www.infoglobe.cz » ČR, Janské Lázně – ideální destinace nejen pro lyžaře

ČR, Janské Lázně – ideální destinace nejen pro lyžaře

Publikováno: 7.2.2019
Janské Lázně jsou během zimy naprostý ráj pro lyžaře, běžkaře nebo pěší turisty. Sníh se tu povětšinou objevuje již kolem listopadu a drží až cca do března. Nachází se tu rozlehlý komplex sjezdovek, vleků a lanovek. A pokud nejste zrovna fanoušci zimních sportů, i tak je tu pro vás mnoho aktivit, takže nuda rozhodně nehrozí!

Do Janských Lázní se nejlépe dostanete autem, a to směrem na Trutnov a Svobodu nad Úpou. Přímo do centra Janských Lázní jezdí i pravidelné dálkové spoje z Černého Mostu, Ledče nad Sázavou nebo Trutnova, s přestupem poté např. z Brna, Ostravy nebo Hradce Králové. Vlakem se dá dostat do Trutnova a potom je možné se dopravit místními autobusy. Zároveň tu jezdí zdarma a velmi často skibusy Janské Lázně – Pec pod Sněžkou.

centrum Janských Lázní je menší   Janské Lázně

Na výběr je tu mnoho sjezdovek různých obtížností, stejně tak jako mnoho běžkařských tras, které jsou přes sezonu pravidelně udržovány. Na sjezdovkách a v okolí potkáte nejen Čechy, ale i sousední Poláky nebo Němce. Janské Lázně leží blízko u hranic, takže pro lidi z pohraničí je to ideální destinace. Pracovníci na sjezdovkách, v restauracích nebo hotelech povětšinou zvládají všechny tyto jazyky.

Černá hora

A pokud byste potřebovali od lyžování jednodenní pauzu, doporučuji návštěvu StezkyStezku v korunách stromů korunami stromů. Jedná se o další z tzv. série stezek v oblacích. Je to dřevěná vysoká věž, která na nejvyšším bodě sahá až do výše 45 m, tedy do korun stromů nebo i nad ně. Návštěvníci si tak mohou užít krásný výhled na okolí a zároveň se něco málo dozvědět o českých lesích, stromech a přírodě pomocí interaktivních otázek. I pro děti je tu pár „stanovišť“ s kvízy. V létě je možné sjet dolů dlouhou skluzavkou, přes zimu je nutné jít pouze po svých.

Hotelů a restaurací je v centru města dost, takže věřím, že si vybere každý. Doporučuji restauraci hned u východu ze Stezky korunami stromů, kde najdete jak českou, tak i mezinárodní kuchyni za přijatelné ceny. V centru je poté moc pěkná kavárna z první republiky (kousek od autobusového nádraží). Pokud plánujete zůstat v Janských Lázních na více jak 2 noci, hotel si rezervujte s předstihem. V sezoně jsou nejlepší hotely u sjezdovek a v centru města hned pryč.

lázně

Počítejte také s tím, že o víkendu je tu v sezoně relativně dost velká koncentrace lidí. Pokud si chcete parádně zalyžovat a nečekat tolik ve frontách na vlek, zajeďte si sem ve všední den. Nebudete litovat!

GPS: 50°37'55.8"N 15°45'23.2"E

 

Text: Martina Koşar

Foto: Martina Koşar, Wikimedia Commons: Dezidor, Ben Skála, Ben Skála (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Špindlerův Mlýn – městečko v samém srdci Krkonoš – VIDEO
Publikováno: 31.7.2018
Chystáte-li se na výlet do našich nejvyšších hor, jako jedna z nejlepších základen poslouží v jakoukoliv roční dobu městečko Špindlerův Mlýn. Leží na samém konci silnice, která z Vrchlabí vede údolím proti proudu řeky Labe až k úpatí Krkonoš.

ČR – z Liberce na zasněžený Ještěd
Publikováno: 31.1.2019
Liberec leží na severu Čech a jedná se o statutární město se zhruba 104 000 obyvateli. Město je přes zimní sezonu hojně navštěvované. Po zbytek roku sem lidé jezdí hlavně do aquaparku či do science centra s planetáriem IQLANDIA Liberec.

ČR, Příchovice – vesnička pro lyžařskou dovolenou
Publikováno: 11.3.2017
Pokud rádi lyžujete, jezdíte na snowboardu nebo na běžkách, měli byste určitě zvážit pobyt v horské vesnici Příchovice. Tato vesnička je součástí obce Kořenov a leží na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš v dobré dostupnosti do Harrachova či Rokytnice nad Jizerou. Z Prahy se sem dostanete po silnici E65 a ubytovat se je možné třeba v jedné z místních stylových roubenek.

ČR, Krkonoše: Sněžka - výstup na nejvyšší českou horu z Pece II.  
Publikováno: 10.2.2013
Výstup na českou nejvyšší horu, to je věc kterou by měl alespoň jednou za život udělat asi každý správný patriot. Sněžka se stává objektem zájmu především v letních měsících, ale snad ještě větší kouzlo má tento malý český Everest v zimě, co myslíte...?

ČR, Krkonoše: Sněžka - výstup na nejvyšší českou horu z Pece
Publikováno: 3.2.2013
Podruhé se zastavíme v českých nejvyšších horách - Krkonoších, aby jsme zdolali horu vůbec nejvyšší. Odkud vyrazit, jak se připravit a co očekávat od dlouhého stoupání a následné hřebenové tůry, během které překonáte hned několik z nejvyšších českých vrcholů.

ČR, Janské Lázně – Stezka korunami stromů Krkonoše
Publikováno: 7.6.2018
Na západním okraji Janských Lázní, směrem na Černý Důl, byla ani ne před rokem otevřena další stezka v korunách stromů. V České republice je to už v pořadí třetí dřevěná rozhledna mířící do oblak. Obdobné stavby se těší z návštěvnosti i u našich německých sousedů.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.4.2019
Zahájení v pořadí již osmé litomyšlské lázeňské sezony proběhne od středy 24. do neděle 28. dubna. Opět po roce ožije lázeňská promenáda slavnostním průvodem, hudební i divadelní produkcí. Chybět nebudou ani oblíbené lázeňské prameny, lázeňské lavičky, výstava historických vozidel a prvorepublikové četnictvo.
19.4.2019
Zveme vás na výstavu bonsají v Botanické zahradě UPJŠ v Košicích, která se uskuteční od 26. dubna do 1. května.
18.4.2019
Ornamentálně zdobená dřevěná chata Libušín na Pustevnách, kterou v březnu 2014 z velké části zlikvidoval požár, už má svou novou podobu. Do konce letošního roku má být její obnova dokončena.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAROKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 4. 2019
svátek:Marcela