www.infoglobe.cz » Indonésie, Nusa Penida – tajemná jeskyně a skrytá pláž

Indonésie, Nusa Penida – tajemná jeskyně a skrytá pláž

Publikováno: 18.11.2017
Jeskynní chrám Goa Giri Putri je někdy označován také podle nedaleké vesničky Goa Karangsari. Velké vápencové jeskyně najdete na východním pobřeží Nusa Penidy, na půli cesty mezi Sampalan a Suana. Jelikož se jedná o chrám, je nutné mít na sobě sarong. Kus látky (šátek) uvázaný kolem pasu, aby vám zakrýval spodní část těla. Pokud jej nemáte, zapůjčí vám ho místní za 5 000 IDR (cca 10 Kč).

Za vstupem vás čeká asi sto padesát opravdu vysokých schodů. V sarongu může jít o nelehký úkol. Na vrcholu chvíli hledáte „dveře“ do jeskyně a hle, za vchodem je jen malá škvírka, kterou se musíte takřka proplazit. Ještě se zapsat do návštěvní knihy a zaplatit vstupné 20 000 IDR (necelých 40 Kč). Průvodce je sympaťák a dozvíte se o velkém náboženském a kulturním významu jeskyně pro lidi na celém Bali.

jeskynní chrám Goa Giri Putri  – dovnitř se musíte dostat tímto způsobem

Po pár metrech na všech čtyřech se už dá postavit na nohy. Opravdu jedinečné místo s velmi mystickou atmosférou. Nachází se tu několik obřadních míst pro meditaci. Máte-li štěstí, můžete se stát svědkem opravdové ceremonie. Jako turisté se můžete také zúčastnit, jen si nezapomeňte sundat boty. Místo prý může pojmout až 5 000 věřících, ale to už to tady opravdu musí praskat ve švech. Cestou potkáte i několik poletujících netopýrů. Na konci jeskyně si můžete vychutnat úžasný výhled na kopce, ale tímto východem se neodchází, vracíte se stejnou cestou zpět.

jeskynní chrám Goa Giri Putri – uvnitř chrámu

Po náročném výletě si můžete pochutnat na něčem dobrém ve Warungu Makan Boga Segara s atraktivní vyhlídkou nad mořem. Sedí se v otevřených bambusových chatičkách na pohodlných polštářích. Taková grilovaná chobotnice, čerstvá ryba nebo jarní závitky s čerstvým kokosovým ořechem přijdou více než vhod.

typické místní jídlo

A aby nebylo schodů málo, jeďte se podívat na Peguyangan waterfall. Téměř 700 modrých schodů vede k dalšímu posvátnému místu. Nečekejte velké vodopády, ale přírodní pramen (Gyuangan), který zásobuje pramenitou vodou místní občany. Nejde ani tak o cíl, ale cestu, během níž si můžete dopřát báječné výhledy na skalnaté pobřeží a blankytně modré moře. Schody končí na úpatí útesů, kde se nachází hinduistický chrám. Když dorazíte v neděli, budete mít možnost vidět nedělní ceremonii. Výšlap nahoru může být v panujících vedrech dosti vysilující. Naštěstí na vás bude čekat malý stánek s osvěžujícími nápoji.

     cesta k hinduistickému chrámu Peguyangan waterfall   cesta palmovým hájem   schody k Peguyangan waterfall

Nusa Penida – chrám u Peguyangan waterfall

Jestliže se vám začne stýskat po krásných plážích a zároveň vám nevadí menší dobrodružství, Suwehan Beach je tou pravou volbou. K zapadlé pláži na jihovýchodním cípu ostrůvku nevede jednoduchá cesta. Nejprve kráčíte pohodovou trasou kolem menšího chrámu a pak se klesá strmým kopcem dolů. Bohužel žádné schody, zábradlí, jen občas lano na přidržení.

Suwehan Beach – cesta do ráje jen pro odvážné

Krůček po krůčku, až dojdete k poslední části. Tam je zapotřebí trocha lezeckého umění, abyste se dostali na neodolatelnou pláž s bílým pískem. Až překonáte slanění na připraveném provaze, čeká na vás opravdový ráj. S největší pravděpodobností budete mít celou pláž jen pro sebe.

GPS: (Suwehan Beach)  8°47'43.3"S 115°36'19.7"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indonésie, Nusa Penida – nedotčený ráj nedaleko Bali
Publikováno: 11.11.2017
Ostrov Nusa Penida se nachází jihovýchodně od velmi známého indonéského Bali, odkud pravidelně jezdí lodní doprava. Turistická infrastruktura je zde zatím velmi omezená, ale rychle se rozvíjí. Máte-li rádi méně frekventované turistické oblasti, jste fanouškem úžasných výhledů a báječných pláží, určitě doporučuji strávit zde minimálně tři dny.

