www.infoglobe.cz » Aktuality

Kniha Šumava známá i neznámá, nejlepší dárek pro milovníky Šumavy

Publikováno: 28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.

Není snad kraj, k němuž by se vázalo tolik strašidelných a tajuplných příběhů, jako je Šumava. V pověstech se to hemží umrlci, zmrzlými pannami, bludičkami na blatech, čerty a zakletými kováři. A proč jsou ty příběhy tak působivé? Protože v hlubokých, čistých a tajuplných lesích se zdají naprosto uvěřitelné. Kdo někdy viděl Černý kříž u Mrtvého luhu v podzimní mlze, Boubínský prales za úsvitu nebo zažil bouřku na Vítkově hrádku, stal se sám aktérem takového příběhu a nikdy na to nezapomene!

Šumava známá i neznámáKniha Šumava známá i neznámá představuje různé kouty této výjimečné lokality – obce a populární turistické cíle (Boubínský prales, Černé a Čertovo jezero…), ale také odlehlá místa, kam lidé tak často nezabloudí (Milešický prales, pravý břeh Lipenské přehrady atp.). Přečtete si o zaniklých usedlostech, řemeslech, osadnících, drobných památkách v krajině a také o místní přírodě.

V knize je bezpočet pěkných fotografií a její čtení udělá radost jak těm, kteří podle ní mohou plánovat výlety, tak čtenářům, kteří si pouze chtějí doma v křesle jen tak snít.

 

 

Šumava    Šumava

 

Text: Euromedia Group, a.s., úprava Radka Snížková

Foto: Euromedia Group, a.s., Radka SnížkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 8. 7. 2020
svátek:Nora
dnes:
středa 8.7.
17 °C
zítra:
čtvrtek 9.7.
22 °C