www.infoglobe.cz » Aktuality » Hory, aquaparky a golf

Hory, aquaparky a golf

Publikováno: 4.7.2010
Téměř polovina slovenských turistů upřednostňuje na domácí dovolené ubytování v soukromí před hotely a penziony. Přibližně třetina populace zatím nevyužila služby wellness. I tyto údaje vyplynuly ze studie společnosti GfK Slovakia, zaměřené na průzkum postojů Slováků ve třech oblastech – relax v horském prostředí, wellness a golf.

Liptovske DvoryStudii GfK Relax 2010 realizovala společnost GfK Slovakia poprvé. Obsahuje komplexní pohled na postoje Slováků při využívání relaxačních aktivit na Slovensku. Studii předcházel monitoring relaxačních zařízení na trhu a analýzy kapacit. Stále více Slováků věnuje větší pozornost péči o svoji tělesnou a duševní kondici a jsou ochotni do této oblasti i investovat. Většina dotázaných si uvědomuje rozdíl mezi léčebnými lázněmi a komerčním aquaparkem nebo wellness centrem.Piestany

Na Slovensku se nachází 20 medicínských lázní, z nichž za nejznámější průzkum určil lázně v Piešťanech, v Bardějově a v Trenčianských Teplicích. Celkově se však zkracuje délka léčebných pobytů a snižuje se i podíl samoplátců. Naproti tomu rostoucí popularitě se těší služby v komerčních wellness centrech a v aquaparcích, jichž nevyužívá jen asi třetina slovenské populace. Mezi nejpreferovanější formy relaxace patří plavání, termální koupele, masáže a sauna, přičemž pětina z těch, kteří wellness využívají, za ním cestuje do zahraničí. Tyto formy trávení volného času mají velký potenciál i z důvodu demografického vývoje a stárnoucí populace v Evropě.Hrabovo

Potenciál relaxu v horském prostředí v kombinaci s wellness službami a lyžařskými možnostmi je další významnou oblastí cestovního ruchu na Slovensku. Turistickou infrastrukturu pomáhá zlepšovat výstavba horských apartmánů. I když ubytování v soukromí dává před hotely a penziony přednost  asi 43 % lidí, služby horských apartmánů ještě převážná většina dotázaných nevyužila.White Golf Resort

Na Slovensku výrazně roste i popularita golfu a v poměru k počtu obyvatel je tam dnes až trojnásobný počet registrovaných hráčů v porovnání se sousedními státy, přestože převážná většina Slováků golf aktivně nehraje. Za posledních pět let se zdvojnásobil počet golfových hřišť.

Text: Jiří Výborný

Foto: autor a DNS

Zdroj: GfK SlovakiaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.1.2020
Pokud chcete zažít dotek s blízkými i vzdálenými zeměmi, jedinečnou atmosféru cestovatelského dobrodružství či závan volnosti, navštivte mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR, který se uskuteční od 23. do 26. ledna na výstavišti Incheba.

19.1.2020
Jeden z nejznámějších cestovatelských průvodců světa sestavil doporučující žebříček deseti měst, která byste měli v roce 2020 určitě navštívit.
18.1.2020
XXIV. ročník závodu psích spřežení po hřebenech Orlických hor se koná ve dnech 21.–25. ledna. Je určen nejen musherům a jejich psům, ale také návštěvníkům. Hned v úvodu si musíme připomenout, že tento závod na dlouhou trať je závislý na počasí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – RUSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 20. 1. 2020
svátek:Ilona
dnes:
pondělí 20.1.
1 °C
zítra:
úterý 21.1.
-2 °C