www.infoglobe.cz » Evropa – jak ji neznáte

Evropa – jak ji neznáte

Publikováno: 14.6.2017
V předchozích týdnech jsme vám představili nejkrásnější slovenské cyklookruhy a městské procházky. Dnes se však vydáme na výlet po evropských zemích.

Jelikož rádi cestujeme a poznáváme nová místa, zaujal nás první díl nového turistického průvodce Evropa – nejkrásnější výlety z rodinného vydavatelství Dajama. Nejedná se o tradičního průvodce, který jen fakticky mapuje historii a památky dané země, spíše naopak. Publikace obsahuje vlastní zkušenosti mladého autora – vystudovaného historika Jiřího Kuchaříka – z cestování a poznávání evropských měst, které sbíral několik let.

průvodce Evropa – nejkrásnější výlety (kniha)
Průvodce obsahuje celkem 15 výletů v rámci 9 evropských zemí a 80 zajímavých míst a lokalit. Publikace vás navnadí na poznávání kouzla evropských metropolí, menších městeček a přináší historické informace o destinacích či tipy na nízkonákladové cestování.

Poznaň

Prodloužené víkendy

V knize najdete nejen známá místa, jako jsou Praha, Řím či Athény, ale i okolní města a městečka. Přidanou hodnotou průvodce (což ho odlišuje od ostatních) jsou trasy výletů do blízkých měst a lokalit v zemi. Pokud chcete o prodloužených víkendech poznávat Evropu, nový průvodce bude váš výborný zdroj inspirace.

průvodce Evropa – nejkrásnější výlety (Akropole, Řecko)

Cestování pro mladé i rodiny s dětmi

Ve světě velmi populární backpacking travel (cestování s batohem) je nízkorozpočtové cestování se zavazadly, kde jsou pouze nezbytnosti. I u nás lidé využívají možnost sbalit se na pár dní do příručního zavazadla, ubytovat se zdarma přes „CouchSurfing“ nebo poznávat, jak bydlí domácí přes „Airbnb“. V průvodci najdete výhody svobodného cestování – trasy lze nechat v návaznosti, kombinovat či spojovat. Většina výletů má charakter okružních jízd, které můžete spolu s rodinou či přáteli jednoduše absolvovat také autem.

Řím

Na cestování nepotřebujete mít plnou peněženku

Autor schválně vybral místa, kam se v současnosti lze výhodně dopravit letecky, vlakem či autobusem, ale dokonce i na kole, to stojí „pouze“ vlastní námahu.

domy na náměstí Zachariáše z Hradce

I během letní sezony se např. dokážete do 20 eur letecky přepravit do Boloně, odtud se vydat dál a zažít římský amfiteátr ve Veroně, baziliku sv. Antonína v Padově, městské hradby ve Ferraře, mosty, kanály, náměstí i Dóžecí palác v Benátkách. Do Benátek se můžete dostat také autobusem či přímým vlakovým spojením z Vídně. Okružní výlet je vhodné absolvovat autem, cestu si tak můžete přizpůsobit a doplnit návštěvou míst v Rakousku. Prohlédnout si lze Vídeň, Melk, Linz či Salzburg.

Hallstatt, Rakousko

Ale více už prozrazovat nebudeme. Proto pokud vás výše uvedený průvodce zaujal, průvodce Evropa – nejkrásnější výletynajdete ho v každém dobrém knihkupectví nebo jej můžete získat v naší soutěži. Stačí, když nám napíšete alespoň názvy tří evropských měst na 4gsyQOQa9~Bq2~6_Tlx do 29. června 2017 a jste ve hře! Výherce zveřejníme na našich sociálních sítích.

Průvodce Evropa – nejkrásnější výlety nás čtenářsky nejen zaujal, ale také inspiroval a už teď se těšíme na jeho pokračování.

 

 

 

Zdroj a foto: archiv DAJAMA

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Evropa: Nejatraktivnější města roku 2019
Publikováno: 27.3.2019
Přes půl milionu turistů rozhodlo v internetové anketě European Best Destination 2019 o nejoblíbenějších turistických destinacích v Evropě.  

SR, Pěšky nebo na kole po slovenských hradech
Publikováno: 16.7.2017
Co se hradů týká, je Slovensko jedna z nejbohatších zemí. Proto nás hodně zaujala nová knižní publikace z rodinného vydavatelství Dajama, která spojuje poznávání hradů s aktivním odpočinkem.

SR, Nejhezčí cyklookruhy v krajině pod Tatrami
Publikováno: 31.5.2017
Cyklistická sezona pomalu začíná, a proto vám přinášíme inspiraci v podobě knihy, která zachycuje nejkrásnější cyklostezky a lokality na Slovensku. Nabízí přes padesát tipů na výlety.

SR, Procházky po slovenských městech
Publikováno: 7.6.2017
Poté co jsme si minulý týden představili publikaci zachycující ty nejkrásnější cyklistické okruhy země pod Tatrami, budeme v poznávání Slovenska pokračovat i dnes. Tentokrát se zaměříme na městskou turistiku.

