www.infoglobe.cz » Missouri, Kansas City – za historií i moderní vědou

Missouri, Kansas City – za historií i moderní vědou

Publikováno: 13.9.2019
Dnes se s námi vydáte na výlet do útrob parníku. Tedy ne tak docela, zajdeme totiž do muzea Arabia Steamboat Museum. Dne 5. září 1856 se v řece Missouri, pouhých 10 kilometrů od Kansas City, potopil parník, který vezl přibližně 200 tun zásob pro obchody na americkém středozápadě. Loď Arabia ležela zapomenuta přes 130 let, až ji úplnou náhodou objevil amatérský archeolog v kukuřičném poli, tok řeky se totiž vlivem eroze změnil.

Nález tvoří základ významné sbírky předmětů denní potřeby z období před americkou občanskou válkou. Množství nálezů je dokonce tak velké, že spousta z nich ještě nebyla vyčištěna a opravena. Do výstavy tak kontinuálně přibývají nové a nové exponáty, např. hračky, nástroje, nádobí nebo porcelánové sety. Mimo to se v muzeu dozvíte o zlatých časech parní dopravy na řece Missouri, na jejímž dně navždy neskončila jen Arabia, ale mnoho dalších lodí.

Arabia Steamboat Museum   část lodi Arabia

Od historie se na chvíli odpoutáme a zajdeme do Science City. Toto centrum vědy se nachází v železniční stanici Union Station, jejíž hala byla navržena tak, aby dokázala pojmout 10 tisíc cestujících. V 80. letech 20. století však byla kvůli rekonstrukci zavřena, otevřena byla pak na přelomu milénia. Železniční doprava zde už nefunguje v takovém rozsahu jako v minulosti.

Science City

Science City se zaměřuje na různé oblasti vědy. V současnosti je v muzeu otevřená nová stálá výstava, která se soustřeďuje na sílu a pohyb (Force and Motion) a můžete zde prozkoumat různé fyzikální jevy. Další nedávnou novinkou je v současnosti největší výstava Amazing Brain neboli úžasný mozek. Jak název dává tušit, zábavným způsobem se do hloubky dozvíte různá fakta o centru naší mysli. Jedním z interaktivních exponátů je mimochodem také detektor lži, na kterém si vyzkoušíte, zda umíte lhát bez toho, aniž by to detektor poznal. Na výstavě Every Last Drop pak poznáte různé jedinečné vlastnosti pojící se s vodou.

Mladí návštěvníci se jistě vyřádí v části věnované dinosaurům. Dozvědí se o paleontologii, dokonce si sami vyzkoušejí vykopat vlastní dinosauří kostru. V Demo Area se nachází kuchyně, kde si děti mohou do omrzení zkoušet vlastnosti jídla. Science City navíc zahrnuje i planetárium a pravidelně se tu koná doprovodný program. Nechybí ani obchod se suvenýry, z něhož si jistě odnesete domů něco zajímavého na památku.

Kansas City

GPS: 39°05'07.4"N 94°35'10.9"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Brit by Birth, Jordanbruening, Kelly, Prosekc, Prosekc (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Missouri, Kansas City – válka a umění
Publikováno: 6.9.2019
Stát Missouri, kterému se přezdívá Matka Západu, je domovem Ozarských hor, měst bohatých na kulturní život – Kansas City nebo St. Louis a míst hluboce spojených s americkou historií. V následujících týdnech vás provedeme nejzajímavějšími místy tohoto státu.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

7.8.2020
V těchto dnech byla veřejnosti představena nová bezplatná mobilní aplikace Horské záchranné služby (dále jen HZS), která kromě přivolání pomoci prostřednictvím jednoho tlačítka přináší hned několik dalších novinek.
6.8.2020
Letošní ročník přehlídky letecké techniky a akrobacie se uskuteční na chebském letišti na konci prázdnin 22.–23. srpna. Hvězdou na nebi bude letoun L-39 Albatros, účast po oba víkendové dny potvrdily i vzdušné síly Armády České republiky.
5.8.2020
Spišské muzeum vás zve strávit léto na Spišském hradě. Připraven je pro vás bohatý program, který tvoří koncerty, divadelní představení, šerm i noční prohlídky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 7. 8. 2020
svátek:Lada
dnes:
pátek 7.8.
29 °C
zítra:
sobota 8.8.
30 °C