www.infoglobe.cz » Itálie, Finale Ligure – do města i na ferratu

Itálie, Finale Ligure – do města i na ferratu

Publikováno: 14.9.2019
Dnes se s námi podíváte do italského města Finale Ligure, které leží v provincii Savona v Janovském zálivu (Ligurské moře) a patří k italské Riviéře. Ač možná Finale Ligure není mezi klasickými turisty příliš známé, sjíždí se sem plno milovníků horských kol, protože v okolí se nacházejí pěkné trasy i MTB traily.

Avšak i bez kola se tu nikdo jen tak nudit nebude. Ve městě i v okolí je plno památek, možností pro pěší výlety a i krásné tyrkysové moře s písečnými plážemi a pěknou promenádou. Z kempů můžeme doporučit Finale Freeride Outdoor Village, který ač leží až za městem, má pěkné a dobře vybavené zázemí s krásným bazénem a zdarma WiFi připojení.

vstup do historické části (Finalborgo)

Finale Ligure je také v dojezdové vzdálenosti k francouzskému Azurovému pobřeží, kde určitě doporučujeme navštívit Nice, Cannes či třeba zavítat do Monaka a projít si bohaté Monte Carlo. Finale Ligure se skládá ze tří částí – Finalmarina, což je přímořská část, Finalpia je centrum a Finalborgo, které leží ve vnitrozemní části mezi dvěma potoky. I to však obsahuje svou historickou středověkou část.

Castel San Giovanni   Castel San Giovanni výhled

Co všechno lze ve Finale Ligure navštívit? V kopcích za městem se nachází hrad Castel Gavone z roku 1181, v poslední době sloužil už jen jako ubytovna, nicméně dnes je v rekonstrukci. Přímo nad Finalborgem se pak tyčí španělská pevnost – Castel San Giovanni, která pochází ze 17. století. K němu se dá dojít příjemnou stezkou od Castel Gavone a pak pokračovat až do starého centra Finalborga.

Castel Gavone

Kousek od promenády se nachází krásná bazilika sv. Jana Křtitele se dvěma zvonicemi, které pocházejí z roku 1762. Pár kroků od baziliky je náměstí Piazza Vittorio Emanuele II, které již navazuje na promenádu. Je zde plno restaurací i zmrzlináren s krásným posezením. Náměstí vévodí oblouk zasvěcený španělské královně Markétě Marii Terezii Habsburské. Příjemná je však i procházka po samotné promenádě, najdete zde plno restaurací a kaváren, placené i veřejné pláže a malé parčíky, které poskytují úkryt před horkým letním sluncem, a menší atrakce pro děti.

bazilika sv. Jana Křtitele   Piazza Vittorio Emanuele

oblouk Markéty Marie Terezie Habsburské

Ač se jedná o městské pláže, moře je čisté a často zde bývají větší vlny. Teplota vody je příjemná a během pár kroků jste již v hloubce. Jediné, co tu trochu chybí, je nabídka jakýchkoliv vodních sportů a aktivit.

závěsný most  Via Ferrata degli Artisti

na vrcholu ferraty   Via Ferrata degli Artisti

Pár kilometrů od Finale Ligure se také nachází skvělá ferrata – Via Ferrata degli Artisti. Nabízí nádherné výhledy na ligurské pobřeží i protější vrcholy. Obtížnost je B/C a má velice slušně udělané úchyty. Součástí trasy je také 40 metrů dlouhý závěsný most. Kousek od ferraty se nachází parkoviště s informační cedulí, avšak necelý kilometr před ním se původní asfaltová silnice mění na obyčejnou cestu s mnoha kameny a hrboly a není úplně vhodná pro auta s nižším podvozkem. Z parkoviště je cesta poměrně dobře značená. Ferrata rozhodně stojí za to, určitě si ji nenechte ujít.

GPS: 44°10'11.1"N 8°20'47.1"E

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie: Janov - přístavní město s historií
Publikováno: 30.5.2014
O Itálii, jejích regionech a městech jste si na našem portálu mohli přečíst již řadu článků. Doposud jsme se však nevěnovali jednomu z jejích nejslavnějších měst, Janovu.

