www.infoglobe.cz » Fidži - pacifická idyla II.

Fidži - pacifická idyla II.

Publikováno: 9.3.2011
V tomto díle se podíváme na městečko Sigatoka a na třetí největší město na Fidži - Nadi.

Domorodé ženySigatoka

Malé městečko Sigatoka leží na jihozápadním pobřeží Viti Levu v 127 kilometrové vzdálenosti západně od Suvy. Toto druhé největší město Fidži je poklidná zemědělská lokalita, jejíž obyvatelé se starají o chod letovisek Korálového pobřeží. Mezi hlavní městské dominanty patří rušné trhoviště, velká mešita, kulturní centrum Kalevu nebo Národní park Sigatoka Sand Dunes. Jak název parku napovídá, můžete zde nalézt písečné duny, které však nejsou pro většinu ostrova typické, krom toho, v této oblasti bylo objeveno kolem šedesáti starodávných pohřebišť. 

Nadi

NausoriNadi je co do velikosti třetím největším městem souostroví a leží na pobřeží stejnojmenného zálivu. Místní ekonomika je zcela závislá na cestovním ruchu, což je jeden z důvodů rozvinuté infrastruktury - právě zde začíná nejmodernější úsek pobřežní magistrály vedoucí přes krásná místa vedle malých fidžijských a indských vesniček, plantáží cukrové třtiny a korálových lagun.

Hlavní turistickou atrakcí Nadi je chrám Svami Šiva Šri Subramaniya – největší hinduistickýNavala chrám na jižní polokouli, ve tvaru různobarevné pyramidy bohatě ozdobené různými náboženskými prvky, jehož výška je téměř 30 m. V podstatě se jedná o tři chrámy, z nichž káždý je zasvěcený jinému božstvu – Muruganovi, Ganešovi a Minakšovi.

Ve vzdálenosti několika minut jízdy autem z letiště se nachází malebné místní trhoviště, kde se můžete zastavit pro suvenýry, potraviny, ale také oblečení.  

Blízko Nadi se rozprostírá nejkrásnější část fidžského pobřeží -  pláž Natadola Beach. Do těchto míst se pořádají početné exkurze po horských vesničkách, zahradách s orchidejemi, kulturních centrech a také říční výpravy do vzdálených vesnic, kde turisté mohou vidět scény předvádějící život a zvyky místních kmenů.

SigatokaNa východ od Nadi leží hornatá krajina Nausori, která je plná fantastických scenérií, divokých řek a je obývána původními kmeny. Vesnice Navala je proslulá jako nejmalebnější na Fidži. Zatímco většina místních vesnic v současné době preferuje evropskou architekturu, téměř všechny budovy v Navale se budují jako za starých časů v podobě tradičních domů polynéských kmenů. Turisty provází místní náčelník, který ukazuje nejzajímavější místa ve vesnici. Sigatoka

Botanická zahrada „Zahrada spícího obra“ se nachází v předhoří Nausori, přibližně 15 kilometrů na sever od Nadi. Park byl založen kanadským hercem Raymondem Burrem v roce 1977 jako soukromá sbírka orchidejí. V současnosti plocha parku činí kolem 20 ha, na nichž se nachází kolem dvou tisíc různých druhů orchidejí a také téměř 400 druhů ostatních rostlin. Je zde také domeček Barra s menší sbírkou fotek a osobních věcí.

 

Příště: Lautoka, Levuka a další

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.orgDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Fidži - pacifická idyla I.
Publikováno: 2.3.2011
Ostrovy Fidži přitahovaly pozornost Evropanů od svého objevení a také je vyděsily, když zjistili, že se zde praktikuje kanibalismus. Dnes je ale toto malebné souostroví oblíbenou a (zajisté k úlevě mnoha) bezpečnou lokalitou pro dovolenou.

Fidži - pacifická idyla III.
Publikováno: 16.3.2011
Poslední díl o malebném tichomořském souostroví.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.9.2019
Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou rozmanitost a neopakovatelnou atmosféru. Poslední zářijový víkend je na zámku Schloss Hof věnován krásné tradici pouštění draků, která se těší popularitě již celá tisíciletí a svůj původ má v daleké Číně.

22.9.2019
Přemýšleli jste někdy, jaké to je být uprostřed sportovního zápolení na olympijských hrách a mít přitom možnost zachytit emoce, které jsou všude kolem? To nadšení, očekávání, euforie i zklamání, slzy štěstí i zármutku nad skvělým či nepovedeným výkonem, možnost zachytit okamžiky, na které se čeká dlouhé čtyři roky a pro někoho jsou jen jednou za život…
21.9.2019
V rámci Dne architektury máte jedinečnou možnost navštívit multifunkční sportovní halu v Dolních Břežanech nedaleko Prahy, která připomíná mimozemskou vesmírnou loď. Prohlídka bude komentována architektem Jakubem Našincem, který stavbu sám navrhl. Sraz je v pátek 4. 10. v 11 hodin před halou, na adrese Na Vršku 290, Dolní Břežany.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 23. 9. 2019
svátek:Berta
dnes:
pondělí 23.9.
20 °C
zítra:
úterý 24.9.
20 °C