www.infoglobe.cz » Itálie, Lago di Garda – za odpočinkem i sportem

Itálie, Lago di Garda – za odpočinkem i sportem

Publikováno: 29.7.2019
Plánujete letos dovolenou u moře v Itálii? Co takhle alespoň jednou zkusit vyměnit moře za jezero. Slibuji, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat.

Lago di Garda (česky Gardské jezero) je největším a také nejvyhledávanějším italským jezerem, které vás dokáže zaujmout nádherně čistou vodou a také zajímavým okolím. Jeho vzdálenost z České republiky není nijak veliká. Leží na severu země mezi Alpami a Pádskou nížinou v regionech Tridentsko – Horní Adiže, Veneto a Lombardie. Jedním z důvodů, proč je tak oblíbené, je právě jeho poloha.

Lago di Garda

Pokud rádi cestujete autem, pak je Gardské jezero správnou volbou, kam poměrně pohodlně můžete dojet. Neradi trávíte několik hodin v autě? Potom se podívejte po letenkách například do Bergama, k jezeru se z letiště dostanete přímým autobusem.

Máte-li radši klidnější místa, rádi ležíte na pláži a užíváte si sluneční paprsky, doporučuji pláž u Arco Lido. Pláž je kamenitá (stejně jako kolem celého jezera) s rozsáhlým lesem. Místo nebývá přecpané turisty, proto je opravdu vhodné na odpočinek, opalování a plavání. Dalším zajímavým místem je určitě Riva del Garda, ale pokud se podíváte na mapu, najdete úžasných míst víc než dost.

Lago di Garda

Nebo snad dáváte přednost aktivnější dovolené? V okolí můžete využít oblíbený windsurfing. Říká se, že pro tento sport nemůžete najít vhodnější místo. Jezero je obklopeno horami a právě ideálně vanoucí vítr zapříčiní, že počasí na windsurfing je ideální téměř pokaždé. Jen zřídkakdy se stane, že nefouká dostatečně a sport nelze provozovat. Základními větry, které na Lago di Garda vanou, jsou Vento, Ora a Ponale.  Podél pobřeží jsou pláže se stolky, sušáky na plachty, bary a parkoviště. Zázemí je tedy téměř ideální. Parkoviště jsou však malá a placená.

městečko   procházka po městě

ve městě

Zdejší prostředí je vhodné i pro horská kola. Najdete zde místa převyšující 2 000 metrů (Monte Baldo 2 218 metrů) a o něco dál pak i 3 000 metrů (například Cima Tosa v pohoří Brenta – 3 173 m). V okolí jezera tedy můžete podnikat vyjížďky na horském kole či horské túry všech obtížností. Pokud dáváte přednost silničnímu kolu, můžete se pohodlně projet na silnici podél jezera. Jen je zde potřeba dávat větší pozor, nebývají tu cyklostezky a je tu docela provoz.

Lago di Garda

Když už jsem zmínila hory, nesmím opomenout ani horolezectví. Okolí městečka Arco, které leží severně od Lago di Garda, je stvořeno pro každého milovníka lezení po horách. Jedná se o jedno z nejzajímavějších center lezectví v oblasti Evropy. V blízkosti jezera jsou rozesety lezecké cesty pro začátečníky i závodní lezce. Jedná se o vápencové skály, které jsou zabezpečeny moderním jištěním.

GPS: 45°40'12.5"N 10°41'27.4"E

 

Text a foto: Jitka KratochvílováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Arco – bouldery pod východní stranou hory Colodri
Publikováno: 31.8.2015
Arco je mezi lezci italským rájem, jelikož se zde nachází přes 20 lezeckých oblastí různých obtížností a délek. Na své si zde přijdou i bouldeři a milovníci zajištěných cest (ferat). Městečko samo o sobě je příjemným místem k návštěvě pro své malebné historické centrum plné restaurací, ale také lezeckých obchodů. Dominantou Arca je hrad, který městečko z výšky střeží.

Itálie: Nejoblíbenější lyžařská střediska
Publikováno: 1.12.2019
Přemýšlíte, které lyžařské středisko v Itálii si vyberete pro svou zimní dovolenou? Poradíme vám, která místa dlouhodobě patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším. Prozradíme vám také, proč tomu tak je.

Evropské morové sloupy – kamenní svědkové vítězství nad epidemiemi I
Publikováno: 24.5.2020
V dobách, kdy se nemůžeme vydat za poznáním jiných kultur, možná přijde vhod poohlédnout se i kolem sebe. Uvědomíme si, že i v minulosti se lidé museli vyrovnávat s nástrahami nemocí, které ve velkém zasáhly do chodu společnosti. Důkazem toho jsou památníky vyjadřující vděčnost. Jedny z těchto památníků, které jsme možná v minulých letech vnímali pouze jako body setkávání, jsou morové sloupy.

Itálie, Verona – silvestrovské oslavy
Publikováno: 24.11.2016
Pokud vás již také tolik nebaví české silvestrovské oslavy a rádi byste vyzkoušeli něco nového (ideálně spojeného s cestováním), mohu italskou Veronu právě v tomto období jedině doporučit. Ceny letenek do Milána jsou velice příjemné – je ale potřeba koupit je včas, protože přímo silvestrovská či novoroční letenka se pak může opravdu prodražit.

Itálie, Mantova – perla italské renesance
Publikováno: 9.8.2015
Světovou proslulost a stálou pozornost milovníků umění zajišťují severní Itálii její renesanční města, vystavěná ve 14. až 16. století zámožnými měšťany, obdivovateli antické kultury. Samotné slovo renesance je odvozeno od italského rinascita (znovuzrození), tzn. opětovný obdiv umělců k architektuře, výtvarnému umění, literatuře a hodnotám starověkého Říma.

Itálie, Padova – město se středověkým nádechem
Publikováno: 28.3.2014
Dnes se vydáme do prosluněné severní Itálie, do prastarého města Padova a jeho úzkých středověkých uliček.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.7.2020
Hlavním centrem letošních Dnů lidové architektury Středočeského kraje bude Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Slavnostní zahájení víkendové akce se uskuteční v sobotu 18. července od 11 hodin, doprovodný program je plánován do neděle 19. července do 18 hodin.

13.7.2020
Jeden z nejatraktivnějších objektů válečné historie na Dukle – vyhlídková věž – je v současnosti otevřena pouze v expoziční části v přízemí. Ve vyhlídkové části věže probíhají rekonstrukční práce a veřejnosti by měla být jako celek zpřístupněna od 1. srpna 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 16. 7. 2020
svátek:Luboš
dnes:
čtvrtek 16.7.
18 °C
zítra:
pátek 17.7.
19 °C