www.infoglobe.cz » Egypt, Káhira: Návštěva hlavního města a pyramid v Gíze

Egypt, Káhira: Návštěva hlavního města a pyramid v Gíze

Publikováno: 13.4.2020
Jeden z výletů, které můžete při pobytu v letovisku Hurghada absolvovat, je návštěva hlavního města Káhiry, Egyptského muzea, pyramid v Gíze a sfingy.

Káhira

Káhira vás „přivítá“ obrovským smogem, v ulicích a na silnicích vládne menší zmatek, na který nejsou středoevropané zvyklí. Míříme do Egyptského muzea, které uchovává rozsáhlou sbírku egyptských památek. První sbírku, a tím i základy tohoto muzea, shromáždil francouzský archeolog Auguste Mariette v roce 1858 z artefaktů, které nalezl v oblasti Karnaku, Luxoru nebo Eddu.

Egyptské muzeum

V zahradě obklopující muzeum s červenou fasádou je k vidění spousta soch a artefaktů větších rozměrů. Uvnitř muzea bohužel není dovoleno fotografovat. Je zde ale možné spatřit na několik tisíc uložených exponátů, které dokumentují historii starověkého Egypta. V přízemí se nachází chronologicky uspořádané sbírky od Staré říše, Střední říše i Nové říše a vše je zakončeno řecko-římským obdobím. V prvním poschodí naleznete exponáty uspořádáné tematicky. Nejcennější jsou poklady z hrobky faraona Tutanchamona. Je zde vystavena jeho zlatá maska či sarkofág. Dále nahlédnete do expozice královských mumií a za poplatek se seznámíte s jedenácti nejslavnějšími egyptskými faraony.

artefakty v zahradě muzea

A kdo nevyrazí k pyramidám, jako by v Egyptě vůbec nebyl. Už z autobusu uvidíte, jak se tyčí nad metropolí. Při příjezdu si je samozřejmě prohlédnete z blízka. Jak jistě víte, pyramidy patří mezi sem divů světa. Jako jediné se zachovaly a stát u nich je fascinující. Na Gízské plošině se nacházejí tři hlavní pyramidy. Největší z nich je Velká pyramida neboli Cheopsova pyramida, dále pak o něco menší Rachefova pyramida a nejmenší Menkaureova pyramida. Následně nás autobus zaveze na vyhlídku, kde je možné s pyramidami pózovat. Fantazii se meze nekladou.

letecký pohled na pyramidy

pyramidy v Gíze   pyramidy v Gíze

Naší poslední zastávkou je Velká sfinga, další symbol této země. Jedná se o největší sochu na světě, která byla vytesána z jednoho kusu kamene. Celý svět ji zná jako sochu, která představuje ležícího lva s lidskou hlavou. Sfinga se svým tisíce let starým pohledem, jako by rozjímala o vycházejícím slunci na východním horizontu oblohy.

sfinga

Kouzlo tohoto zážitku si budete pamatovat napořád.

GPS: 29°58'45.7"N 31°08'08.7"E

 

Text: Veronika Kocmanová

Foto: Veronika Kocmanová, Wikimedia Commons: Robster1983, Ricardo Liberato, Miaow MiaowDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Egypt, Giftun – lodní výlet do egyptského ráje a návštěva beduínské vesnice
Publikováno: 6.4.2020
Dneska se spolu s námi vydáte na výlet lodí, ale také do pouště. Poplujeme na egyptský ostrůvek Giftun, který je známý pro své pohádkové pláže. A pak vyrazíme za beduíny.

Egypt, Luxor: Výlet za starodávnými chrámy a hrobkami
Publikováno: 30.3.2020
Dnes se spolu vydáme na jeden z nejoblíbenějších výletů v Egyptě. Za pouhý jeden den můžeme objevit pradávné poklady egyptské historie. Podíváme se do slavného Údolí králů, na Memnonovy kolosy, chrám královny Hatšepsut a chrámový komplex v Karnaku.

Egypt, část 5.: Sharm El Sheikh a Rudé moře
Publikováno: 21.6.2012
V předchozích článcích jste se dočetli o Egyptských městech jako je Hurghada, Luxor nebo Karnak. Tentokrát se vydáme do letoviska Sharm El Sheikh a lodí na plavbu po Rudém moři.


Souvisejicí fotogalerie

Egypt: Sharm el Sheikh – město plné života
Poměrně známé turistické letovisko se nachází na pobřeží Rudého moře. Návštěvníci si zde určitě p...

Egypt: Turistická místa Luxor a Karnak
Návštěvníci Egypta by si určitě neměli nechat ujít možnost prohlédnout si stará města Luxor ...

Egypt a jeho krásy
Egypt je jednou z oblíbených prázdninových destinací, kterou si v poslední době vyhledá...

Egypt - Podmořský život
Představujeme unikátní fotografie podmořského života, jaký je možno vidět ve většině egyptských l...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 1. 6. 2020
svátek:Laura
dnes:
pondělí 1.6.
21 °C
zítra:
úterý 2.6.
22 °C