www.infoglobe.cz » Aktuality » Hory, aquaparky a golf

Hory, aquaparky a golf

Publikováno: 4.7.2010
Téměř polovina slovenských turistů upřednostňuje na domácí dovolené ubytování v soukromí před hotely a penziony. Přibližně třetina populace zatím nevyužila služby wellness. I tyto údaje vyplynuly ze studie společnosti GfK Slovakia, zaměřené na průzkum postojů Slováků ve třech oblastech – relax v horském prostředí, wellness a golf.

Liptovske DvoryStudii GfK Relax 2010 realizovala společnost GfK Slovakia poprvé. Obsahuje komplexní pohled na postoje Slováků při využívání relaxačních aktivit na Slovensku. Studii předcházel monitoring relaxačních zařízení na trhu a analýzy kapacit. Stále více Slováků věnuje větší pozornost péči o svoji tělesnou a duševní kondici a jsou ochotni do této oblasti i investovat. Většina dotázaných si uvědomuje rozdíl mezi léčebnými lázněmi a komerčním aquaparkem nebo wellness centrem.Piestany

Na Slovensku se nachází 20 medicínských lázní, z nichž za nejznámější průzkum určil lázně v Piešťanech, v Bardějově a v Trenčianských Teplicích. Celkově se však zkracuje délka léčebných pobytů a snižuje se i podíl samoplátců. Naproti tomu rostoucí popularitě se těší služby v komerčních wellness centrech a v aquaparcích, jichž nevyužívá jen asi třetina slovenské populace. Mezi nejpreferovanější formy relaxace patří plavání, termální koupele, masáže a sauna, přičemž pětina z těch, kteří wellness využívají, za ním cestuje do zahraničí. Tyto formy trávení volného času mají velký potenciál i z důvodu demografického vývoje a stárnoucí populace v Evropě.Hrabovo

Potenciál relaxu v horském prostředí v kombinaci s wellness službami a lyžařskými možnostmi je další významnou oblastí cestovního ruchu na Slovensku. Turistickou infrastrukturu pomáhá zlepšovat výstavba horských apartmánů. I když ubytování v soukromí dává před hotely a penziony přednost  asi 43 % lidí, služby horských apartmánů ještě převážná většina dotázaných nevyužila.White Golf Resort

Na Slovensku výrazně roste i popularita golfu a v poměru k počtu obyvatel je tam dnes až trojnásobný počet registrovaných hráčů v porovnání se sousedními státy, přestože převážná většina Slováků golf aktivně nehraje. Za posledních pět let se zdvojnásobil počet golfových hřišť.

Text: Jiří Výborný

Foto: autor a DNS

Zdroj: GfK SlovakiaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.11.2020
Jedním z nejvýznamnějších hradů na severovýchodě Slovenska je zřícenina Zborov. V letošní turistické sezoně, poznamenané dvěma vlnami koronaviru, se stal oblíbeným náhradním výletním cílem.
25.11.2020
Klub Slovenských turistů, sdružující více než 16 000 milovníků výletů do přírody, sestavil hlavní turistické akce pro rok 2021, avšak jejich aktuálnost bude záviset na epidemiologické situaci.
23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolek zveřejnil předběžný kalendář akcí na nadcházející rok 2021. Jeho aktuálnost však bude podmíněna epidemiologickou situací.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ÍRÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 29. 11. 2020
svátek:Zina
dnes:
neděle 29.11.
2 °C
zítra:
pondělí 30.11.
0 °C