www.infoglobe.cz » Tchaj-wan – národní park Yangmingshan

Tchaj-wan – národní park Yangmingshan

Publikováno: 11.2.2019
V těsné blízkosti hlavního města Tchaj-wanu, Tchaj-pej, se rozprostírá národní park Yangmingshan. Tato oblast je vulkanického původu a pod zemí se nachází magmatická ložiska, díky kterým zde naleznete velké množství horkých pramenů. Nejvyšší horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokud máte dobrou fyzičku, můžete se na ni vydat.

Tchaj-peje se do NP dostanete shuttle busem S15 ze stanice Jiantan. Cesta trvá zhruba hodinu a vyjde vás na 15 TWD. V Yangmingshanu vystupujeme u návštěvnického centra Lengshuikeng, které se nachází přímo pod horou Qixingshan.

nejvyšší hora Qixingshan   zásahy člověka do přírody jsou velmi citlivé

Obdivujeme spoustu druhů nádherných motýlů, kteří se nás vůbec nebojí a pózují před fotoaparátem. V parku jsou udržované stezky, kterých je dobré se držet, protože kromě krásných motýlů se tu můžete potkat i s jedovatými pavouky a hady. A že těch pavouků po cestě potkáváme opravdu hodně! Nechceme raději ani domýšlet, jestli některý z nich není ten jedovatý.

návštěvnické centrum Lengshuikeng   takto vypadá návštěvnické centrum uvnitř

V informačním centru si můžete vzít mapu, kde jsou přehledně vyznačeny všechny možné trasy. Po cestě se nemáte kde ztratit, protože všechny cesty jsou skvěle značené a většinou se jde po kamenitých cestách.

cesty jsou všude upravené

Příroda je zde netknutá, občas si připadáme, jako bychom byli v pralese a ne jen pár kilometrů od hlavního města. Míjíme vodopády, potoky, zajímavé stromy, květiny, nad hlavou nám zpívají ptáci. Také je zde velice příjemné klima, oproti rozpálenému hlavnímu městu je tu chládek a čistý svěží vzduch.

zvířata jsou tu zřejmě zvyklá na lidi   v Yangmingshanu žije několik druhů motýlů

Hustý porost stromů a keřů tomuto místu dodává téměř pravěkou atmosféru. Je až neuvěřitelné, že pouhých pár kilometrů od Tchaj-peje se přenesete do úplně jiného světa divoké přírody.

u vodopádu Juansi

Spousta obyvatel hlavního města využívá pohodlného autobusového spojení do Yangmingshanu a jezdí si sem odpočinout. Rozhodně se sem vydejte i vy. Tento výlet je i skvělou volbou, pokud na Tchaj-wanu pouze přestupujete na jiný let a máte alespoň den volna.

GPS: 25°11'39.1"N 121°33'42.6"E

 

Text a foto: Jana HejlováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Tchaj-wan: Tak trochu jiná Čína
Publikováno: 4.2.2019
Tchaj-wan je poměrně malý ostrov u jihovýchodního pobřeží Číny. Přes svoje neklidné dějiny, kdy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, není dodnes status Tchaj-wanu úplně jasný. Čínská lidová republika (ČLR) jej považuje za svou odpadlou provincii. Sám Tchaj-wan se nazývá Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistické ČLR, která jej ale prohlašuje za svou součást, přestože území tohoto ostrova nikdy nezískala.

Tchaj-wan – fascinující mramorová soutěska
Publikováno: 18.2.2019
Národní park Taroko patří k nejvyhledávanějším místům na Tchaj-wanu. Leží na východní straně ostrova, kde se od pláží Filipínského moře zvedají hory národního parku až do výšky přesahující 3 000 metrů.

Tchaj-wan – krásy na severu země
Publikováno: 25.2.2019
Severní pobřeží Tchaj-wanu je pestré na přírodní úkazy. Když se z hlavního města Tchaj-pej vydáte vlakem do města Ruifang, čeká vás už pak pouze přestup na shuttle bus, který jezdí po severovýchodním pobřeží. Přímo u řidiče si koupíte jednodenní lístek za 50 tchaj-wanských dolarů (cca 36 Kč) a můžete vystupovat a nastupovat na kterékoliv ze zastávek. Na vlakové stanici si nezapomeňte v infocentru vyzvednout mapku s informacemi a jízdními řády autobusů.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.4.2019
Už 1. května se znovu koná tradiční akce – Zahájení turistické sezony v obci Topoľčianky, kde vás čeká obrovské množství atraktivit.
23.4.2019
Ve dnech 26.–28. dubna vás na českobudějovickém výstavišti čekají speciality z celého světa, soutěže o zajímavé ceny a doprovodný program. Veletrh Travel & Gastro nabídne nové turistické destinace a setkání odborníků v cestovním ruchu.
22.4.2019
Přijďte si užít Thurzovy slavnosti a odemknout Oravský hrad během posledního dubnového víkendu, tj. 27. a 28. 4.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAROKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 24. 4. 2019
svátek:Jiří