www.infoglobe.cz » ČR: Lašská brána Beskyd aneb začínáme v Příboře …

ČR: Lašská brána Beskyd aneb začínáme v Příboře …

Publikováno: 7.5.2012
Lašská brána je malá turistická oblast ležící na severovýchodě Moravy. Je pomyslnou vstupní branou do Beskyd a cílem častých výletů a dovolených. Tomu, kdo Beskydy navštíví, otevírají svou náruč města Kopřivnice, Štramberk, Hukvaldy a Příbor.

Jsou to místa, kde se narodily významné osobnosti, jako např. Leoš Janáček, Zdeněk Burian nebo Sigmund Freud. Právě v městečku Příbor, které se řadí k jednomu z nejstarších měst na Moravě, naleznete překrásný letní areál koupaliště-autocamp.

rodný dům Sigmunda Freuda 

Tento areál oslaví letos v létě dvacet let od svého otevření. Nabízí služby ubytovací, stravovací, ale i společensko-zábavné. Dva bazény se spoustou atrakcí jistě nenechají nikoho na pochybách, že aquazorbing se narodil právě zde a má tady své pevné místo. Minigolf, hřiště na plážový volejbal, dětský koutek, večerní grilování nebo kotlíkové guláše umocní pocit příjemně strávené dovolené. Pro ty, kteří hledají pohodlí a vyšší komfort, nabízíme ubytování v penzionu RICCO, vzdáleném 5 minut chůze od letního koupaliště.

vodní atrakce

Areál nabízí možnosti jak pro rodinnou letní rekreaci, tak pro školní výlety, školy v přírodě, dětské tábory, soustředění sportovců. Ubytováni budete v malých, příjemných, stylových chatičkách, vzdálených jen několik metrů od hlavního bazénu. Samozřejmostí je bezplatné pokrytí wifi signálem, internetový koutek a soukromé informační centrum. Areál má svého průvodce, který nabízí takové lahůdky jako noční návštěvu starého hřbitova s loučemi, spojenou s vyprávěním pověstí a místních historek. Procházka městskou památkovou rezervací, návštěva rodného domku Sigmunda Freuda či návštěva měšťanského domu se stylovou cukrárnou zanechá příjemný pocit spokojenosti v každém turistovi.

Letni apartmánychatičkypokoje v apartmánech

Již několik po sobě následujících let zajišťujeme kompletní servis pro Vaše děti v oblasti využití volného času. Služba - „Vy odpočíváte - Vaše děti se baví“ se stala velmi žádanou. Pokud  ještě nevíte kam letos na dovolenou, nebo máte zájem o školní výlet či hledáte to správné místo na soustředění pro Vaše malé sportovce, neváhejte navštívit internetové stránky letního tábora Příbor. 

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Beskydy, Pustevny: obnova Libušína jde do finále
Publikováno: 18.4.2019
Ornamentálně zdobená dřevěná chata Libušín na Pustevnách, kterou v březnu 2014 z velké části zlikvidoval požár, už má svou novou podobu. Do konce letošního roku má být její obnova dokončena.

Beskydy: cykloportál – dokonalý servis pro cyklisty
Publikováno: 29.9.2016
Nově upravený cykloportál inspiruje cyklisty. Najdou zde vše potřebné, navíc do konce letošního roku bude vydána nová cykloturistická mapa Těšínského Slezska. Vše zajímavé, co se cyklistiky v Beskydech týká, bude prezentováno začátkem listopadu na veletrhu Sportlife v Brně.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
23.6.2019
Od 4. do 7. července se uskuteční největší a nejstarší folklorní festival na Slovensku – Východná 2019, kde se po 65. představí více než tisíc účinkujících. Těšit se můžete na domácí folklorní soubory, dětské folklorní soubory, pěvecké skupiny, lidové hudby a sólisty, špičkové zahraniční soubory, jakož i na vítěze celostátních soutěžních přehlídek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 25. 6. 2019
svátek:Ivan