www.infoglobe.cz » Missouri, Kansas City – válka a umění

Missouri, Kansas City – válka a umění

Publikováno: 6.9.2019
Stát Missouri, kterému se přezdívá Matka Západu, je domovem Ozarských hor, měst bohatých na kulturní život – Kansas City nebo St. Louis a míst hluboce spojených s americkou historií. V následujících týdnech vás provedeme nejzajímavějšími místy tohoto státu.

Začneme v největším městě, a to ve zmíněném Kansas City, kde žije půl milionu obyvatel a v širší aglomeraci přes dva miliony lidí. Kansas City je relativně mladé město. Bylo založeno v roce 1850 a dnes je z něj město známé pro své steaky a barbecue, lidé mu dokonce přezdívají Barbecue Capital neboli hlavní město barbecue.

Kansas City

Pokud máte rádi jazz, Kansas City je to pravé místo. Je známé pro svou jazzovou scénu, na které kdysi působily opravdové legendy, např. Jarlie „Bird“ Parker nebo Big Joe Turner. Ve městě však nechybí ani řada dobrých muzeí a galerií.

Nejprve se společně podíváme do National World War I Museum. Leží hned u památníku Liberty Memorial, jenž je postaven v duchu starověkých egyptských staveb. Památník vznikl v roce 1928, je věnován všem, kteří zahynuli během války. Sbírky muzea zahrnují různé dopisy, filmy a další historicky důležité předměty, které byly shromážděny od roku 1920 do současnosti.

Liberty Memorial a Muzeum první světové války   Liberty Memorial

Celkově se muzeum snaží válku podat uceleně. Nechybí expozice, které se vás snaží co nejvíce do tématu vtáhnout – třeba model kráteru v životní velikosti, který zůstal po jedné stodole ve Francii, když ji zasáhl dělostřelecký granát. Návštěvníci mohou tímto kráterem projít a také zažít na vlastní kůži, jaké je být v zákopu, a to včetně zvukové kulisy.

Další exponáty vám přiblíží nejen život na bojišti, ale také doma. Uvidíte i například lehký francouzský tank Renault FT-17, který byl historicky prvním tankem s plně otočnou věží nasazenou v boji. Toto vozidlo na sobě nese poškození od německého náboje. Jsou zde vystaveny i vojenské uniformy, zbraně a osobní předměty vojáků. Celkově je zde na 75 000 předmětů, což znamená, že místní sbírka patří k jedné z největších na světě.

Nelson Atkins Art Museum

Jakmile se nasytíte vojenské historie, zkuste muzeum umění The Nelson Atkins Museum of Art. Jeho záběr je široký. Představuje umění Severní Ameriky, Evropy, Asie nebo afrických kultur. Nechybí díla ze starověkého Řecka, Říma nebo Blízkého východu. Některá se datují až do druhého milénia před Kristem. Sekce věnovaná Africe je přehlídkou více než 2 500 let umění místních kultur. Abyste plně dokázali ocenit, co muzeum nabízí, doporučujeme komentovanou prohlídku.

GPS: 39°04'55.6"N 94°35'12.4"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Hgrange, Bartonbrothersphoto.com, National WWI Museum, Americasroof, CharvexDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Missouri, Kansas City – za historií i moderní vědou
Publikováno: 13.9.2019
Dnes se s námi vydáte na výlet do útrob parníku. Tedy ne tak docela, zajdeme totiž do muzea Arabia Steamboat Museum. Dne 5. září 1856 se v řece Missouri, pouhých 10 kilometrů od Kansas City, potopil parník, který vezl přibližně 200 tun zásob pro obchody na americkém středozápadě. Loď Arabia ležela zapomenuta přes 130 let, až ji úplnou náhodou objevil amatérský archeolog v kukuřičném poli, tok řeky se totiž vlivem eroze změnil.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.1.2020
XXIV. ročník závodu psích spřežení po hřebenech Orlických hor se koná ve dnech 21.–25. ledna. Je určen nejen musherům a jejich psům, ale také návštěvníkům. Hned v úvodu si musíme připomenout, že tento závod na dlouhou trať je závislý na počasí.
17.1.2020
Nenechte si ujít mezinárodní mistrovství ve stavění ledových soch – Tatry Ice Master, které se uskuteční již 18. a 19. ledna na Hrebienku ve Vysokých Tatrách.
16.1.2020
Kam pod stan ve středních Čechách vám poradí nová mapa kempingových míst, kterou pro vyznavače dovolené v přírodě připravil tým Středočeské centrály cestovního ruchu. Najdete tak přehledně zpracované praktické a užitečné informace pohromadě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – RUSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 18. 1. 2020
svátek:Vladislav
dnes:
sobota 18.1.
2 °C
zítra:
neděle 19.1.
1 °C