www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole

Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko nabízí různé typy cyklostezek. Stačí si vybrat podle náročnosti a témat, která vás zajímají. Vyrazte objevovat okružní trasy v jednodenních etapách. Pojedete malebným vinařským krajem, přes historická místa a krásné vyhlídky, podél vody a na jedinečná kulturní místa. Výlety, které vám doporučíme, nebudou delší než jeden den. Mají mnoho zastávek podél trasy a co je nejlepší, nebudete potřebovat ani zavazadla.

Vídeňský les v oblasti Thermenregion

Z každého jmenovaného bodu se můžete vydat na tři různé cyklovýlety, které vás určitě okouzlí krásnými vyhlídkovými místy, oddechovými zónami a gastronomickými zastávkami. Na závěr výletu se opět dostanete do výchozího bodu. Tak už nebudeme zdržovat a řekneme vám, ze kterých okruhů si můžete vybrat.

Vídeňský les v oblasti Thermenregion

Netrpělivě už na vás čeká zcela nová tematická trasa ve Vídeňském lese – v oblasti Thermenregion – věnovaná kultuře, lázním a vínu. Díky jedinečné poloze v blízkosti Vídně a výjimečné atmosféře si zde budete užívat nádhernou přírodu, množství pamětihodností i odpočinek v lázních nebo ve vinných sklípcích. Nicméně zde upozorňujeme, že po ochutnání nějakého toho vína už na kolo určitě nesedejte.

Vídeňský les v oblasti Thermenregion

Pro objevitele a dobrodruhy je jako stvořená zase cyklostezka Traisental-Radweg, kde si užijete víno, zábavu při koupání nebo výlety lodí. Kdo ještě neviděl bílé tygry, má chuť zajezdit si na celoroční sáňkařské dráze nebo je milovníkem kultury a vinných sklípků, ten si tuto trasu užije naplno. Rozmanité údolí Traisental je na kole nejlepší prozkoumat z Wilhelmsburgu.

Traisental-Radweg   Traisental-Radweg
Pro milovníky panoramat a hor doporučujeme cyklotrasu od pohoří Buckelige Welt až po Semmering, kde zažijete velkolepé výhledy. Údolí řek, mírně hornatá krajina a nezapomenutelné Vídeňské Alpy vás určitě okouzlí. Dobrodružní cyklisté si vychutnají především krásné pohledy na majestátné vrcholy: Rax, Schneeberg a Wechsel a jako tečku za výletem se mohou zchladit v největší dolnorakouské krápníkové jeskyni.

Retzer Land v regionu Weinviertel   velkolepé výhledy na cyklotrase od pohoří Buckelige Welt až po Semmering

Ani v kraji Retzer Land v regionu Weinviertel nezaostávají. Nabízejí totiž jízdu na kole po stopách vína, kde budete objevovat historii a zkoumat národní park Thayatal. Dohromady 1 600 km dlouhá tematická cyklistická síť v největší vinařské oblasti Rakouska je lemována romantickými vinohrady a historickými budovami, které nejen krásně vypadají, ale rozhodně stojí i za návštěvu.

Retzer Land v regionu Weinviertel

Požitkáři a aktivní rekreanti si přijdou na své ve Wachau, Kremsu a Melku. Cyklostezka vedoucí z Bratislavy nabídne kromě šťavnatých meruněk, útulných sklípků a pověstmi opředených hradů i romantický svět Dunajské cyklistické trasy.

Dunajská cyklistická trasa

Na závěr vás zavedeme mezi rašeliniště, husté lesy a tmavě červená maková pole. Z okresního a hraničního městečka Gmünd v části Horní Waldviertel pojedete po mírné pahorkatině přes kouzelnou lužní krajinu, stále zelené lesy a kolem žulových skal. Svérázný Waldviertel se svými historickými místy a napínavými příběhy zve cyklisty na požitkářskou túru, která na každém rohu nabízí nějaké překvapení. Kromě nejstaršího rakouského pivovaru, sýrárny Käsemacherwelt v Heidenreichsteinu nebo vodního světa UnterWasserReich Schrems se zde nacházejí další chuťovky, kvůli kterým se vám vyplatí sesednout z kola.
cyklistika v oblasti Waldviertel

Pokud vás naše cyklotipy zaujaly, můžete si jednotlivé trasy projet i na mapkách, které najdete zde. Tak vzhůru na kolo!
 
