www.infoglobe.cz » Aktuality » Ukliďme Orlík!

Ukliďme Orlík!

Publikováno: 31.1.2020
Zahřívacím kolem akce Ukliďme Česko je už 15. února velký dobrovolnický úklid částečně vypuštěné přehrady Orlík. Účast na akci vám přinese hned dvojí benefit: jednak máte mimořádnou možnost vidět polovypuštěnou přehradu, jak jste ji ještě neviděli, a pak především můžete pomoci tomuto jedinečnému přírodnímu koutu od odpadků.

„Už koncem února se začne znovu napouštět, to nesmíte propást!“

Mimořádná situace poklesu hladiny nám dává možnost vyčistit písčité dno přehrady Orlík. Je to jedinečná možnost, jak pomoci přírodě od zbytečných odpadků, které se na dně jinak hromadí. Pojďte s námi prozkoumat pláže a tajemné zátoky, kam by nás voda jinak nepustila, a pomozte přehradě odlehčit od letitých „pokladů“. Devět z deseti orlických ryb akci doporučuje! #UklidmeOrlik

15. února: 9.00–14.00 – uklízíme s dobrovolníky na 9 úsecích – vyberte si a přihlaste se k akci – kapacita pro dobrovolníky celkem 300.
Kde – https://www.uklidmecesko.cz/map – modré puntíky UO (Ukliďme Orlík!).

Místo srazu určuje puntík na mapě. Odtud si vás odvedeme/odvezeme na místo uklízení a pak zas zpět.

Jak to bude probíhat?

  • Přihlášení k akci přes web je podmínkou (kvůli kontaktům a kapacitám, kdyby se něco změnilo).
  • Na akci dorazte ideálně vlastními auty na místo srazu, kde najdete stánek (ČSOP nebo Povodí), tam si rozdáme pytle a rukavice, řekneme co a jak, kde se přesně bude uklízet a kde nechat naplněné pytle. Vyrazíme do terénu zhruba v půl desáté. Povede vás místně znalý styčný důstojník.
  • Po úspěšném úklidu najdete na stánku za odměnu teplý čaj a snad se nám podaří vyjednat i ohniště.
  • Pokud nemáte vlastní dopravu, zkuste se domluvit s ostatními na zdi v události na facebooku „Ukliďme Orlík!“ https://www.facebook.com/events/176240196928809/?event_time_id=176240203595475.

Co s sebou?

Teplé oblečení, pevné boty a popřípadě i hrnek na čaj. Nepočítejte v sobotu s otevřenými obchody, proto doporčujeme alespoň malou sváču s sebou.

Kontakty:

  • Katka Landová – katerina.landova@csop.cz, 773198015 (Český svaz ochránců přírody)
  • Pavel Vrána – vrana@rybsvaz.cz, 728701379 (Český rybářský svaz)

Ukliďme Orlík!

Zdroj: Ukliďme Česko!Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 4. 6. 2020
svátek:Dalibor
dnes:
čtvrtek 4.6.
21 °C
zítra:
pátek 5.6.
15 °C