www.infoglobe.cz » Missouri, Kansas City – za historií i moderní vědou

Missouri, Kansas City – za historií i moderní vědou

Publikováno: 13.9.2019
Dnes se s námi vydáte na výlet do útrob parníku. Tedy ne tak docela, zajdeme totiž do muzea Arabia Steamboat Museum. Dne 5. září 1856 se v řece Missouri, pouhých 10 kilometrů od Kansas City, potopil parník, který vezl přibližně 200 tun zásob pro obchody na americkém středozápadě. Loď Arabia ležela zapomenuta přes 130 let, až ji úplnou náhodou objevil amatérský archeolog v kukuřičném poli, tok řeky se totiž vlivem eroze změnil.

Nález tvoří základ významné sbírky předmětů denní potřeby z období před americkou občanskou válkou. Množství nálezů je dokonce tak velké, že spousta z nich ještě nebyla vyčištěna a opravena. Do výstavy tak kontinuálně přibývají nové a nové exponáty, např. hračky, nástroje, nádobí nebo porcelánové sety. Mimo to se v muzeu dozvíte o zlatých časech parní dopravy na řece Missouri, na jejímž dně navždy neskončila jen Arabia, ale mnoho dalších lodí.

Arabia Steamboat Museum   část lodi Arabia

Od historie se na chvíli odpoutáme a zajdeme do Science City. Toto centrum vědy se nachází v železniční stanici Union Station, jejíž hala byla navržena tak, aby dokázala pojmout 10 tisíc cestujících. V 80. letech 20. století však byla kvůli rekonstrukci zavřena, otevřena byla pak na přelomu milénia. Železniční doprava zde už nefunguje v takovém rozsahu jako v minulosti.

Science City

Science City se zaměřuje na různé oblasti vědy. V současnosti je v muzeu otevřená nová stálá výstava, která se soustřeďuje na sílu a pohyb (Force and Motion) a můžete zde prozkoumat různé fyzikální jevy. Další nedávnou novinkou je v současnosti největší výstava Amazing Brain neboli úžasný mozek. Jak název dává tušit, zábavným způsobem se do hloubky dozvíte různá fakta o centru naší mysli. Jedním z interaktivních exponátů je mimochodem také detektor lži, na kterém si vyzkoušíte, zda umíte lhát bez toho, aniž by to detektor poznal. Na výstavě Every Last Drop pak poznáte různé jedinečné vlastnosti pojící se s vodou.

Mladí návštěvníci se jistě vyřádí v části věnované dinosaurům. Dozvědí se o paleontologii, dokonce si sami vyzkoušejí vykopat vlastní dinosauří kostru. V Demo Area se nachází kuchyně, kde si děti mohou do omrzení zkoušet vlastnosti jídla. Science City navíc zahrnuje i planetárium a pravidelně se tu koná doprovodný program. Nechybí ani obchod se suvenýry, z něhož si jistě odnesete domů něco zajímavého na památku.

Kansas City

GPS: 39°05'07.4"N 94°35'10.9"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Brit by Birth, Jordanbruening, Kelly, Prosekc, Prosekc (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Missouri, Kansas City – válka a umění
Publikováno: 6.9.2019
Stát Missouri, kterému se přezdívá Matka Západu, je domovem Ozarských hor, měst bohatých na kulturní život – Kansas City nebo St. Louis a míst hluboce spojených s americkou historií. V následujících týdnech vás provedeme nejzajímavějšími místy tohoto státu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.10.2019
V sobotu 19. října ožijí Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými víny, piknikovými lahůdkami i uchu lahodící hudbou v obklopení pestrých barev podzimu.
13.10.2019
Známý cestovatelský portál i letos vytvořil celosvětový žebříček těch nejoblíbenějších leteckých společností, který vám přinášíme v následujících řádcích.
12.10.2019
Ještě letos začne Olomoucký kraj s rekonstrukcí červeného kostela v Olomouci, který stojí na třídě Svobody mezi Tylovou a Bezručovou ulicí. V roce 1957 byl odsvěcen a nyní se změní na místo pro koncerty, přednášky, výstavy a kavárnu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 14. 10. 2019
svátek:Agáta
dnes:
pondělí 14.10.
19 °C
zítra:
úterý 15.10.
18 °C