www.infoglobe.cz » USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu III

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu III

Publikováno: 27.11.2020
Dnes se už po třetí vydáme do New Jersey, kde budeme pokračovat v návštěvní šňůře po maloměstech.

Začneme v Clintonu. Idylické město leží na řece Raritan. Najdete v něm několik historických budov, galerie, různé specializované obchůdky a restaurace. Během léta pak můžete snadno narazit na nějaký hudební festival.

Clinton

Vrcholem návštěvy Clintonu bude Red Mill Museum Village, což je uskupení historických budov, případně jejich rekonstrukcí, které se soustředí okolo malebného Red Mill – červeného mlýna. Kromě toho tu uvidíte kovářskou dílnu a školu. Je tady i několik budov, kde se zpracovával vápenec, a to včetně přístřešku na skladování dynamitu nebo místa, kde se kámen drtil. V muzeu je přes 40 tisíc různých artefaktů. A aby toho nebylo málo, koná se tu mnoho tematických událostí. Třeba v zimě tu můžete navštívit Winter Village Craft Market. Na těchto trzích však nezmrznete, protože venku jsou vytápěné stany. Atmosféru doplňují koledníci.

Red Mill

Místní Mekkou umění je Hunterdon Art Museum, jehož sbírky jsou primárně zaměřeny na tisky 20. století, ale uvidíte také malby, fotografie nebo kresby. Kromě toho se tu koná vždy několik dočasných výstav, které představují různé umělce a témata. Zájemci sem mohou chodit i na workshopy, nebo dokonce na jógu.

Clinton

Clinton necháme Clintonem a vydáme se dál, do jednoho z nejstarších měst státu New Jersey. Je jím Cranbury, které bylo osídleno evropskými osadníky na konci 17. století. Na začátku 20. století to byla významná mezizastávka mezi Filadelfií a New Yorkem. Místní Cranbury Historical Society pořádá komentované prohlídky města, zejména historického centra. Pokud byste znalosti místních dějin chtěli ještě prohloubit, pak Cranbury Museum tuto možnost nabízí.

Cranbury

V centru pak najdete celou řadu butiků a obchodů se starožitnostmi. Nechybí ani několik dobrých kaváren a restaurací, a to včetně Cranbury Inn, založené v roce 1780. Jiným populárním místem je Village Park poblíž jezera a přehrady Brainerd Lake and Dam. Právě tady město pořádá časté letní hudební koncerty. V zimě si pak na jezeru skvěle zabruslíte.

Brainerd Lake, Cranbury

Třetím městem, kam se společně dnes vydáme, je Chester. Leží v severozápadní části New Jersey a je známý díky historickému mlýnu Cooper Grist Mill. V Chesteru je tolik obchodů a obchůdků, že byste mohli nakupovat celý den a noc a stejně byste nenavštívili všechny galerie, klenotnictví, řemeslné obchody, obchody se suvenýry, oblečením a dalšími věcmi. Pauzu od nakupování si můžete dát v některé z kaváren, pekáren nebo cukráren.

Chester

GPS: Clinton 40°38'11.3"N 74°54'46.4"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: John Bohnel, Famartin, Christopher Lotito, Mattnad, Zeete, Mr. Matté, CranrobDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu II
Publikováno: 20.11.2020
Dnes pokračujeme v objevování malých měst státu New Jersey. Nejprve vás zavedeme do milého městečka Red Bank, kde žije něco málo přes 10 tisíc obyvatel. Angličtí kolonisté zde žijí od začátku 17. století a z města udělali poměrně významný přístav.

USA, New Jersey – nejhezčí a nejzajímavější místa státu
Publikováno: 4.12.2020
Stát New Jersey jsme společně už trochu prozkoumali, a pokud jste sledovali náš nejnovější seriál, víte, že míst k navštívení je opravdu mnoho. Proto jsme se rozhodli, že vám dnes představíme to nejlepší, co ve státě můžete vidět. A máte se na co těšit.

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu I.
Publikováno: 13.11.2020
Dnes vyrazíme na průzkum malých měst v New Jersey. Pro místní naskýtají příjemný odpočinek od ruchu velkoměsta, kromě toho objevíte řadu historických památek, které se vážou na nejranější dějiny USA. Mnoho z těchto městeček se pyšní velmi aktivními uměleckými komunitami a kromě muzeí nabízejí spoustu galerií a dalších kulturních atrakcí.

USA, New Jersey – Cape May
Publikováno: 6.11.2020
Už plánujete, kam vyrazíte, až pomine celosvětová pandemie koronaviru? V případě, že byste měli chuť zažít nefalšovanou americkou dovolenou na pláži, máme pro vás perfektní místo.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – americký sen
Publikováno: 17.9.2017
Naše několikatýdenní cestování po Spojených státech amerických ukončíme v samém srdci Ameriky – v New Yorku. Ve městě, které je ztělesněním svobodného ducha a kde všechno plyne tak nějak rychle, se podíváme na nejznámější místa a řekneme si pár zajímavostí.


Souvisejicí fotogalerie

USA, New York – nejameričtější město
Živým ztělesněním Spojených států amerických je velkoměsto New York. Najdete zde rušné ulice, osl...


Souvisejicí videa

USA, New York – Brooklyn a Queens
New York není jen slavný Manhattan, o kousek dál je třeba nejlidnatější čtvrť Brooklyn a pak také...

USA, New York – Manhattan
Co se vám vybaví, když se řekne Manhattan? Pravděpodobně mrakodrapy, Central Park, Brodway a typi...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.1.2021
Křehké vánoční ozdoby sestavené z maličkých třpytivých perliček, které znají celé generace, se vyrábějí v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné stříbro v podobě hvězdiček, zvonků či postaviček, které jsou světovým unikátem a technologii výroby zná jen hrstka lidí, se dočkalo zápisu do UNESCO.

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 1. 2021
svátek:Vladislav
dnes:
pondělí 18.1.
1 °C
zítra:
úterý 19.1.
2 °C