www.infoglobe.cz » Malajsie, Kuala Lumpur – v oblacích na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary

Malajsie, Kuala Lumpur – v oblacích na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary

Publikováno: 17.2.2018
Nenechte si ujít tento pár do nebe stoupajících mrakodrapů – jsou jistě na seznamu míst, která chce každý návštěvník Kuala Lumpuru vidět. Svou siluetou lákají na kilometry daleko. Tyto věže jsou denně navštěvovány neustálým proudem turistů, každým rokem si je přijíždí prohlédnout miliony lidí. Majestátní ve dne a oslňující v noci, to jsou Petronas Towers. Při pobytu v Kuala Lumpuru je máte při každé procházce neustále na očích, v jakékoliv části města nad vámi tito dva něžní obři drží ochrannou ruku. Působí honosně, takže každého zajímá, jestli i uvnitř jsou tyto věže alespoň z poloviny tak úchvatné jako zvenku. Jaký asi nabízejí výhled?

První zastávka bývá na mostě, který spojuje věže ve 170 metrech. To už máte slušný výhled do okolí a slabší jedinci mohou mít závratě. Za silného větru se mostek může hýbat, což může být pro některé návštěvníky velmi nepříjemné. Výtahem se dostanete do 80tého patra. Tady už se můžete těšit na nádherný výhled na celé město a na jeho široké okolí. Mezi oblaky vám už průvodce dá více času na kochání se výhledem (asi půl hodiny), poté máte možnost navštívit prodejní prostor se suvenýry a prohlídka končí. Snad každý, kdo zde byl, se bude chtít jednou vrátit, protože výhled z Petronas Towers patří bezpochyby k těm nejkrásnějším na světě.

Petronas Towers

Před návštěvou doporučujeme zarezervovat si lístky. Ano, opravdu je to nutné. Vstupenek je omezené množství, a pokud na ně nechcete stát dlouhou frontu, aby na vás nakonec žádné nezbyly, je rezervace tím nejlepším řešením. Za lístky zaplatíte 85 RM (cca 500 Kč) za osobu, ale určitě tato investice stojí za to. Jediným zklamáním může být omezený čas návštěvy. Prohlídky probíhají po skupinkách čítajících asi 20 lidí a průvodce se snaží, aby vše odsýpalo.

výhled z Petronas Towers   výhled z Petronas Towers

výhled z Petronas Towers   model Petronas Towers

KLCC Park

Když stojíte před Petronas Towers a díváte se přímo vzhůru, nezbývá než smeknout. Po návštěvě věží si můžete užít sousedního parku s barevnými fontánami (nejkrásnější je v noci, kdy nejlépe vyniknou). Relaxujte v KLCC Park za Petronas Towers, ale je třeba dodat, že se zde nesmí chodit mimo vyznačená místa na trávník – bezpečnostní ostraha parku je velmi bdělá a pokuty jsou nemalé. Po Kuala Lumpuru není snadné se pohybovat pěšky, ale tento park je jedno z mála míst, do kterých se snadno dostanete po svých.

fontána před Petronas Towers

Mešita Masjid Al-Bukhary

Mešita je součástí Al-Bukhary, rozlehlého komplexu s množstvím veřejných zařízení, jako je zdravotní středisko, komunitní centrum, stará lidová akademie, sirotčinec a vzdělávací centrum. Tato mešita je krásná nejen zvenku, ale i zevnitř. Je podobná mešitám v Turecku a Íránu. Má sedm modrých kopulí, z nichž hlavní je pokreslena složitými arabskými motivy, které připomínají uzbecké madrasy v Samarkandě. Tato hlavní kopule je dominantou celého okolí. Pětivrstvý hlavní oblouk mešity představuje pět pilířů islámu. Před hlavním vchodem je nádherný bazén s arabeskními motivy. Naproti mešitě lehko seženete i ubytování. A můžete se tímto krásným výhledem kochat každý den. Mešita je velmi krásná i v noci.

mešita Masjid Al-Bukhary

A více zase příští sobotu...

