www.infoglobe.cz » Aktuality » Historická památka v Borovanech

Historická památka v Borovanech

Publikováno: 11.7.2010
Při návštěvě jižních Čech zajisté stojí za zhlédnutí nejstarší barokní klášter v Borovanech na Českobudějovicku.

Nově zrekonstruovaný klášter v Borovanech se otevřel 10. července veřejnosti. Areál bývalého klášteraKostel Navštívení Panny Marie augustiánů tvoří budova kostela Navštívení Panny Marie, kaple Panny Marie Karmelské, budova fary s lapidáriem v křížové chodbě a tzv. zámek (dříve bývalá prelatura kláštera), ke kterému dále patří hospodářské budovy.

Klášter pochází z dob husitů a je stár 555 let. Do konce 18. století sloužil církvi. V roce 1785 byl během josefínské reformy zrušen a budovy koupil rod Schwanzenbergů. Ti ho příliš nevyužívali. Komplex začátkem druhé světové války odkoupilo město a  jedna část, tzv. zámek, sloužila přes 50 let jako škola.

Dnes je z bývalé školy obřadní síň s freskami. V jedné části kláštera je již dva roky umístěna městská knihovna. V klášteře našly útočiště i sochy z nedaleké mariánské pašijové cesty, která v posledních letech byla terčem vandalů, a dokonce i zlodějů.

O rekonstrukci se zasloužila obec, která získala finance z investičního a havarijního fondu ministerstva kultury a dotace z Evropské unie.

 

Text: Lenka Fortinová

Foto: Wikipedia.comDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 11. 2019
svátek:Romana
dnes:
pondělí 18.11.
4 °C
zítra:
úterý 19.11.
4 °C