. Turistická infrastruktura je zde zatím velmi omezená, ale rychle se rozvíjí. Máte-li rádi méně frekventované turistické oblasti, jste fanouškem úžasných výhledů a báječných pláží, určitě doporučuji strávit zde minimálně tři dny.

Indonésie: Ne, celá neshořela VII – Bali: Selamat datang di Bali (vítejte na Bali)
Publikováno: 1.2.2016
Jávu jsme již opustili a stojíme na ostrově Bali. Je to jeden z indonéských ostrovů, který se od ostatních více než 17 000 výrazně liší. Proto láká mnoho návštěvníků. Je to ostrov plný rozmanité přírody a kontrastů. Atmosféra je neopakovatelná a hlavně nezaměnitelná. Abychom k tomuto závěru mohli dospět, museli jsme ho celý projet. Naším cílem bylo poznat centrální hornaté části ostrova, abychom zmapovali terén a rozhodli se, na kterou sopku vyjdeme. Zvolili jsme si cestu od jihu k severu a zpět, která je dlouhá 200 km (jeli jsme ji 13 hodin na skútru).

Indonésie: Ne, celá neshořela VIII – Bali: dokonalé scenerie sopky Batur
Publikováno: 8.2.2016
Pokračujeme v našem celodenním výletu za prozkoumáním indonéského ostrova Bali. Opouštíme město Singaraja na severu ostrova a naším dalším cílem je oblast okolo sopky Batur.

Indonésie: Ne, celá neshořela IX – Lombok: seznamte se s Rinjani
Publikováno: 15.2.2016
Sopka Rinjani je dominantou indonéského ostrova Lombok. Je to druhá nejvyšší hora Indonésie a nachází se v nadmořské výšce 3 726 m. Tento vrchol nenechá žádného horala chladným.

Indonésie: Ne, celá neshořela X – Lombok: výstup ke Crater Rim kempu
Publikováno: 22.2.2016
Výlet na Rinjani již máme zařízený a může začít naše další indonéské dobrodružství. Výstup a sestup má jednu hlavní trasu (pokud ne jedinou). Vede ze Senaru do Sembalunu a je obousměrná. Můžete si vybrat různou délku výletu – 2, 3 i 4 dny.

Indonésie: Ne, celá neshořela XI – Lombok: neskutečný výstup na vrchol Rinjani
Publikováno: 29.2.2016
Vítejte zpět v našem seriálu o Indonésii. Nacházíme se pod vrcholem Rinjani (v nadmořské výšce cca 2 350 m), což je druhá nejvyšší hora Indonésie. Čeká nás noc a samotný výstup na vrchol (3 726 m n. m.).

Indonésie: Ne, celá neshořela XII – Lombok: noc u jezera Anak a sestup z kráteru
Publikováno: 7.3.2016
Brzký výstup na samotný vrchol máme úspěšně za sebou a druhý den v oblasti Rinjani pokračuje. I když jsme měli chození nad hlavu, museli jsme Sembalun Crater Rim kemp opustit a pokračovat dál. Čekala nás noc u jezera Anak.

Indonésie: Ne, celá neshořela XIII – Lombok: loučení s Rinjani
Publikováno: 14.3.2016
Stojíme na okraji kaldery na severu ostrova Lombok – v Crater Rim Senaru kempu. Před námi je náročný sestup do vesnice Senaru, který je pozvolnější, ale velmi dlouhý (21 kilometrů). Vede skrz deštný prales plný života.


Souvisejicí fotogalerie

Indonésie – země ostrovů
Indonésie je pro evropské turisty velmi oblíbeným místem k „asijským“ dovoleným. Tento stát se sk...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.11.2018
Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ je zaměřen na obnovení historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí. Trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech přechází do druhého státu. Na nejvyšším vrcholu Wlodzické vrchoviny (Vladzická hora, 758 m n. m.) v Polsku byla koncem října otevřena nová rozhledna, jako první z jedenácti plánovaných.
16.11.2018
Nenechte si ujít možnost přiblížit si různé jazyky světa, naučit se slovíčka, setkat se s rodilými mluvčími z různých jazykových škol, ochutnat tradiční jídla a dozvědět se mnoho o zvycích typických pro země, jejichž jazyky se budou prezentovat na jedinečném Vánočním festivalu jazyků.
15.11.2018
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel se letos 17. listopadu zúčastní téměř stovka divadel.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – URUGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 17. 11. 2018
svátek:Mahulena - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
dnes:
sobota 17.11.
6 °C
zítra:
neděle 18.11.
4 °C