www.infoglobe.cz » Tchaj-wan – krásy na severu země

Tchaj-wan – krásy na severu země

Publikováno: 25.2.2019
Severní pobřeží Tchaj-wanu je pestré na přírodní úkazy. Když se z hlavního města Tchaj-pej vydáte vlakem do města Ruifang, čeká vás už pak pouze přestup na shuttle bus, který jezdí po severovýchodním pobřeží. Přímo u řidiče si koupíte jednodenní lístek za 50 tchaj-wanských dolarů (cca 36 Kč) a můžete vystupovat a nastupovat na kterékoliv ze zastávek. Na vlakové stanici si nezapomeňte v infocentru vyzvednout mapku s informacemi a jízdními řády autobusů.

My si jako první zastávku volíme Golden Waterfall – Zlatý vodopád, který se nachází hned u silnice. Vodopád sice vypadá, jako by tekl po zlatě, ale bohužel, jeho skutečná zlatá podoba má méně atraktivní původ. Vznikla chemickou reakcí různých kovů, které se nacházejí v této těžební oblasti zlata, a pravidelných srážek. V kombinaci se sytě zelenou trávou okolo je to pastva nejen pro oči, ale také pro objektiv našeho fotoaparátu.

Golden Waterfall – opravdová pastva pro oči

Naše druhé zastavení je u Nanya Rock Formation. Tyto překrásné kamenné útvary vyrazí dech každému návštěvníkovi. Od zastávky autobusu půjdete pár set metrů kolem pobřeží a cestou se můžete osvěžit brouzdáním v moři. Brzy se začínají objevovat zajímavé kameny s různými puklinami a vlivem eroze se zde vytvořila opravdu krásná směsice netypických kamenných formací.

vlivem eroze vznikají i takové krásy, které jsou k vidění v Nanya Rock formation   útvary v Nanya Rock formation jsou výsledkem práce přírody

Třetí zastávka už prověřuje naši kondici. Bitou Trail vede až na Longdong Bay, my však půjdeme pouze dva kilometry. Cesta stoupá do kopce, zdoláváme spoustu schodů, čím výš stoupáme, tím hezčí se nám otevírá výhled na oceán. Nahoře už jdeme po hřebeni hor a v krytém posezení zastavujeme na svačinku.

Bitou Trail nabízí nezapomenutelnou túru po hřebeni hor   Vyhlídka na Bitou Trail

Večer se vracíme zpět do Tchaj-peje a druhý den se vydáváme do vyhlášeného geoparku Yehliu. Hned na začátku nám kazí náladu veliké množství turistů. Navíc tento geopark je jediným místem, kde platíme vstupné. Přes davy čínských návštěvníků se snažíme urvat si alespoň pár hezkých fotek osamocených skalních útvarů. Připadáme si zde jako v pusté krajině na Měsíci, kterou pokrývají zvláštní tvary kamenů, co trčí ze země.

pukliny v Yehliu geoparku   v Yehliu to vypadá jako na Měsíci

Nejhorší situace s turisty nastává u zastávky Queen's Head (Královnina hlava), která je nejfotografovanějším útvarem v celém geoparku. Tento kámen opravdu připomíná hlavu královny, abyste se u něj mohli nechat zvěčnit, musíte vystát dlouhou frontu.

nejznámější kámen – Queen's Head

Když odhlédneme od množství lidí, musíme uznat, že je to tu zajímavé a pěkné. Ale nám se přece jen asi více líbilo na severovýchodním pobřeží ostrova u Nanya Rock Formation, kde jsme byli sami a mohli jsme si tak lépe užít krásu místa.

Ať už ale máte raději samotu, nebo si užíváte přítomnosti dalších turistů, na severním pobřeží Tchaj-wanu najdete obojí. A brzy pochopíte, proč evropští mořeplavci nazvali Tchaj-wan Formosa, tedy Nádherný ostrov.

GPS: 25°07'02.2"N 121°51'41.2"E

 

Text a foto: Jana HejlováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Tchaj-wan – fascinující mramorová soutěska
Publikováno: 18.2.2019
Národní park Taroko patří k nejvyhledávanějším místům na Tchaj-wanu. Leží na východní straně ostrova, kde se od pláží Filipínského moře zvedají hory národního parku až do výšky přesahující 3 000 metrů.

Tchaj-wan – národní park Yangmingshan
Publikováno: 11.2.2019
V těsné blízkosti hlavního města Tchaj-wanu, Tchaj-pej, se rozprostírá národní park Yangmingshan. Tato oblast je vulkanického původu a pod zemí se nachází magmatická ložiska, díky kterým zde naleznete velké množství horkých pramenů. Nejvyšší horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokud máte dobrou fyzičku, můžete se na ni vydat.

Tchaj-wan: Tak trochu jiná Čína
Publikováno: 4.2.2019
Tchaj-wan je poměrně malý ostrov u jihovýchodního pobřeží Číny. Přes svoje neklidné dějiny, kdy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, není dodnes status Tchaj-wanu úplně jasný. Čínská lidová republika (ČLR) jej považuje za svou odpadlou provincii. Sám Tchaj-wan se nazývá Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistické ČLR, která jej ale prohlašuje za svou součást, přestože území tohoto ostrova nikdy nezískala.


Souvisejicí fotogalerie

Tchaj-wan – horské vrcholy, barevné chrámy i ruch velkoměsta
Na Tchaj-wanu se turismus teprve probouzí, i když čínských návštěvníků je tu víc než dost. Většin...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 10. 2020
svátek:Brigita
dnes:
středa 21.10.
11 °C
zítra:
čtvrtek 22.10.
16 °C