www.infoglobe.cz » ČR: Břestek - proleťte se v balónu za romantikou i dobrodružstvím

ČR: Břestek - proleťte se v balónu za romantikou i dobrodružstvím

Publikováno: 3.8.2012
Máte chuť pokochat se pohledem na Chřiby, hrad Buchlov či zámek Buchlovice, Velehrad, řeku Moravy a Baťův kanál nebo na vrcholky Bílých Karpat z pořádné výšky? Svůj sen si můžete splnit, pokud se odhodláte podniknout vyhlídkový let balónem. V BalonCentru Břestek - a nejen tam - tuto možnost máte.

Balony.eu

Romantika a dobrodružství, to jsou slova, která se většině lidí vybaví, pokud nad jejich hlavami ladně a tiše propluje majestátní vzdušný koráb. Málokoho ale možná napadne, že by v jeho koši mohli sedět i sami. "Balónové létání je určeno jak pro dobrodruhy, tak i pro rodiny s dětmi či seniory. Doporučujeme brát s sebou děti až od školního věku, jinak ale lety balónem nejsou věkem nijak omezeny," říká David Soviš z firmy Balony.eu, která BalonCentrum (www.baloncentrum.eu) v Břestku letos otevřela.

Balony.eu

"Provozujeme deset balónů, mezi nimi i největší balón v České i Slovenské republice, který má kapacitu až 16 pasažérů," doplňuje Soviš. Počet pasažérů jednoho letu tak může být od čtyř do šestnácti - podle toho, jakým balónem letíte. Samotný let trvá obvykle zhruba jednu hodinu, jeho směr je ovšem vždy závislý na povětrnostních podmínkách, balóny totiž létají po směru větru. Vývoj počasí, především sílu větru, před každým letem pečlivě sleduje zkušený pilot. Jinak se ale lety konají nejen během léta, ale prakticky v každém ročním období. Vybrat si můžete z několika typů letů včetně nočního vyhlídkového letu. Po přistání čeká prvoletce křest šampaňským a na památku každý obdrží certifikát o absolvování letu balónem.

Balony.eu - Břestek

Výlet balónem je možné uskutečnit z několika míst po celé Moravě. Pokud odstartujete přímo v balónovém centru v Břestku, v atraktivní lokalitě Chřibů, poblíž hradu Buchlova, můžete se těšit na krásnou vyhlídku po malebném okolí. Totéž se dá říci i o dalších lokalitách Slovácka - startovat se dá běžně také z několika míst na Uherskohradišťsku. Výhodou je, že konkrétně pro létání nad Slováckem neplatí žádná zvláštní omezení z hlediska řízení letového provozu, takže se můžete podívat i do větších výšek než třeba v okolí Brna, Ostravy či Karlštějna. "Běžný vyhlídkový let probíhá zhruba ve výšce od 150 do 1000 metrů podle přání pasažérů. Maximální výškou je 2500 metrů," říká David Soviš.

Balony.eu - Břestek

Balony.eu mají svá startovací místa také v okolí Zlína, na kroměřížském letišti i na vzdálenějších místech Moravy a Čech. Odletět lze ale na přání téměř odkudkoliv, pokud jste ochotni připlatit si za odlet mimo běžné stanoviště.

V samotném areálu firmy Balony.eu v Břestku je od letoška k dispozici kompletní zázemí. "Nově zde najdete také penzion a restaurant BalonCentrum, který poskytuje komplexní zázemí pro pasažéry, jejich doprovod, ale i turisty či firmy," popisuje David Soviš. "Na léto zde připravujeme druhý ročník mezinárodního Balony.eu festivalu Buchlov 2012, kterého by se mělo zúčastnit okolo 20 balónů." Termín této akce je 17. - 19. srpna. Podrobnější informace, jakož i kompletní přehled startovních míst a možnost rezervace letů, najdete na webových stránkách www.balony.eu.

Balony.eu - Břestek

Text: David Soviš, BalonCentrum

Foto: Martin Sekanina

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Karlštejn
Publikováno: 21.4.2008
Tento gotický hrad založil v roce 1348 český král a římský císař Karel IV. původně proto, aby sem uložil říšské korunovační klenoty, královské poklady a svaté relikvie. Karlštejn patří k nejproslulejším a nejmalebnějším českým hradům a právem se stal symbolem české státnosti.

Zlín - boty a velcí sportovní talenti
Publikováno: 13.4.2010
Když se řekne Zlín, každému se nejspíš vybaví silný příběh klanu podnikatelů Baťových. Ten z útrob města dýchá dál. Odráží se na zdech letitých továren, ve jménech ulic, nebo v názvu místní university.

Třebaně na Karlštejnsku - VIDEO
Publikováno: 23.11.2010
Řeka Berounka není pro vodáky tolik zajímavá – říká se o ní, že by uspala i prince, co jde vysvobodit Šípkovou Růženku. Moc adrenalinu si na ní prostě neužijete. Ale krásná, krásná tedy je. Kroutí se v táhlých záhybech a je jen naprosto logickým vyústěním jejího tajuplného vlnění, že je přímo obsypána rybáři, kteří u ní čekají na svou šanci.

Brno: moravská jednička, česká dvojka - VIDEO
Publikováno: 17.5.2011
Druhé největší město České republiky a zároveň největší moravská metropole - to je ve zkratce Brno. Brno je od pradávna také synonymem rivality s Prahou a Pražáky, jejich mentalitou, ale též mluvou.

ČR: Ostrava – Landek Park aneb tvrdý život horníků - VIDEO
Publikováno: 1.11.2011
Ostrava – místo, kde není jednoduchý život a kde je vzduch nejtěžší v celé EU. Přesto na něj Ostraváci nedají dopustit a neváhají se špičkovat kvůli každému detailu. Na Pražáky jsou někteří Ostraváci, a není jich málo, zvlášť alergičtí.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.7.2022
Kyjevská oblast byla jednou z prvních zasažených území, kde pocítili místní obyvatelé ruskou vojenskou agresi. Její ničivé důsledky si nyní můžete prohlédnout virtuálně, a to prostřednictvím online muzea.
2.7.2022
Vydejte se na výlet a poznejte tajemství slovenské přírody s novou aplikací Lesmír, která simuluje skutečného průvodce. Naviguje vás po trase vybrané „lesmírné“ stezky.  
29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 6. 7. 2022
svátek:Státní svátek - Mistr Jan Hus
dnes:
středa 6.7.
16 °C
zítra:
čtvrtek 7.7.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X