www.infoglobe.cz » USA, Florida – Lauderdale-by-the-Sea

USA, Florida – Lauderdale-by-the-Sea

Publikováno: 14.5.2021
Lauderdale-by-the-Sea je město přibližně 50 kilometrů severně od Miami a je v podstatě součástí širší aglomerace Miami. Žije tu asi 6 tisíc obyvatel, ale i když jde o malé město, neznamená to, že je tu nuda. Jedním z nejdůležitějších míst je náměstí Anglin's Square, které se nachází poblíž pobřeží Atlantického oceánu. Toto barevné náměstí neustále hýří životem a je skvělé si sednout na terase jedné z restaurací, dýchat čerstvý vzduch vanoucí od oceánu a zároveň si u toho pochutnávat na nějakém dobrém jídle. A opravdu si tu vyberete, a to obzvláště, pokud máte rádi mořské plody a ryby.

Potápíte se rádi? Pokud ano, máme pro vás skvělý tip, podmořskou výpravu Shipwreck Snorkel Trail, která je v oblasti uměle vytvořeného korálového útesu. Při potápění tak z těsné blízkosti můžete vidět například humry, tarpony, úhoře, rejnoky a různé druhy krásně barevných ryb. Vzhledem k tomu, že v oblasti kolem korálového útesu jsou silné proudy, nedoporučuje se, aby se zde potápěli a plavali méně zdatní plavci.

Lauderdale-by-the-Sea

Velmi populární oblastí pro potápění jak se šnorchlem, tak s kyslíkovou bombou je oblast okolo vraku lodi SS Copenhagen. Tento původně britský nákladní parník postavený koncem 19. století zde v roce 1900 narazil do útesu a potopil se o něco více než kilometr od pobřeží Lauderdale-by-the-Sea.

V roce 2001 se vrak dostal dokonce na seznam národních historických památek USA a kromě samotné lodi zde můžete vidět různé zajímavé podmořské živočichy. Vrak leží přibližně 8 metrů pod hladinou. Pokud by se vám před samotným potápěním podařilo stavit se na místní radnici nebo v obchůdku s potápěčským vybavením Gold Coast Scuba, můžete si tam požádat o do folie zatavenou mapu vraku, která se během potápění hodí, protože vám pomůže zorientovat se a vidět ty nejzajímavější části – kotvu, kotel nebo jeřáb.

Museum of Discovery and Science

Vřele doporučujeme také návštěvu Museum of Discovery and Science, obzvláště, pokud cestujete s menšími dětmi. Muzeum samotné se nachází přibližně 10 kilometrů od Lauderdale-by-the-Sea a čeká tu na vás hromada interaktivních exponátů, díky nimž z muzea jen tak paty nevytáhnete. Například se díky špičkovému simulátoru můžete proletět ve stíhačce F-35, zažít simulátor hurikánu nebo si projít vnitřní expozici ekosystémů typických pro Floridu.

Navíc na návštěvníky v muzeu čekají představení různých vědeckých experimentů včetně těch chemických, které zahrnují třeba různé výbuchy. Také uvidíte představení se zvířaty nebo si můžete zajít do obrovského IMAXu, kde hrají dokumentární filmy o přírodě, vesmíru nebo dinosaurech v klasickém formátu nebo ve 3D.

Bonnet House   Bonnet House

Pozornost si zaslouží také Bonnet House Museum and Gardens. Tato kanárkově žlutá vila je místem, kterého si ihned všimnete díky jeho barvě a kvetoucím zahradám. Původně rodinný dům se stal památkou, kde si návštěvníci mohou prohlédnout zajímavou sbírku rodinných historických předmětů a projít se v místních rozlehlých zahradách.

