www.infoglobe.cz » USA, Wisconsin – projížďka po malých městech

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech

Publikováno: 27.9.2019
Wisconsin je stát, který sousedí s nádhernými Velkými jezery (The Great Lakes), a za jeho šarmem jistě stojí malá městečka podél dálnic, která spojují větší města jako Madison, Green Bay nebo Wisconsin Dells. A dnes se právě po těchto malých městečkách vydáme.

Třeba takové Sturgeon Bay je největším městečkem na wisconsinském poloostrově, který omývají vody zátoky Green Bay a jezera Michigan. Je známé hlavně pro svou historii v konstrukci lodí. Nejlepší bude, když zajdete do místního Námořnického muzea, kde se dozvíte vše o tom, jak místní komunita přispěla k výstavbě amerického válečného námořnictva během druhé světové války.

Sturgeon Bay – kostel sv. Josefa

Kromě toho můžete strávit příjemné odpoledne procházkou kolem tří majáků. Pokud půjdete i k mostu Michigan Street Bridge, uvidíte všelijaké druhy lodí, které vplouvají a vyplouvají z místního přístavu. Mnohé z nich se vydávají na jezero lovit ryby. Doporučujeme tedy zapadnout do nějaké hospůdky, nejenže si dáte skvělé čerstvé ryby, ale také se více poznáte s místními.

Downtown   Sturgeon Bay

Pokud by vás přepadla touha po nákupech, odkážeme vás na Jefferson Street nebo Third Avenue. Pokud byste v Sturgeon Bay zůstali přes noc, neváhejte zajít do Sunset Park nebo nedalekého státního parku Potawatomi, kde zažijete (pokud bude dobré počasí) nádherný západ slunce.

Sturgeon Bay opustíme a vydáme se do univerzitního města Eau Claire. Leží na soutoku řek Chippewa a Eau Claire. Díky školám je tu velké množství mladých lidí, takže to tu žije. Šance, že natrefíte na nějaký hudební festival nebo venkovní sešlost, jsou proto veliké. Kdo se chce dozvědět o místní kultuře a historii, jistě ocení muzea jako Chippewa Valley Museum, Dells Museum nebo Paul Bunyan Logging Camp, což je v podstatě muzeum dřevorubectví, protože obzvláště v 19. století se zde těžbě dřeva výjimečně dařilo.

Eau Claire

I Eau Claire je obklopeno nádhernou přírodou, což jen vybízí vyrazit někam na výlet. Můžeme doporučit túru v některém z místních přírodních parků jako Pinehurst Park, Lowers Creek County Park nebo Mt. Simon Park.

Eau Claier – historické centrum

Podzim ve Wisconsinu má snad ještě větší kouzlo než léto. Všechno je zahaleno do nádherných barev podzimního listí a navíc si můžete utrhnout jablko v některém z jabloňových sadů.

GPS: (Sturgeon Bay) 44°50'06.3"N 87°22'33.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Xavexgoem, Autoshade, Christie M Weber, Royalbroil, Royalbroil (2), Greg TallyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech II
Publikováno: 4.10.2019
Jak jsme naznačili minulý pátek, i dnes vás zavedeme do malebného státu Wisconsin, kde budeme poznávat zajímavá zákoutí méně známých měst.

USA, Wisconsin – projížďka po malých městech III
Publikováno: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu se podíváme dnes už po třetí. Říká se, že je domovem zmrzlinového poháru. Údajně se poprvé servíroval v roce 1891 ve městě Two Rivers. A obyvatelé Wisconsinu jsou dodnes velkými fanoušky zmrzliny. Dle statistik jí místní snědí bezmála 80 milionů litrů ročně. A to je vážně závratné číslo, ve státě žije totiž necelých 6 milionů obyvatel. Češi naproti tomu snědí „pouhých“ 40 milionů litrů zmrzliny ročně.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 11. 7. 2020
svátek:Olga
dnes:
sobota 11.7.
19 °C
zítra:
neděle 12.7.
20 °C