Zdroj a foto: Dolní Rakousko

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Zvířecí olympiáda na zámku
Publikováno: 21.4.2017
Doskočíte dále než ovce nebo lama? Jste ve slalomu rychlejší než zámečtí oslíci? Své výkony můžete otestovat během nové akce na zámku Schloss Hof. Zvířecí olympiáda vám to umožní.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.

Dolní Rakousko: Úžasná rodinná lyžovačka
Publikováno: 25.12.2016
Mírné kopce, na kterých se děti nebudou bát a dospělí nudit, lyžařské svahy a vleky bez čekání v řadách – to je Dolní Rakousko. Na většině kopců převažují modré sjezdovky, které doplňují zábavní parky, freeridové terény, večerní lyžování a samozřejmě i strmější sjezdovky pro sportovce. A to vše jen kousek za hranicemi.

Rakousko: výstavy k 300. jubileu Marie Terezie
Publikováno: 2.4.2017
Při příležitosti 300. výročí od narození Marie Terezie se na čtyřech výstavních místech ve Vídni a v Dolním Rakousku uskuteční rozsáhlá výstava zachycující život jedné z nejvýznamnějších osobností evropských dějin.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.

Dolní Rakousko: Vinařský podzim
Publikováno: 23.9.2015
Nejkrásnější roční období pro mnoho lidí pomalu, ale jistě nastává, a proto si zajedeme k našim sousedům do Dolního Rakouska. Představíme si okouzlující festival s ukázkami starých zvyků, který je spojený s přehlídkami a lákavými ochutnávkami.

Cyklovýlet: Hainburg - Schloss Hof
Publikováno: 6.8.2013
Středověké městečko Hainburg bylo zajímavou zastávkou v našem putování na kolech. Dnes budeme pokračovat přes dlouhý most, dvě rakouské obce, až po největší barokní zámecký komplex v Rakousku - Schloss Hof.

Cyklovýlet: Schloss Hof - Bratislava
Publikováno: 14.8.2013
V závěrečné části našeho cyklovýletu se vydáme z největšího barokního zámeckého komplexu v Rakousku - Schloss Hof, přes nově postavený Cyklomost svobody, až do městských částí hlavního města Slovenska - Bratislavy.

Rakousko: zámek Schloss Hof
Publikováno: 9.5.2011
Jen na dohled od předměstí Bratislavy leží rozsáhlý areál zámku Schloss Hof, jehož historie je spojena s císařskou habsburskou rodinou. Rozsáhlý park, přilehlý velkostatek s chovem zvířat, ale i bohatý kulturní program od jara do podzimu z něho udělaly atraktivní cíl na výlet.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Jarní láska

1. 3. – 30. 4. 2017
1. cena:
Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění, absolutní novinka z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Průvodce po Kalábrii - Film o krásách regionu na DVD + podrobná turistická mapa
1. cena redakce:
Švýcarské hodinky Sea Force od značky Wenger v hodnotě 5390 Kč.
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing
3. cena redakce:
Rodinná vstupenka do Botanické zahrady v pražské Tróji

Aktuality:

28.4.2017
Klub Slovenských turistů a OZ Karpaty vás zvou na 31. ročník mezinárodního setkání expedičních turistů a netradičních cestovatelů – festival EXPEDICE 2017.
27.4.2017
Olomoucký tvarůžkový festival se koná ve dnech 28. a 29. dubna
na Horním i Dolním náměstí v Olomouci.
26.4.2017
Také letos se můžete těšit na soutěžní přehlídku nejlepších inscenací současného dramatu realizovaných za poslední rok v divadlech na celém Slovensku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KOLUMBIE:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 28. 4. 2017
svátek:Vlastislav
dnes:
pátek 28.4.
9 °C
zítra:
sobota 29.4.
13 °C