Francie, Azurové pobřeží III.: Monako – bezpečný přístav světových boháčů – VIDEO
Publikováno: 6.10.2021
Možná se teď divíte, že ministát Monako řadíme do tohoto seriálu o Francii, ale při cestách Azurovým pobřežím ho prostě nelze vynechat. Kasino, honosné jachty, luxusní hotely, formule 1 a daňový ráj. Takové představy probouzí druhý nejmenší stát světa. A asi ho ani nejde popsat lépe. Kromě toho jde také o druhou nejzalidněnější zemi světa, knížectví a místo s nejvyšším HDP i největším procentem dolarových milionářů. Nejvíce lidí do Monaka samozřejmě proudí v době slavného závodu Grand Prix, návštěvu vám ale můžeme doporučit téměř kdykoliv.

Francie, Azurové pobřeží IV.: Saint-Tropez – revír slavného četníka – VIDEO
Publikováno: 13.10.2021
Kultovní film Četník ze Saint-Tropez dodnes přivádí do tohoto krásného městečka na Azurovém pobřeží stovky tisíc návštěvníků. Louis de Funès a typický francouzský humor dokonale zapadli do zdejšího prostředí a společně tak pomohli vytvořit jeden z nejznámějších francouzských filmů vůbec. A Saint-Tropez si to zaslouží. Pro mě patří mezi nejkrásnější místa celé Evropy.

Francie, Azurové pobřeží V.: Fréjus a Saint-Raphaël – VIDEO
Publikováno: 20.10.2021
Saint-Tropez je sice nepochybně nejkrásnějším městečkem Azurového pobřeží, v sezoně do něj ale přijíždí tolik návštěvníků, že si ho téměř nemáte šanci užít. Máme pro vás nedalekou alternativu. Fréjus a Saint-Raphaël tvoří dvojměstí mezi Cannes a Toulonem a se Saint-Tropez se minimálně co do atmosféry mohou směle měřit. Navíc zde můžete nahlédnout hluboko do historie, zachovaly se tu totiž zajímavé památky z dob vlády Římanů.

Itálie: Nejoblíbenější lyžařská střediska
Publikováno: 1.12.2019
Přemýšlíte, které lyžařské středisko v Itálii si vyberete pro svou zimní dovolenou? Poradíme vám, která místa dlouhodobě patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším. Prozradíme vám také, proč tomu tak je.

Itálie, Sicílie: Národní park Zingaro
Publikováno: 30.9.2021
Jeden z nejkrásnější národních parků Sicílie leží na severozápadě ostrova. Je to nejstarší národní park na Sicílii, který vznikl v roce 1981. Pro ty z vás, kteří jste milovníky pěší turistiky, bude tento trek nezapomenutelný. I já ho mám stále v živé paměti a je to jedno z míst, kam bych se ráda při další cestě na Sicílii vrátila. Pojďme ho objevit spolu.


Souvisejicí fotogalerie

Francie, Azurové pobřeží – v srdci Provence
Azurové pobřeží neboli francouzská Riviéra je jednou z nejatraktivnějších rekreačních oblastí na ...


Souvisejicí videa

Francie, Azurové pobřeží VI.: Aix-en-Provence – výstavní město francouzského jihu
Aix-en-Provence je studentské město, ve kterém je opravdu živo, ale také velmi draho. Na univerzi...

Francie, Azurové pobřeží V.: Fréjus a Saint-Raphaël
Fréjus a Saint-Raphaël jsou velmi příjemnou alternativou Saint-Tropez. Atmosféra je tu dost podob...

Francie, Azurové pobřeží IV.: Saint-Tropez – revír slavného četníka
Jen málokdo si při vyslovení Saint-Tropez nevybaví bláznivého četníka (Louis de Funès). Tento kul...

Francie, Azurové pobřeží III.: Monako – bezpečný přístav světových boháčů
I když je Monako samostatný stát ležící na Azurovém pobřeží, tak ho v našem seriálu o Francii nev...

Francie, Azurové pobřeží II.: Nice – živé centrum
Nice je druhým nejnavštěvovanějším městem Francie a najdete ho v regionu Provence-Alpes-Côte d'Az...

Francie, Azurové pobřeží I.: Slavný revír četníka ze St. Tropez
Azurové pobřeží neboli francouzskou Riviéru každoročně navštíví miliony lidí, kteří si chtějí odp...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 9. 8. 2022
svátek:Roman
dnes:
úterý 9.8.
16 °C
zítra:
středa 10.8.
16 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X