www.infoglobe.cz » USA, Wisconsin – projížďka po malých městech II

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech II

Publikováno: 4.10.2019
Jak jsme naznačili minulý pátek, i dnes vás zavedeme do malebného státu Wisconsin, kde budeme poznávat zajímavá zákoutí méně známých měst.

Stockholm. Jak už to v Americe často bývá, narazíte na města, která naznačují původ zakladatelů. Místní Stockholm je oproti svému švédskému protějšku opravdu maličký. Emigranti ze Skandinávie sem dorazili přibližně v polovině 19. století, nyní tu žije méně než 70 lidí. Denně je tu zřejmě více turistů než místních. Je tu relativně silná umělecká scéna, najdete zde několik galerií a butiků. Za zmínku stojí Adobe Gallery, kde uvidíte ručně dělaný nábytek. Nezapomeňte se občerstvit v nějakém místním bistru nebo kavárně, obzvlášť doporučujeme stavit se v Pie & General Store, kde si pochutnáte na domácích koláčích.

Stockholm

Další zastávkou po cestách wisconsinskými maloměsty bude Stevens Point, kde vzduch voní jako brusinky. Stevens Point se totiž nachází v srdci regionu, kde se brusinky pěstují ve velkém. V centru dvacetitisícového města se můžete vydat na Stevens Point Farmers Market, který se nachází na Main Street. Jak název napovídá, nakoupíte zde čerstvé zemědělské produkty. Místní zemědělci je zde prodávají již od poloviny 19. století, je jedním z nejdéle fungujících farmářských trhů ve Wisconsinu.

Stevens Point   Stevens Point – univerzita

Pokud byste chtěli poznat i okolí, určitě neváhejte a vydejte se za hranice města. Příležitostí podniknout nějaké zajímavé vycházky nebo projížďky na kole je spousta, např. po trase Green Circle Trail, která vede podél řeky Wisconsin. Trasa má přibližně 50 kilometrů a navazuje na dalších 80 kilometrů přilehlých tras. Ukáže vám okolí řeky Wisconsin, ale navíc vás vezme do bažin nebo několika parků.

Do třetice se podíváme do Haywardu, který vám pravděpodobně utkví v paměti kvůli přátelským místním obyvatelům. Po celý rok je zde skvělé outdoorové vyžití. Obzvlášť populární jsou vodní sporty, protože v okolí je velké množství jezer jako třeba Chippewa Flowage, tedy třetí největší jezero ve Wisconsinu. Toto uměle vytvořené jezero pokrývá plochu více než 5 tisíc hektarů.

Hayward

Určitě nebudete litovat, když na jezeře strávíte den, kdy budete rybařit, pokud jste fanoušci golfu, běžte si zahrát na jedno z mnoha golfových hřišť. V zimě si pak můžete například půjčit kola se zesílenými pneumatikami, na nichž se dá jezdit i ve ztížených podmínkách. Půjčit se tu dají také běžky a sněžný skútr.

GPS: (Hayward) 46°00'53.7"N 91°28'59.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Royalbroil, Royalbroil (2), Jeff the quiet, Tom Barrett, Bjoertvedt, Angelika LindnerDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech
Publikováno: 27.9.2019
Wisconsin je stát, který sousedí s nádhernými Velkými jezery (The Great Lakes), a za jeho šarmem jistě stojí malá městečka podél dálnic, která spojují větší města jako Madison, Green Bay nebo Wisconsin Dells. A dnes se právě po těchto malých městečkách vydáme.

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech III
Publikováno: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu se podíváme dnes už po třetí. Říká se, že je domovem zmrzlinového poháru. Údajně se poprvé servíroval v roce 1891 ve městě Two Rivers. A obyvatelé Wisconsinu jsou dodnes velkými fanoušky zmrzliny. Dle statistik jí místní snědí bezmála 80 milionů litrů ročně. A to je vážně závratné číslo, ve státě žije totiž necelých 6 milionů obyvatel. Češi naproti tomu snědí „pouhých“ 40 milionů litrů zmrzliny ročně.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.2.2020
Během 22. a 23. února se na zámku Schloss Hof můžete těšit na veselý masopustní program plný zábavy, her i napětí. Nejmenší návštěvníky nepochybně okouzlí malování na obličej, kreativní dílničky či pečení.
16.2.2020
Slovenské národní muzeum si připravilo několik zajímavých výstav či akcí, jejichž přehled vám dnes přinášíme.
15.2.2020
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství otevřela přihlášky 28. ročníku celorepublikové soutěžní přehlídky toho nejlepšího, co se událo ve stavebnictví a architektuře. Přihlášky STAVBY ROKU 2020 jsou otevřené do 10. června 2020.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – UKRAJINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 17. 2. 2020
svátek:Miloslava
dnes:
pondělí 17.2.
8 °C
zítra:
úterý 18.2.
6 °C