www.infoglobe.cz » Aktuality

SR, ČR: Nevšední PSČ a zvládání koronakrize

Publikováno: 20.4.2020
Slovensko i Česká republika se stále mohou pochlubit, že patří k nejbezpečnějším zemím světa, co se zvládání koronavirové pandemie týká. Uvádí to konsorcium komerčních a neziskových organizací Deep Knowledge Group.

Neustále aktualizovaný žebříček bezpečnosti zemí světa v čase koronavirové pandemie i s vysvětlením metodiky si můžete prohlédnout zde.

 

Zaujalo nás

Současná situace cestování vůbec nepřeje, a tak jediný kontakt se svými blízkými můžeme absolvovat buď přes telekomunikační prostředky, nebo prostřednictvím pošty. A právě nedílnou součástí každého dopisu je i poštovní směrovací číslo.

Toto nevšední číslo bylo zavedeno na území tehdejšího Československa v roce 1973 a jeho účelem bylo zjednodušit směrování i třídění poštovních zásilek v distribučních centrech. Správně vyplněné pětimístné číslo urychluje přepravu i doručení zásilky. Označování zásilek pomocí PSČ je standardní i ve světě. Poznáte ho pod zkratkami ZIP code (v USA), PLZ (v Německu) nebo postcodes (Velká Británie) atd.

Zcela první zemí světa, která zavedla PSČ byla Ukrajina (1932), později Německo, a to během druhé světové války.

 

Zdroj: dkv.global, posta.sk, wikipedia

Foto: Pixabay.com

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava Waniová Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR: Turistika v době koronaviru
Publikováno: 20.3.2020
Poslední týdny je hlavním tématem epidemie koronaviru. Ovlivňuje naše životy jak z pracovního, tak volnočasového hlediska. Navzdory mnoha omezením je ale pobyt v přírodě povolen.

SVĚT: Cestování ve stínu koronaviru
Publikováno: 18.3.2020
Dnes vám přinášíme trošku netradiční článek o cestování, ve kterém se zaměříme na onemocnění COVID-19 vyvolávající smutek, strach a paniku ve více než 150 zemích či autonomních oblastech světa.

Ukliďme Česko! Koronaviru navzdory
Publikováno: 3.4.2020
Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem?


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 3. 6. 2020
svátek:Tamara
dnes:
středa 3.6.
20 °C
zítra:
čtvrtek 4.6.
21 °C