www.infoglobe.cz » LOKALITY » Valdštejn, hrad

Valdštejn, hrad - Česká republika

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Valdštejn, hrad
Typ lokality: Hrady, zámky, tvrze
Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Lokace: Okres Semily

GPS: 50.5624200N, 15.1670819E

Hrad Valdštejn patří městu Turnov a má otevřeno sezonně od dubna do října.

Samostatně si můžete projít hradní nádvoří, sklepení s archeologickou výstavou a expozicí Chvála pískovci a biliárový sál. Interiéry hradu jsou přístupné jen s průvodcem. V pokladně je možné zapůjčit cizojazyčné texty.

Stojí v srdci Českého ráje, v úžasném místě mezi skalami. Jednotlivé skalní bloky překlenují mosty. Na přístupovém mostku jsou barokní sochy z dílny rodiny Jelínků, resp. na mostě jsou kopie, originály stojí v kapli sv. Jana Nepomuckého na 2. nádvoří.

Nejstarší část hradu je přístupná po romantickém schodišti a zahrnuje rozvaliny starého valdštejnského paláce, hladomornu, nově je zde vybudována vyhlídka směrem na Trosky.

Prohlídku hradu budete nejspíše kombinovat s jednou z mnoha vyhlídkových cest ve skalním městě a návštěvou dalších hradů, např. Hrubé Skály.

Inspiraci je možné čerpat v seriálu článků Český ráj: Od Hrubé Skály po Valdštejn

Parkování je asi 1 km pod hradem. K hradu vede turistická cesta.

 

www.hrad-valdstejn.cz

Text: R. Snížková, 2016

 

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Hory
Řeka

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 19. 11. 2019
svátek:Alžběta
dnes:
úterý 19.11.
5 °C
zítra:
středa 20.11.
7 °C