Indonésie: Ne, celá neshořela VII – Bali: Selamat datang di Bali (vítejte na Bali)
Publikováno: 1.2.2016
Jávu jsme již opustili a stojíme na ostrově Bali. Je to jeden z indonéských ostrovů, který se od ostatních více než 17 000 výrazně liší. Proto láká mnoho návštěvníků. Je to ostrov plný rozmanité přírody a kontrastů. Atmosféra je neopakovatelná a hlavně nezaměnitelná. Abychom k tomuto závěru mohli dospět, museli jsme ho celý projet. Naším cílem bylo poznat centrální hornaté části ostrova, abychom zmapovali terén a rozhodli se, na kterou sopku vyjdeme. Zvolili jsme si cestu od jihu k severu a zpět, která je dlouhá 200 km (jeli jsme ji 13 hodin na skútru).

Indonésie: Ne, celá neshořela VIII – Bali: dokonalé scenerie sopky Batur
Publikováno: 8.2.2016
Pokračujeme v našem celodenním výletu za prozkoumáním indonéského ostrova Bali. Opouštíme město Singaraja na severu ostrova a naším dalším cílem je oblast okolo sopky Batur.

Indonésie: Ne, celá neshořela IX – Lombok: seznamte se s Rinjani
Publikováno: 15.2.2016
Sopka Rinjani je dominantou indonéského ostrova Lombok. Je to druhá nejvyšší hora Indonésie a nachází se v nadmořské výšce 3 726 m. Tento vrchol nenechá žádného horala chladným.

Indonésie: Ne, celá neshořela X – Lombok: výstup ke Crater Rim kempu
Publikováno: 22.2.2016
Výlet na Rinjani již máme zařízený a může začít naše další indonéské dobrodružství. Výstup a sestup má jednu hlavní trasu (pokud ne jedinou). Vede ze Senaru do Sembalunu a je obousměrná. Můžete si vybrat různou délku výletu – 2, 3 i 4 dny.

Indonésie: Ne, celá neshořela XI – Lombok: neskutečný výstup na vrchol Rinjani
Publikováno: 29.2.2016
Vítejte zpět v našem seriálu o Indonésii. Nacházíme se pod vrcholem Rinjani (v nadmořské výšce cca 2 350 m), což je druhá nejvyšší hora Indonésie. Čeká nás noc a samotný výstup na vrchol (3 726 m n. m.).

Indonésie: Ne, celá neshořela XII – Lombok: noc u jezera Anak a sestup z kráteru
Publikováno: 7.3.2016
Brzký výstup na samotný vrchol máme úspěšně za sebou a druhý den v oblasti Rinjani pokračuje. I když jsme měli chození nad hlavu, museli jsme Sembalun Crater Rim kemp opustit a pokračovat dál. Čekala nás noc u jezera Anak.

Indonésie: Ne, celá neshořela XIII – Lombok: loučení s Rinjani
Publikováno: 14.3.2016
Stojíme na okraji kaldery na severu ostrova Lombok – v Crater Rim Senaru kempu. Před námi je náročný sestup do vesnice Senaru, který je pozvolnější, ale velmi dlouhý (21 kilometrů). Vede skrz deštný prales plný života.


Souvisejicí fotogalerie

Indonésie – země ostrovů
Indonésie je pro evropské turisty velmi oblíbeným místem k „asijským“ dovoleným. Tento stát se sk...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Báječná dovolená

1. 7. – 31. 8. 2018
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Průvodce po tajemných místech z internetového knihkupectví bux.cz Nejkrásnější výlety na tajemná místa + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v Ubytování na jedničku (penzion Daniela) na Lipně + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena redakce:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lanovkou + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2018
Navštivte Mezinárodní setkání zbojníků v Těrchové, které se uskuteční od 31. srpna do 1. září. Letos vás čeká atraktivní program plný hudby, zpěvu, zábavy, soutěží, napětí a zbojnického jídla.
18.8.2018
Na loňský první ročník dětského festivalu navazuje pro velký úspěch ročník druhý. Ten se koná v neděli 19. srpna v zahradě kláštera, kde místní tráví se svými ratolestmi volný čas.
17.8.2018
Nejnavštěvovanější akce na severovýchodě Slovenska – tradiční Bardějovský jarmark – přivítá od čtvrtka 23. do neděle 26. srpna tisíce návštěvníků. Připraven je bohatý kulturní program, ve kterém zazáří fantastičtí umělci. O spokojenost návštěvníků se postará více než 500 trhovců.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ARGENTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 19. 8. 2018
svátek:Ludvík
dnes:
neděle 19.8.
31 °C
zítra:
pondělí 20.8.
32 °C