www.infoglobe.cz » USA, Kalifornie – okolí Los Angeles

USA, Kalifornie – okolí Los Angeles

Publikováno: 29.3.2021
Protože už jsme si prošli chodník slávy a udělali si fotku s nápisem Hollywood, zamíříme tentokrát z hollywoodských kopců k Tichému oceánu a pobřeží LA. Pokud rádi plavete nebo jste propadli surfování, budou pro vás tato místa ideálním lákadlem. Ale to není všechno, nabídka zábavy je tady mnohem širší, takže pojďme spolu navštívit Malibu a Santa Barbaru.

pohled na pobřeží

Malibu je přímořským městem v okrese LA, rozkládá se na překrásném úseku tichomořského pobřeží podél silnice Pacific Coast Highway, která město protíná. Malibu je domovem mnoha hollywoodských hvězd. Svou nemovitost tady vlastní Mel Gibson, Richard Gere, Whoopi Goldberg, Leonardo di Caprio, Brad Pitt a spousta dalších slavných jmen.

domy v Malibu

observatoř v LA

V okolí se nachází několik přírodně zajímavých lokalit. Ať je to laguna Malibu Lagoon State Beach, která patří k nejkrásnějším surfařským lokalitám v jižní Kalifornii, či Malibu Creek State Park rozkládající se na ploše 4000 hektarů. Jde o rozmanitou krajinu lesů, luk a skalních výchozů, která vytváří dojem rozsáhlé divočiny, na hony vzdálené od moderní civilizace. Přes 800 hektarů této krajiny v minulosti vlastnila společnost 20th Century Fox, která ji využívala k natáčení filmů. Natočen zde byl například slavný seriál M.A.S.H., Butch Cassidy a Sundance Kid nebo Planeta opic. Skrz park vede ještě dalších asi dvacet stezek pro pěší, cyklisty a jezdce na koních.

Malibu Creek State Park

Na sever od Los Angeles, asi něco málo přes hodinu jízdy autem, se nachází další vyhledávané město. Je jím Santa Barbara. Najdeme zde krásné pláže, restaurace, bary, člověk si tu připadá jako na riviéře o letních prázdninách.

El Presidio de Santa Barbara

Úžasná je také Růžová zahrada. Záhony s ukázkami amerických odrůd růží tu v polovině 50. let minulého století měly na 500 rostlin, dnes jich je téměř o 1000 více. Dalším úžasným místem jsou Channel Islands, což je pět neobydlených ostrovů přezdívaných také „americké Galapágy“, leží v Tichém oceánu naproti pobřeží Santa Barbary. Lze na nich podniknout trek v doprovodu zkušených rangerů, rybářskou výpravu, pozorování ptáků či průzkum jeskyní nebo okružní plavby. Díky jejich izolovanosti na nich žije téměř 150 jedinečných živočichů.

Santa Barbara   architektura Santa Barbary

Tak co, zajedete si nachytat bronz na pláž, kde zachraňoval tonoucí Mitch Buchannon, až to zase půjde? Nebo vás více zlákala malebná Santa Barbara? Musí se tady krásně žít! Napadne nás, když LA a jeho okolí opouštíme.

GPS: 34°26'24.5"N 119°42'47.7"W

 

Text: Veronika Kocmanová

Foto: Veronika Kocmanová, Wikimedia Commons: GeographerDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Kalifornie – národní park Údolí smrti
Publikováno: 18.3.2016
Ve východní části amerického státu Kalifornie se nachází místo, které je nositelem jednoho významného nej – byla zde naměřena nejvyšší teplota vzduchu na Zemi, a to konkrétně v létě roku 1913, kdy rtuť teploměru vyletěla na 56,3 stupňů Celsia. Jen si vzpomeňte, jak úmorná byla horka v teplotách nad 35 stupňů, které u nás byly minulé léto běžné. Mimochodem zde byla naměřena i nejvyšší teplota v noci – 43 stupňů Celsia.

USA, Kalifornie – ze San Diega na víkend do Palm Springs
Publikováno: 18.1.2021
Když se řekne Kalifornie, každý z nás si představí slunce, pláže, Hollywood nebo Disneyland. Dnes se spolu podíváme do dvou kalifornských měst. Nejdříve absolvujeme prohlídku velkoměsta San Diego a pak se přesuneme relaxovat do vnitrozemí po vzoru hollywoodských hvězd do městečka Palm Spings.

