www.infoglobe.cz » Tchaj-wan – národní park Yangmingshan

Tchaj-wan – národní park Yangmingshan

Publikováno: 11.2.2019
V těsné blízkosti hlavního města Tchaj-wanu, Tchaj-pej, se rozprostírá národní park Yangmingshan. Tato oblast je vulkanického původu a pod zemí se nachází magmatická ložiska, díky kterým zde naleznete velké množství horkých pramenů. Nejvyšší horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokud máte dobrou fyzičku, můžete se na ni vydat.

Tchaj-peje se do NP dostanete shuttle busem S15 ze stanice Jiantan. Cesta trvá zhruba hodinu a vyjde vás na 15 TWD. V Yangmingshanu vystupujeme u návštěvnického centra Lengshuikeng, které se nachází přímo pod horou Qixingshan.

nejvyšší hora Qixingshan   zásahy člověka do přírody jsou velmi citlivé

Obdivujeme spoustu druhů nádherných motýlů, kteří se nás vůbec nebojí a pózují před fotoaparátem. V parku jsou udržované stezky, kterých je dobré se držet, protože kromě krásných motýlů se tu můžete potkat i s jedovatými pavouky a hady. A že těch pavouků po cestě potkáváme opravdu hodně! Nechceme raději ani domýšlet, jestli některý z nich není ten jedovatý.

návštěvnické centrum Lengshuikeng   takto vypadá návštěvnické centrum uvnitř

V informačním centru si můžete vzít mapu, kde jsou přehledně vyznačeny všechny možné trasy. Po cestě se nemáte kde ztratit, protože všechny cesty jsou skvěle značené a většinou se jde po kamenitých cestách.

cesty jsou všude upravené

Příroda je zde netknutá, občas si připadáme, jako bychom byli v pralese a ne jen pár kilometrů od hlavního města. Míjíme vodopády, potoky, zajímavé stromy, květiny, nad hlavou nám zpívají ptáci. Také je zde velice příjemné klima, oproti rozpálenému hlavnímu městu je tu chládek a čistý svěží vzduch.

zvířata jsou tu zřejmě zvyklá na lidi   v Yangmingshanu žije několik druhů motýlů

Hustý porost stromů a keřů tomuto místu dodává téměř pravěkou atmosféru. Je až neuvěřitelné, že pouhých pár kilometrů od Tchaj-peje se přenesete do úplně jiného světa divoké přírody.

u vodopádu Juansi

Spousta obyvatel hlavního města využívá pohodlného autobusového spojení do Yangmingshanu a jezdí si sem odpočinout. Rozhodně se sem vydejte i vy. Tento výlet je i skvělou volbou, pokud na Tchaj-wanu pouze přestupujete na jiný let a máte alespoň den volna.

GPS: 25°11'39.1"N 121°33'42.6"E

 

Text a foto: Jana HejlováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Tchaj-wan: Tak trochu jiná Čína
Publikováno: 4.2.2019
Tchaj-wan je poměrně malý ostrov u jihovýchodního pobřeží Číny. Přes svoje neklidné dějiny, kdy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, není dodnes status Tchaj-wanu úplně jasný. Čínská lidová republika (ČLR) jej považuje za svou odpadlou provincii. Sám Tchaj-wan se nazývá Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistické ČLR, která jej ale prohlašuje za svou součást, přestože území tohoto ostrova nikdy nezískala.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.2.2019
Portál Infoglobe vás zve na tři zajímavé akce, které vám představí život, krásu ledu či prehistorický svět pohledem vědců a milovníků přírody.
16.2.2019
Další z čokoládových festivalů, které jsou pořádány ve větších městech České republiky, se koná na českobudějovickém výstavišti o víkendu 22.–24. února. Na akci s vůní čokolády si pochutnáte, pobavíte se a možná i přiučíte.
15.2.2019
Se zajímavým nápadem přišla paní Marcela Kotrčová, majitelka apartmánů v Nových Hradech.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JAPONSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 2. 2019
svátek:Miloslava
dnes:
neděle 17.2.
12 °C
zítra:
pondělí 18.2.
9 °C