www.infoglobe.cz » Malajsie: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – dřevěné hodiny Atkinson Clock Tower a mešita

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – dřevěné hodiny Atkinson Clock Tower a mešita

Publikováno: 26.5.2018
Jedna z nejtrvalejších památek v Kota Kinabalu stojí na prominentním místě podél silnice k Signal Hill. Tato celodřevěná stavba byla postavena na památku Francise George Atkinsona – prvního okresního důstojníka Jesseltonu během britské správy Bornea.

Tato věž s hodinami je nejstarší stálou stavbou v celém Sabahu, přežila i zničení města Jesselton při ústupu spojeneckých sil během druhé světové války. Do dnešního dne stále slouží k ukazování času. Je v pěší vzdálenosti od téměř všech měst Kota Kinabalu. Atkinson Clock Tower je chráněna ohradníkem a může být navštěvována kdykoli, v noci krásně svítí.

hodiny Atkinson Clock Tower

Signal Hill, nejvyšší bod ve městě, je jedním z nejlepších míst, ze kterého si můžete užít výhled na Kota Kinabalu. Jen pár minut jízdy od Padangu Merdeka vás cesta přivede téměř do oblak, odkud se můžete kochat pohledem na Kota Kinabalu, ale dohlédnete snadno až k odlehlým ostrovům parku Tunku Abdul Rahman.

k Signal Hill Observatory se jde po dřevěné lávce a schodech

Signal Hill Observatory se nachází na malém kopci nazývaném „Bukit Bendera“ v centru města. Existují dva způsoby, jak se tam dostat. Můžete si buď chytit taxík, nebo pokud si myslíte, že jste dostatečně fit, proč se nevydat vzhůru po dřevěných schodech s převýšením 250 metrů. Cesta na vyhlídku Signal Hill Observatory  je lemována zábradlím. Cestou můžete vidět zajímavé stromy a květiny. Výchozím bodem této stezky je právě Dewan Masyaraka. V cíli je u vyhlídky roztomilá kavárna s posezením. Objednáte-li si něco dobrého, můžete i ze zahrádky kavárny sledovat město Kota Kanibalu jako na dlani, dokonce i moře. Když se v tichu zaposloucháte, ke kávě vám zazpívají cizokrajní ptáci. Pozorovatelna observatoře Signal Hill je otevřena od 8 do 12 hodin. Vstupné se neplatí.

Kota Kinabalu – famózní kruhový objezd   kruhový objezd se sochou mečouna

City Mosque

Městská mešita v Kota Kinabalu stojí na pozemku o rozloze 2,47 akrů v zátoce Likas, je příkladem současné islámské architektury. Tato majestátní bílá mešita se může pochlubit podobnými prvky jako mešita Nabawi v Medině. Vejde se do ní až 9 000 lidí najednou. Je tak největší mešitou v Kota Kinabalu. Je označována jako ta nejkrásnější v Malajsii. Uměle vytvořená laguna, která ji obklopuje, poskytuje nádherný pohled na mešitu v noci při úplňku.

Kota Kinabalu City Mosque

Je otevřena pro veřejné návštěvy denně kromě pátku od 8.00 do 17.00. Je třeba myslet na vhodné oblečení, jelikož zde platí islámská pravidla. Vstup je zdarma.

GPS: (mešita) 5°59'44.0"N 116°06'28.2"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – atraktivní treky v národním parku Kinabalu
Publikováno: 5.5.2018
Hlavní atrakcí v parku je majestátní Mount Kinabalu, jedna z nejvyšších hor v jihovýchodní Asii, která měří 4 095,2 metrů. Kromě tradičního horolezectví můžete také navštívit horský vrch Torq, nejvyšší a první asijskou ferratu ve výšce 3 200 až 3 800 metrů nad mořem. Pro větší dobrodruhy existují další horské aktivity, jako je alpské horolezectví, paragliding a horská expedice.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – hora Mt Kinabalu, bohatství deštného pralesa
Publikováno: 28.4.2018
Hora Mt Kinabalu (4 095 m n. m.) je jedním z nejvýznamnějších vrcholů na světě, je nejvyšší horou na třetím největším ostrově světa. Je také nejvyšším bodem mezi Himálajem a Novou Guinejí. Měří téměř dvakrát tolik než sousední Crocker Range a na jejím vrcholu je několik žulových věží, je to pohled pro bohy.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – procházka mangrovovým lesem a ochutnávka mořských specialit
Publikováno: 24.3.2018
Ostrov Borneo se dělí na dvě části, ta jižní spadá pod Indonésii a severní část patří Malajsii. Naším cílem byl právě sever, konkrétně stát Sabah, který je plný exotických rostlin a živočichů.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – kouzelné ostrovy nedaleko hlavního města Kota Kinabalu
Publikováno: 31.3.2018
Národní park Tunku Abdul Rahman (nebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) se nachází u pobřeží Kota Kinabalu v Sabahu. Je tvořen pěti ostrovy – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Menara Tun Mustapha jako ikona města a památník Double Six Monument
Publikováno: 21.4.2018
Náš seriál z Bornea stále pokračuje, pojďte se podívat, kam jsme vyrazili tentokrát.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – pláž Karambunai u špičkového resortu a západ slunce
Publikováno: 12.5.2018
Nexus Resort Karambunai nabízí 236 luxusních pokojů, které se nacházejí uprostřed zahrady s nádherným výhledem na golfové hřiště nebo pláž, a 243 vkusně zařízených pokojů typu Deluxe Ocean Wing.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – vyhlídka Kokol Hill a nejlepší výhled na město
Publikováno: 14.4.2018
Chcete spojit pozorování západu slunce spolu s nejlepším výhledem na Mount Kinabalu? Vyrazte na kopec Kokol Hill. Ten se nachází jen necelou hodinu jízdy od města Kota Kinabalu. Cestou můžete vidět roztodivné rostliny, které vypadají jako převislé zelené koberce.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologické zahrady a tradiční rybí trh
Publikováno: 7.4.2018
Projíždíme ostrov Borneo křížem krážem a dnes ho poznáme zase o něco víc…

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – hudební fontána a nedělní trh
Publikováno: 19.5.2018
V Kota Kinabalu můžeme doporučit kavárnu October Coffee House. Je to stylová kavárna s výbornou kávou. Pokud se potřebujete připojit na internet a poslat domů pár fotek či mailů, budete rádi. Sice neběží moc rychle, ale čekání si můžete zkrátit konzumací vynikajících dortíků. Spojení se světem tu tedy není žádný problém…

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2018
Srdečně vás zveme na tradiční vánoční trhy, které se konají od 23. listopadu do 23. prosince na Mariánském náměstí a náměstí Andreje Hlinky v Žilině.
18.11.2018
Přijďte zažít zimní festival zvyků a obyčejů Gemeru od 19. do 24. listopadu v Rožňavě. V pořadí 24. ročník se bude konat v Domě tradiční kultury Gemeru a vyvrcholí programem v divadelním sále OKC.
17.11.2018
Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ je zaměřen na obnovení historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí. Trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech přechází do druhého státu. Na nejvyšším vrcholu Wlodzické vrchoviny (Vladzická hora, 758 m n. m.) v Polsku byla koncem října otevřena nová rozhledna, jako první z jedenácti plánovaných.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – URUGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 19. 11. 2018
svátek:Alžběta
dnes:
pondělí 19.11.
3 °C
zítra:
úterý 20.11.
3 °C