Slovensko: knižní publikace z edice Po Slovensku – Nejkrásnější autotrasy
Publikováno: 25.9.2013
V květnu 2013 vyšla zajímavá kniha, či spíše jakýsi průvodce pro autoturisty pod názvem Nejkrásnější autotrasy, která obsahuje 25 nejkrásnějších autoturistických tras po Slovensku. Chtěli byste ji mít i vy ve své knihovně? Tak čtěte dál, máte šanci vyhrát ji!

Slovensko: Knižní publikace z edice Po Slovensku - Nejkrásnější cyklostezky Bratislava a okolí
Publikováno: 25.9.2014
Zajímavou knižní edici s názvem Po Slovensku od vydavatelství Dajama jistě není třeba vášnivým vyznavačům turistiky a cykloturistiky blíže představovat. Dnes nahlédneme do další publikace s cyklistickou tématikou z této edice, která vyšla pod názvem Nejkrásnější cyklostezky Bratislava a okolí. Pokud byste ji i vy chtěli mít ve své knihovně, určitě čtěte dál! Jeden z vás ji může vyhrát!

Slovensko: knižní publikace z edice Po Slovensku – Nejkrásnější cyklovrcholy
Publikováno: 8.6.2014
Opět se mi dostala do rukou úžasná knížka z edice Po Slovensku od vydavatelství Dajama, která tentokrát nese název Nejkrásnější cyklovrcholy. Pokud i vy patříte k milovníkům horské cyklistiky a chtěli byste mít tohoto jedinečného Cykloprůvodce ve své knihovně, tak čtěte dál a zapojte se do naší soutěže. Možná se štěstí usměje právě na vás!

Slovensko: knižní publikace z edice Po Slovensku – Nejkrásnější hřebenovky
Publikováno: 9.10.2013
V květnu tohoto roku byla oficiálně uvedena do života další velmi zajímavá knižní novinka z edice Po Slovensku od vydavatelství DAJAMA, která nese název Nejkrásnější hřebenovky. Pokud i vy patříte k milovníkům turistiky a chtěli byste mít tuto jedinečnou knížku ve své knihovně, tak čtěte dál a zapojte se do naší soutěže. Možná se štěstí usměje právě na vás!

Slovensko: knižní publikace z edice Po Slovensku – Nejkrásnější pěší přechody
Publikováno: 15.6.2014
Zajímavá knižní edice s názvem Po Slovensku od vydavatelství Dajama systematicky mapuje ty nejkrásnější a nejzajímavější trasy a místa, která rozhodně stojí za to navštívit. Minulý týden jsme si představili Cykloprůvodce Nejkrásnější cyklovrcholy a dnes si přiblížíme další letošní novinku, a to knížku Nejkrásnější pěší přechody, kterou vyhraje jeden z vás.

SR: Na kole nebo pěšky po Slovensku a Evropě
Publikováno: 22.5.2017
Vydavatelství DAJAMA v návaznosti na časopis Krásy Slovenska již více než dvacet let tematicky zpracovává jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po několika úspěšných knihách z více edic se v nejbližších dnech na trhu objeví dvě novinky z edice Po Slovensku a jedna o výletech po Evropě.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Starověká kráska – Řím
Pojďte se s námi podívat do srdce Itálie a vychutnejte si všechny známé stavby. Nezapomenutelná a...

Itálie: Benátky – město na vodě
Hlavní město severoitalského regionu Benátsko nabízí turistům během celého roku nezapomenutelné z...

ČR, Praha – procházka Prokopským a Dalejským údolím
Dnes vás zveme na procházku Prahou. Ale nenavštívíme historické centrum ani žádné významné památk...

ČR: Praha - pražská zákoutí I.
Snímky z Malé Strany, kde i navzdory velkému množství prázdninových turistů lze stále najít tiché...

Slovensko: Bratislava stará a nová
Prakticky v každém městě se dají najít zajímavá zákoutí a pohledy pro objektiv fotoaparátu, slove...

Rakousko: Vídeň – procházka po městě
Hlavní město Rakouska patří mezi turisticky nejatraktivnější evropská města. Bohatost historickýc...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.7.2019
Originální mezinárodní folklorní festival Jánošíkovy dny se letos uskuteční od 31. července do 4. srpna v rodišti slovenského národního hrdiny Juraje Jánošíka – v Terchové.
23.7.2019
Výbor světového dědictví na svém zasedání v ázerbájdžánské metropoli Baku rozhodl o zařazení Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří a Národního hřebčína Kladruby nad Labem na seznam památek světové hodnoty.
22.7.2019
Do 1. září 2019 máte možnost využít k cestování tradiční vláček Hanička (motorový vůz 810), který jezdí na trati ze Spišského Podhradí do Spišských Vlachů.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LAOS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 24. 7. 2019
svátek:Kristýna
dnes:
středa 24.7.
33 °C
zítra:
čtvrtek 25.7.
33 °C