USA, Kalifornie: Fresno – návštěva města
Publikováno: 17.1.2020
Jméno města zní zajímavě, zvědavost nám nedovolila nedopídit se toho, co znamená. Název nemá původ ani v angličtině, ani v jazyce původních indiánských kmenů Yokutů a Miwoků, jak je napříč celou Amerikou časté, nýbrž ve španělštině. Fresno znamená jasan, protože jasan je nejčastější strom lemující místí řeku San Joaquin, která ústí v zálivu Suisun.

USA, Kalifornie: Fresno – zajímavosti v okolí
Publikováno: 10.1.2020
Dneska si vyrazíme do slunné Kalifornie a zamíříme do San Joaquin Valley, které se nachází v centrální oblasti tohoto státu.

USA, Kalifornie: Santa Rosa – u Snoopyho
Publikováno: 14.2.2020
Necelých sto kilometrů severně od proslulého a populárního San Francisca leží město o 150 tisících obyvatelích, které je známé regionem North Bay a vinařskými oblastmi Napa a Sonoma.

USA, Kalifornie: Redding – do města i do přírody
Publikováno: 7.2.2020
V Kalifornii ještě zůstaneme, jen se přesuneme na severovýchod, kde bude naším cílem město Redding. Nachází se u neaktivních sopek Lassen Peak a Mount Shasta. Středem Reddingu se táhne řeka Sacramento, vedle které vede stezka Sacramento River Trail, vděčný námět pohlednic.

USA, Kalifornie: národní park Sequoia – domov masivních stromů
Publikováno: 23.1.2017
Kalifornie je stát na jihozápadním pobřeží USA. Je cílem mnoha zámořských turistů, ale i lidí pocházejících z ostatních států USA. Nabízí divoké pobřeží Tichého oceánu, zajímavá města i vesnice a neskutečné skvosty, které zde vytvořila příroda. Nejvyšší horou je Mt. Whitney (4421 m n. m.). Je nejvyšší horou pohoří Sierra Nevada, které střeží Kalifornii z její jižní části, ale také nejvyšší horou celých kontinentálních Spojených Států Amerických. Některá území jsou chráněna národními parky a přírodními rezervacemi.

USA, Kalifornie: Údolí smrti – pouštní krajina I
Publikováno: 9.1.2017
Národní park Údolí smrti (Death Valley) nese název po stejnojmenném údolí, které se rozprostírá v parku. Své jméno dostalo až během zlaté horečky (Golden rush) v polovině 19. století, protože právě přes toto údolí vedla cesta, kterou se za zlatem chodilo. Zlatokopové trpěli hladem a žízní, museli zabít své voly a opéct je na zapálených povozech, aby vůbec přežili. Na základě jejich děsivých zkušeností začali údolí říkat Údolí smrti.

USA, Kalifornie: Údolí smrti – pouštní krajina II
Publikováno: 16.1.2017
Velké sucho, pouštní krajina a vysoké teploty – nacházíme se v národním parku Údolí smrti. Nejlepší je vždy začít v turistickém centru, abyste získali potřebné informace o parku, mapy, dobré rady a také si tu koupili nezbytnou vodu. V parku je více turistických center.

USA, Kalifornie: Známé čtvrti Los Angeles
Publikováno: 22.3.2021
Dnes budeme cestovat po slunné Kalifornie do města Los Angeles. Město andělů nás sice přivítalo pošmourným počasím, ale to nás nezastavilo v jeho důkladné prohlídce. Po známých místech, např. Hollywoodu nebo chodníku slávy, jsme se přesunuli prozkoumat také jeho okrajové části.

USA, Los Angeles: Getty muzeum a jeho moderní architektura
Publikováno: 15.3.2021
Pokud se ocitnete v Los Angeles a jste milovníky umění a architektury, nenechte si ujít návštěvu Gettyho muzea. Getty Center zde vzniklo sice už v roce 1997, takže se vám již asi moc moderní zdát nebude, ale i přesto bych prohlídku nevynechala. Tento komplex nejrozsáhlejší soukromé sbírky uměleckých předmětů na světě se rozkládá na kopci nad LA.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.4.2021
Před pár dny oznámil Bratislavský dopravní podnik informaci o zvýšení ceny jízdného, zrušení oblíbeného 15minutového lístku a zlevnění ročního lístku o 25 %.
12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 14. 4. 2021
svátek:Vincenc
dnes:
středa 14.4.
7 °C
zítra:
čtvrtek 15.4.
3 °C