www.infoglobe.cz » Malajsie, Kuala Lumpur – Malá Indie a planetárium

Malajsie, Kuala Lumpur – Malá Indie a planetárium

Publikováno: 10.3.2018
Brickfields je oficiální Malá Indie a bývala obyčejnou obytnou čtvrtí nedaleko Kuala Lumpuru, nedávno však byla přeměněna na široký bulvár s indickými obchody a restauracemi provozovanými indickou komunitou.

Čtvrť Brickfields získala své jméno z doby, kdy se v oblasti vyráběly hliněné cihly. Jako kdybyste se najednou ocitli v úplně jiném světě. Obchody zde prodávají vše od tradičních indických výrobků jako sárí (typický indický oděv pro ženy), květinové girlandy a koření až po místní pochoutky, jako jsou vadai, thosai (indické palačinky z fermentované rýžové mouky). Návštěva Malé Indie je podkreslována indickou hudbou. Vše je zde diametrálně odlišné od zbytku města – velmi indické a až trochu kýčovité – barevná architektura, sloni, zdobené sloupy a oblouky. Od přestavby tohoto předměstí se Brickfields stala jedním z turisticky nejznámějších míst Kuala Lumpuru. Při návštěvě určitě ochutnejte některé z místních specialit – od typického mangového koktejlu lassi po různě kořeněné omáčky s masem a martabak. Místní obvykle jedí rukama a nikomu to nepřijde divné, prý si na jídle více pochutnají.

Malá Indie

Brickfields je oáza indické kultury uprostřed Kuala Lumpuru. Je útočištěm praktikujících hinduistů a kromě obchodů, restaurací, masážních center a malebných chrámů je to také důležitá multikulturní křižovatka. Brickfields je živá komunita s vlastní duší. Pokud nechcete přijít o žádná zákoutí Malé Indie, městská radnice spustila zajímavý projekt –„Brickfields Guided Walking Tour“, kdy se můžete nechat provést a poučit o všech atrakcích tohoto krásného místa. Koná se každou první a třetí sobotu od 9.30 hodin.

Malá Indie   indické jídlo

Planetárium Negara

Pokud máte rádi věci související s vědou a astronomií, udělejte si během procházky po Lake Garden vesmírný výlet do Národního planetária. Budova, která byla otevřena veřejnosti v roce 1993 a byla navržena tak, aby připomínala modrou mešitu, sedí na malém kopci mezi parkem a Národním muzeem. Její modrá střecha evokuje tak trochu i řeckou architekturu.

planetárium   planetárium Negara

Ve věži planetária jsou k dispozici dalekohledy a odtud získáte nejlepší výhled na jezerní zahrady a zbytek centra města. V planetáriu také probíhá promítání mezinárodních vědeckých a kosmických filmů v pravidelných intervalech po celý den. Vstup je zdarma, platí se jen za lístky na jednotlivé filmy (kolem 6 RM, 35 korun). Není tu tak špičková technologie jako v planetáriích v New Yorku nebo Londýně, ale určitě stojí za návštěvu. Hlavní vchod evokuje teleportační komoru, která vás uvede do řady sálů. Expozice interiéru Mezinárodní vesmírné stanice ukazuje, jak astronauti spí i jak používají toalety. Také je zde k vidění skafandr a jídlo prvního malajského astronauta. Neméně zajímavé jsou repliky starých čínských a indických observatoří (druhá je zmenšená verze observatoře Jai Singh v Dillí) a také zde překvapivě mají i repliku Stonehenge.

planetárium Negara   planetárium Negara

A příští sobotu se s námi podíváte dál, nenechte si to ujít. 

GPS: 3°07'41.0"N 101°41'04.3"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Malajsie, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple
Publikováno: 24.2.2018
Určitě se během pobytu v Kuala Lumpuru vydejte do čínského města v okolí Petaling Street (stanici Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiony lemovaná ulice, kde téměř polovinu obyvatel tvoří Číňané.

