www.infoglobe.cz » Rakousko: Netradiční výstava a zážitky v regionu Waldviertel

Rakousko: Netradiční výstava a zážitky v regionu Waldviertel

Publikováno: 24.5.2017
Dolnorakouská zemská výstava se koná každé dva roky – vždy na jiném místě a na jiné téma. V tomto roce hostí výstavu jižní část regionu Waldviertel, konkrétně zámek Pöggstall. My jsme se ji rozhodli navštívit a zároveň prostřednictvím těchto pár řádků vás i inspirovat k její prohlídce.

Co všechno je právem“, tak zní téma výstavy, která se zaměřuje na historii jurisdikce a nabízí možnost nahlédnout do soužití lidí. Až do 12. listopadu 2017 si můžete expozici prohlédnout a dozvědět se tak něco zajímavého o právu ve středoevropském regionu. Budete si klást otázky o pravidlech hry naší společnosti, objevíte historii práva a to, čeho jsme díky němu dosáhli. Také nahlédnete na chování lidí kdysi – i na to, jak to děláme my dnes, tady a teď. Výstava se zároveň koná u příležitosti rekonstrukce zámku Pöggstall. Jednotlivé expozice vám povyprávějí příběhy nejen o excentrických zámeckých pánech, ale i o restaurování plném zajímavých událostí a výjimečnosti zámeckých budov.

zámek Pöggstall, (c) Gemeinde Pöggstall

Kromě průvodců je na výstavě k dispozici i audioprůvodce v anglickém, českém, slovenském a maďarském jazyce. Celá prohlídka trvá více než hodinu.
Hned po výstavě jsme se s průvodcem vydali na přibližně hodinovou túru přírodou jižní části regionu Waldviertel. Čekaly na nás nádherné louky, živé ploty, plané ovocné stromy a zahrady plné idylických výhledů a úžasných příběhů. Pozorovali jsme krajinu a lidi, kteří v ní žijí.

Waldvierel, (c) Waldviertel Tourismus, www.ishootpeople.at

Později o kousek dál – v roklině Ysperklamm – jsme zas pozorovali vodu, dřevo a granit, neuvěřitelné přírodní divadlo. V horní části nás čekaly krásné vodopády, ke kterým jsme se dostali přes dobře zajištěné můstky a žebříky. Výhledy do údolí Yspertal a na alpské předhůří střídaly tajemné a překvapující skalnaté útvary. Náš výlet pokračoval výstupem ke kříži na vrchu Kaltenberg a končil návratem do údolí.

Waldvierel, (c) Waldviertel Tourismus, www.ishootpeople.at

Pro ty, co vysokohorskou turistiku nemají až tak v oblibě, doporučujeme výlet do makové vesničky Armschlag, kde se vše točí kolem staré užitkové rostliny s vědeckým názvem Papaver. Historie máku přímo od pěstitelů je na místní výstavě doplněna krátkými filmy. Procházka makovými zahradami a pravděpodobně nejdelší obraz s vlčími máky na světě prozradí o tomto křehkém květu i to, co jste možná ani netušili.

země divokých máků, (c) Waldviertel Tourismus, www.ishootpeople.at

Na závěr dne jsme se vydali za zámečnickým mistrem Johannem Jindrou do obce Weiten. Ten se specializuje na výrobu slunečních hodin. Antické hodiny ho fascinovaly natolik, že studoval staré knihy a nákresy a začal vytvářet vlastní sluneční hodiny. Johann Jindra rád návštěvníkům ukazuje své nejkrásnější exempláře a vypráví příběhy o jejich vzniku. V domě a zahradě slunečních hodin si můžete prohlédnout celoroční výstavu „Slunce, čas a věčnost“.

Waldviertel však nabízí během trvání Dolnorakouské zemské výstavy i řadu dalších akcí a atrakcí. Můžete navštívit zážitkový whisky svět Haider a ochutnat pravou rakouskou whisky, obhlédnout si jedinečnou elektrárnu na Dunaji, objevit poutní klenoty a popovídat si s farářem s duší umělce, dále se můžete procházet po císařském letním sídle nebo se vydat po stopách dávno zapomenutých řemesel.

Waldvierel, (c) Waldviertel Tourismus, www.ishootpeople.at

Region nás nadchl natolik, že se sem ještě letos určitě vrátíme. A co vy, vyrazíte?

Zdroj: Dolní Rakousko - Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Gemeinde Pöggstall (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.2.2020
Kroměřížské Hanácké náměstí ožije v sobotu 22. února od 9 hodin masopustním jarmarkem. Čeká vás domácí zabijačka, speciality a muzika. Program s volným vstupem pokračuje do 17 hodin a koná se za každého počasí.
19.2.2020
Oravský hrad láká filmaře již od počátku 20. století. Do světové kinematografie se skvost Oravy zapsal už v roce 1922, kdy padl do oka tvůrcům první černobílé verze filmové klasiky Dracula – Upír Nosferatu.

18.2.2020
Českobudějovické výstaviště hostí od 20. do 22. února desítky českých a moravských pivovarů i minipivovarů. 30. ročník pivního festivalu ale nabídne i piva lahvová, například ze Švýcarska.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – UKRAJINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 20. 2. 2020
svátek:Oldřich
dnes:
čtvrtek 20.2.
5 °C
zítra:
pátek 21.2.
5 °C