GPS: (Petronas Towers) 3°09'27.2"N 101°42'43.4"E

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Malajsie, Kuala Lumpur – srdce země
Publikováno: 10.2.2018
Kuala Lumpur mělo své skromné počátky jako důlní město v 50. letech minulého století, než se stalo federálním hlavním městem Malajsie. Dnes je to nejrychleji rostoucí a turisticky nejvyhledávanější město. Potkáte zde tamilské, čínské, malajské a domorodé obyvatele.

Malajsie, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple
Publikováno: 24.2.2018
Určitě se během pobytu v Kuala Lumpuru vydejte do čínského města v okolí Petaling Street (stanici Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiony lemovaná ulice, kde téměř polovinu obyvatel tvoří Číňané.

Malajsie, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikováno: 3.3.2018
Nejpozoruhodnějším znakem chrámu Sri Maha Mariamman je struktura podobná tvaru lidského těla s hlavou směrem na západ a nohama směřujícíma na východ. Nohy symbolizuje věž vysoká 75 metrů, je ozdobená 228 hinduistickými bůžky, jejichž design je ve stylu jižní Indie.

Malajsie, Kuala Lumpur – Malá Indie a planetárium
Publikováno: 10.3.2018
Brickfields je oficiální Malá Indie a bývala obyčejnou obytnou čtvrtí nedaleko Kuala Lumpuru, nedávno však byla přeměněna na široký bulvár s indickými obchody a restauracemi provozovanými indickou komunitou.

Malajsie, Kuala Lumpur – národní mešita Malajsie a Bird Park
Publikováno: 17.3.2018
Národní mešita Malajsie se nachází diagonálně naproti nádraží. Má velkou kapacitu – pojme až 15 000 lidí a je obklopena bujnou zelení, která se rozprostírá na ploše 13 hektarů. Mešita byla postavena na místě kostela v roce 1965. Hlavními rysy jsou 73 metrů vysoké minarety. Hlavní konstrukce střechy byla inspirována myšlenkou otevřeného deštníku, zatímco minarety mají evokovat deštník naopak složený.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – procházka mangrovovým lesem a ochutnávka mořských specialit
Publikováno: 24.3.2018
Ostrov Borneo se dělí na dvě části, ta jižní spadá pod Indonésii a severní část patří Malajsii. Naším cílem byl právě sever, konkrétně stát Sabah, který je plný exotických rostlin a živočichů.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – kouzelné ostrovy nedaleko hlavního města Kota Kinabalu
Publikováno: 31.3.2018
Národní park Tunku Abdul Rahman (nebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) se nachází u pobřeží Kota Kinabalu v Sabahu. Je tvořen pěti ostrovy – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologické zahrady a tradiční rybí trh
Publikováno: 7.4.2018
Projíždíme ostrov Borneo křížem krážem a dnes ho poznáme zase o něco víc…

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.9.2018
Přijďte se pobavit na 1. ročník Záhoráckého folklorního festivalu, který bude plný jedinečného slovenského folkloru, jakož i regionálních gurmánských specialit od tradičních pochoutek po kvalitní street food.
18.9.2018
V roce 2019 by měla být dokončena cesta pro cyklisty vedoucí vedle hráze mezi velkým a malým Lipnem. Hráz zde roztíná hladinu lipenského jezera na dvě části a cyklostezka povede asi půl metru nad hladinou. Tento propojovací úsek celého Lipencka přinese úlevu cyklistům, turistům, rybářům i zdejším kempům.
17.9.2018
Čas vinobraní přichází a s ním i bohatá nabídka společenských akcí. Malebné obce Pezinok a Modra vás zvou na ochutnávku dobrého vína, jídla a zábavy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BULHARSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 9. 2018
svátek:Zita
dnes:
středa 19.9.
28 °C
zítra:
čtvrtek 20.9.
29 °C