Malajsie, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikováno: 3.3.2018
Nejpozoruhodnějším znakem chrámu Sri Maha Mariamman je struktura podobná tvaru lidského těla s hlavou směrem na západ a nohama směřujícíma na východ. Nohy symbolizuje věž vysoká 75 metrů, je ozdobená 228 hinduistickými bůžky, jejichž design je ve stylu jižní Indie.

Malajsie, Kuala Lumpur – národní mešita Malajsie a Bird Park
Publikováno: 17.3.2018
Národní mešita Malajsie se nachází diagonálně naproti nádraží. Má velkou kapacitu – pojme až 15 000 lidí a je obklopena bujnou zelení, která se rozprostírá na ploše 13 hektarů. Mešita byla postavena na místě kostela v roce 1965. Hlavními rysy jsou 73 metrů vysoké minarety. Hlavní konstrukce střechy byla inspirována myšlenkou otevřeného deštníku, zatímco minarety mají evokovat deštník naopak složený.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – procházka mangrovovým lesem a ochutnávka mořských specialit
Publikováno: 24.3.2018
Ostrov Borneo se dělí na dvě části, ta jižní spadá pod Indonésii a severní část patří Malajsii. Naším cílem byl právě sever, konkrétně stát Sabah, který je plný exotických rostlin a živočichů.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – kouzelné ostrovy nedaleko hlavního města Kota Kinabalu
Publikováno: 31.3.2018
Národní park Tunku Abdul Rahman (nebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) se nachází u pobřeží Kota Kinabalu v Sabahu. Je tvořen pěti ostrovy – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologické zahrady a tradiční rybí trh
Publikováno: 7.4.2018
Projíždíme ostrov Borneo křížem krážem a dnes ho poznáme zase o něco víc…

Malajsie, Kuala Lumpur – srdce země
Publikováno: 10.2.2018
Kuala Lumpur mělo své skromné počátky jako důlní město v 50. letech minulého století, než se stalo federálním hlavním městem Malajsie. Dnes je to nejrychleji rostoucí a turisticky nejvyhledávanější město. Potkáte zde tamilské, čínské, malajské a domorodé obyvatele.

Malajsie, Kuala Lumpur – v oblacích na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary
Publikováno: 17.2.2018
Nenechte si ujít tento pár do nebe stoupajících mrakodrapů – jsou jistě na seznamu míst, která chce každý návštěvník Kuala Lumpuru vidět. Svou siluetou lákají na kilometry daleko. Tyto věže jsou denně navštěvovány neustálým proudem turistů, každým rokem si je přijíždí prohlédnout miliony lidí. Majestátní ve dne a oslňující v noci, to jsou Petronas Towers. Při pobytu v Kuala Lumpuru je máte při každé procházce neustále na očích, v jakékoliv části města nad vámi tito dva něžní obři drží ochrannou ruku. Působí honosně, takže každého zajímá, jestli i uvnitř jsou tyto věže alespoň z poloviny tak úchvatné jako zvenku. Jaký asi nabízejí výhled?

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.9.2018
Přijďte se pobavit na 1. ročník Záhoráckého folklorního festivalu, který bude plný jedinečného slovenského folkloru, jakož i regionálních gurmánských specialit od tradičních pochoutek po kvalitní street food.
18.9.2018
V roce 2019 by měla být dokončena cesta pro cyklisty vedoucí vedle hráze mezi velkým a malým Lipnem. Hráz zde roztíná hladinu lipenského jezera na dvě části a cyklostezka povede asi půl metru nad hladinou. Tento propojovací úsek celého Lipencka přinese úlevu cyklistům, turistům, rybářům i zdejším kempům.
17.9.2018
Čas vinobraní přichází a s ním i bohatá nabídka společenských akcí. Malebné obce Pezinok a Modra vás zvou na ochutnávku dobrého vína, jídla a zábavy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BULHARSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 9. 2018
svátek:Zita
dnes:
středa 19.9.
28 °C
zítra:
čtvrtek 20.9.
29 °C