www.infoglobe.cz » Fotosoutěž

Fotosoutěž - Zapomenutá místa

 
Doba trvání soutěže: 1.7.2020 - 31.8.2020
Termín pro hlasování: 4.7.2020 - 30.8.2020

Milí čtenáři a fotografové!

Také se vám stává, že sem tam narazíte na místo, které vypadá jako by ho lidská noha nenavštívila desítky, ba stovky let? Opuštěná a zapomenutá místa mívají zvláštní atmosféru, někdy se tu člověk necítí dobře, nebo se dokonce bojí. Jindy máte pocit, že místu jeho opuštěnost svědčí a z toho, že na něj člověk zapoměl má příroda radost. 

Baví vás objevovat zapomenutá místa? A dokážete zachytit jejich atmosféru? 

Těšíme se na vaše snímky. Autor toho nejpodařenějšího získá dvoudenní pobyt pro dva v penzionu Adélka v Janských Lázních! Wow! Tak pojďte do toho!

2

_____________________________________________________________________

Dva vítězové čtenářského hlasování vyhrají tyto nádherné knižní novinky z vydavatelství Universum:

1. cena: Brdy známé i neznámé

Brdy známé i neznámé

Brdy lákají svou osobitou atmosférou, úžasnou přírodou i spoustou cenných památek, a to o to více, že byly po léta uzavřeným vojenským prostorem. Pro mnoho výletníků i trampů se zde tak otevírá jedinečná možnost toulat se dosud nepoznaným prostředím. Aby nezabloudili, je jim nyní k dispozici tato unikátní kniha s popisy míst, historie a přírodních zajímavostí, na které se v Brdech dá narazit. Autoři (P. David a V. Soukup) doplnili knihu o velmi praktický přehled značených turistických tras a nejhezčích výletů.

 

Šumava známá i neznámá

2. cena: Šumava známá i neznámá 

Kniha autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa se zabývá přírodou našeho nejkrásnějšího pohoří, historií a památkami a odhaluje, jak Šumava dokáže na člověka působit a jaká tajemství skrývá. Vedle známých turistických center a historických měst (Vimperk, Prachatice, Boubínský prales, Černé a Čertovo jezero) připomíná i zaniklé osady a vesnice, místa, která byla dlouhá roky veřejnosti nepřístupná kvůli pověstné „železné oponě“. Nechybí vyprávění o oblastech, kam zdaleka tolik návštěvníků nepřijde (Milešický prales), o místech znovuobjevených v posledních desetiletích (Prášilské jezero, jezero Laka, Plechý a Plešné jezero, pravý břeh Lipenské přehrady), o úžasných technických dílech (Schwarzenberský kanál), o originální architektuře (volarské domy). Závěrečnou kapitolu tvoří přehled značených turistických cest a tipy na nejhezčí výlety. 

 

Doporučujeme vaší pozornosti edici knih pro turisty České léto, dostupnou na eshopu booktook.cz!

_____________________________________________________________________

1. cena redakce: Cena redakce: Voucher na ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně! 

Autora nejhezčí fotografie čeká pobyt v úžasném zrekonstruovaném penzionu Adélka přímo v centru krkonošského lázeňského městečka – Janských Lázní. Bude tam mít k dispozici veškerý komfort: parkovací místo, wifi, saunu a jacuzzi, kuchyň, hernu s kulečníkem, šipkami, ping pongem a fotbálkem a posezení na zahradě. Pravděpodobně tam toho ale moc nenasedí, protože v okolí penzionu je nespočet turistických lákadel a atrakcí. Patří k nim namátkou třeba Stezka korunami stromů, lanový park či lanovka na Černou horu, kde je rozhledna a především východiště nespočtu turistických cest úžasnou přírodou krkonošského národního parku!

pokoje v penzionu Adélkazahradní posezeníSauna v penzionu Adélka

Penzion Adélka
Černohorská 160, Janské Lázně

www.penzionadelka.cz

tel.: 774 60 20 20

email: ekubesa@seznam.cz

 

Čtěte prosím pravidla soutěže! Jsou velmi jednoduchá a to zásadní pravidlo zní: soutěžit můžete jen s vlastní autorskou fotografií!

 


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2020
Veškerý oficiální program Chodských slavností s výjimkou poutní mše bude letos virtuální. Z budovy Městského kulturního centra – Pivovaru Domažlice budou ve dnech 15.–16. srpna vysílány premiéry předtočených pořadů a medailonů chodských souborů a dva živé přenosy.
8.8.2020
Státní hrad a zámek si letos připomíná kulaté výročí osmi set let od své první písemné zmínky. K této příležitosti uspořádal zámek netradiční prohlídky v denních i nočních hodinách, obohatil je o unikátní exponáty a pro veřejnost otevřel kostel sv. Jakuba s černínskou hrobkou. Bonusem je cenově zvýhodněná slosovatelná výroční vstupenka.
7.8.2020
V těchto dnech byla veřejnosti představena nová bezplatná mobilní aplikace Horské záchranné služby (dále jen HZS), která kromě přivolání pomoci prostřednictvím jednoho tlačítka přináší hned několik dalších novinek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 10. 8. 2020
svátek:Vavřinec
dnes:
pondělí 10.8.
28 °C
zítra:
úterý 11.8.
27 °C