GPS: 26°11'25.9"N 80°05'42.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Marine 69-71, Infrogmation, Ebyabe, Leonard J. DeFrancisci, Marine 69-71 (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Florida – Boynton Beach
Publikováno: 9.4.2021
Počasí se v posledním týdnu zkazilo a výrazně se ochladilo. Vydejme se proto někam do tepla, třeba na slunnou Floridu. Přibližně hodinu jízdy autem severně od Miami dorazíte do města Boynton Beach, které je domovem pro přibližně 80 tisíc obyvatel a pro dalších 6 milionů v aglomeraci.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy I
Publikováno: 6.5.2016
V posledních týdnech jsme se věnovali zábavním parkům v Kalifornii. Dnes se ale přesuneme tisíce kilometrů na východ – do slunné Floridy, která je další Mekkou zábavního průmyslu.

USA, Florida – Jupiter
Publikováno: 23.4.2021
U nás se stále drží chladné počasí, tak vás tentokrát zavedeme do teplejší části USA. Konrétně do města Jupiter, které se nachází v jihovýchodní části státu. Před dvěma lety byl Jupiter hodnocen jako jedno z nejlepších plážových měst ve Spojených státech.

USA, Florida – národní park Everglades – domov krokodýlů
Publikováno: 8.2.2018
Na jihu Floridy se rozprostírá národní park Everglades, kam míří mnoho turistů. My nejsme výjimkou. Celá oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jeden z parků s nejnižší nadmořskou výškou. Pro Everglades jsou typické rozlehlé mokřady, které pokrývají většinu plochy, dále především aligátoři a krokodýli, kterým mokřady poskytují přirozený domov.

USA, Florida – Ráj kostiček
Publikováno: 27.5.2016
Opustili jsme Dobrodružné ostrovy (Islands of Adventure), abychom se vydali do dalšího z mnoha zábavních parků, které obklopují floridské Orlando. Výběr je vskutku velký, ale my se podíváme do místa, které je nám svým způsobem bližší.

USA, Florida – výlet na Key West
Publikováno: 15.2.2018
Miami a národní park Everglades jsou první dva body, kam se turisté na jihu Floridy vydají. Dalším lákadlem je pak souostroví Florida Keys (název nikoliv anglického, ale španělského původu – Cayo = malý ostrov). Pod tímto názvem se skrývá přes tisíc ostrovů, které se táhnou od jihovýchodního cípu floridského poloostrova v mírném levotočivém oblouku až ke Key West.

USA, Florida: Orlando – zábavní parky
Publikováno: 26.7.2019
Floridské město Orlando jednoznačně patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších světových destinací. Každoročně sem přijedou desítky milionů lidí. To nejzajímavější na tomto městě jsou místní zábavní parky. Do některých z nich jsme vás již vzali – Islands of Adventure, Walt Disney World nebo Universal Orlando.

USA, Miami – velkoměsto na břehu Floridy
Publikováno: 15.1.2018
Miami je velkoměsto se vším všudy. Rozlehlé letiště, zácpy na širokých silnicích, mrakodrapy v Downtownu, městské parky, mořem omývané pobřeží nejen na krásných plážích, muzea, restaurace atd.

USA, Bahia Honda Key – ostrov Floridy s historií a malebným okolím
Publikováno: 1.3.2018
Na cestě mezi Key West (nejjižnější ostrov souostroví Keys na jihu Floridy) a floridským poloostrovem se určitě zastavte také v parku Bahia Honda State Park. Park se nachází na ostrově Bahia Honda Key, který je od ostrova Marathon vzdálen 7 mil. Mezi těmito ostrovy je proslulý 7 mil dlouhý most. Vstupní brána do parku je mezi značkami 36. a 37. míle oceánské dálnice č. 1., za vstup zaplatíte 4,5 USD na osobu (něco málo přes 100 Kč). Otevřeno je každý den od 8.00 do západu slunce.


Souvisejicí fotogalerie

USA, Florida: Kennedyho vesmírné středisko
Na pobřeží Atlantského oceánu se nachází turistům známé místo s anglickým názvem  ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 6. 2021
svátek:Květa
dnes:
neděle 20.6.
32 °C
zítra:
pondělí 21.6.
31 °C