www.infoglobe.cz » ČR – odpolední výlet na horských kolech z Radotína na Karlštejn

ČR – odpolední výlet na horských kolech z Radotína na Karlštejn

Publikováno: 22.10.2020
Podzim je v plném proudu, bereme horská kola a vyrážíme na odpolední pohodový výlet. Z hlavního nádraží v Praze se vlakem dostaneme do Radotína. Vlak jezdí o víkendu každých 30 minut a na tuto cestu se vztahuje klasická lítačka.

Vystupujeme ve stanici Praha-Radotín a ulicí Prvomájová projíždíme až k hlavní silnici, za kterou se ihned napojujeme na cyklistickou stezku A11, jež prochází zprvu ulicí Hadravská. Po A11 pokračujeme přibližně 1,5 km a poté odbočujeme doleva do ulice V Sudech. Podjíždíme koleje a hned za nimi začíná naučná stezka Kosoř – Černá rokle. Vydáváme se po ní podél Šachetského potoka a vrchu Klapice. Po ujetých 2 kilometrech odbočujeme na lesní cestu směřující vlevo. Ta vede kolem malé rokličky, kterou ocení především cyklisti s touhou po adrenalinu.

start – vlaková stanice Praha-Radotín   roklička pro bajkery

Pěšina nás brzo opět kloní k Šachetskému potoku a před Starým hřbitovem Na Pískách odbočujeme vlevo a napojujeme se na červenou E10 Svatojakubskou cestu. Na 2,3 km míjíme rozcestník Sulava a stále se držíme na Svatojakubské, i když už po dalších 300 metrech projíždíme okolo dalšího rozcestníku s názvem Kulivá hora. Po dalších necelých 2 kilometrech přijíždíme do centra obce Solopisky a míříme po hlavní silnici Karlštejnská (pro kola označena jako 8100) směrem z kopce dolů a pak odbočujeme vpravo na modře značenou lesní cestu.

na lesní cestě směrem ke Starému hřbitovu Na Pískách

Po modré šlapeme do kopce téměř 1,8 km až k rozcestníku U Památného dubu. Odsud již začínáme zase sjíždět a po cca kilometru dorážíme k rozcestníku Pod Vrškem v obci Vonoklasy. Odpojujeme se z modré a přes ulice Na Parcelích a K Bulovce najíždíme opět na červenou trasu E10 Svatojakubská cesta.

cestou po Svatojakubské

Po necelém kilometru míjíme rozcestník Na Kunšově a stále se držíme na červené a jedeme podél vrchu Bukovka, projíždíme Karlickým údolím, obcí Mořinka a podél dalšího vrchu Haknová. Po necelých devíti kilometrech vyjíždíme přímo pod hradem v obci Karlštejn a odpojujeme se z červené.

projíždíme přímo pod Karlštějnem

Po naučné stezce Karlštějn pokračujeme až k poště, zde se napojujeme na cyklistickou stezku 8219 a po 1,5 km přijíždíme na vlakovou stanici Karlštejn. V nohách máme našlapáno přes 20 kilometrů převážně lesním terénem. Cesta je pro bajkery ideální, zvládnou ji i majitelé obyčejnějších horských kol nebo pěší. Není vhodná pro silniční kola.

cíl – stanice Karlštejn

GPS: obec Karlštejn  49°56'04.4"N 14°11'05.7"E

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Karlštejn – nejposvátnější místo Království českého
Publikováno: 24.10.2019
Hradozámecká sezona právě končí, několik populárních objektů je však otevřeno celoročně. Zasteskne-li se vám tedy uprostřed sychravého víkendu po výletě na nějaký pěkný hrad, jednou z možností je třeba Karlštejn.

ČR, Svatý Jan pod Skalou – výlet do srdce Českého krasu – VIDEO
Publikováno: 8.10.2019
Český kras nabízí nespočet možností pro krásné výlety – ať už pěšky, na kole, nebo třeba na lodi. Jedním z nejoblíbenějších cílů je obec v samém srdci chráněné krajinné oblasti – Svatý Jan pod Skalou. Pojďme se do něj společně z nedaleké vesnice Srbsko vypravit.

ČR: Tetín – poutní místo a hradiště nad Berounkou – VIDEO
Publikováno: 22.5.2018
Chcete spojit výlet do krásné přírody s výletem do české historie? Vyrazte do obce Tetín nedaleko Berouna. Nejenže tu podle pověsti sídlila Krokova dcera Teta, ale také tu ve zdejším hradišti zavraždili kněžnu sv. Ludmilu.

ČR, Nižbor: Barokní zámek a sklárna v srdci křivoklátských lesů – VIDEO
Publikováno: 14.5.2019
Křivoklátsko patří podle mě k jedněm z nejkrásnějších koutů naší země. Zdaleka však nejde jen o samotný hrad Křivoklát, největší kouzlo mají zdejší listnaté lesy, údolí Berounky a pamětihodnosti, které oblast ukrývá. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je díky zámku a okolí i obec Nižbor. Pojďme se do ní společně vypravit.

ČR, Skryje: zřícenina hradu Týřov
Publikováno: 2.4.2015
Máte rádi dobrodružství, českou historii a nádhernou až omamnou přírodu? Pak vás chci pozvat do hustých křivoklátských lesů v okolí řeky Berounky, kde kdysi stával významný královský hrad Týřov. Krajina tu splňuje mou představu o nebeském ráji, a to v kterémkoliv ročním období.

ČR, Beroun: rozhledna Děd – cesta krajem, kde čerpal inspiraci Václav Talich
Publikováno: 20.9.2018
Rozhledna Děd se tyčí na zalesněném křemencovém vrchu v oblasti Křivoklátské vrchoviny, která byla od nepaměti cílem zájmu pěších turistů.


Souvisejicí videa

ČR, Svatý Jan pod Skalou – výlet do srdce Českého krasu
Do Svatého Jana pod Skalou můžete dojet autem, ale je škoda se neprojít lesy Českého krasu. Dopor...

Nižbor: Barokní zámek a sklárna v srdci křivoklátských lesů
Dnes navštívíme Křivoklátsko, nezamíříme však na Křivoklát, ale nahlédneme do obce Nižbor. Doporu...

ČR: Tetín – poutní místo a hradiště nad Berounkou
Obec Tetín nedaleko Berouna nabízí krásnou přírodu, ale také českou historii. Dle pověsti tu sídl...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Dárkový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

4.12.2020
Už 6. prosince k vám přijde Mikuláš v podobě dětského festivalu, který vám přinese on-line koncerty a vystoupení Spievankova, Fíha Tralala, Smejka a Tanculienky, Paci Pac, Dúhalky i Tárajka a Popletajka nebo Majka Spirita.
2.12.2020
Nově vydaná fotopublikace představuje kouzlo Turčianské kotliny a jejího nezaměnitelného okolí. Úchvatné záběry zachycují krásu tohoto kousku ráje, ve kterém se v minulosti přelévaly vlny prehistorického moře.
30.11.2020
Horská střediska Jasná a Vysoké Tatry odstartovala nedávno předprodej jedno- a vícedenních skipasů na zimní sezonu 2020/21. Také začal předprodej skipasů do horských středisek u nás (Špindlerův Mlýn), v Polsku (Szczyrk) a sezonní nabídka se rozšířila i na 6 zajímavých středisek v Rakousku a Itálii.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - OMÁN, JORDÁNSKO, PALESTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 4. 12. 2020
svátek:Barbora
dnes:
pátek 4.12.
0 °C
zítra:
sobota 5.12.
4 °C