www.infoglobe.cz » Itálie, Lago di Garda – za odpočinkem i sportem

Itálie, Lago di Garda – za odpočinkem i sportem

Publikováno: 29.7.2019
Plánujete letos dovolenou u moře v Itálii? Co takhle alespoň jednou zkusit vyměnit moře za jezero. Slibuji, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat.

Lago di Garda (česky Gardské jezero) je největším a také nejvyhledávanějším italským jezerem, které vás dokáže zaujmout nádherně čistou vodou a také zajímavým okolím. Jeho vzdálenost z České republiky není nijak veliká. Leží na severu země mezi Alpami a Pádskou nížinou v regionech Tridentsko – Horní Adiže, Veneto a Lombardie. Jedním z důvodů, proč je tak oblíbené, je právě jeho poloha.

Lago di Garda

Pokud rádi cestujete autem, pak je Gardské jezero správnou volbou, kam poměrně pohodlně můžete dojet. Neradi trávíte několik hodin v autě? Potom se podívejte po letenkách například do Bergama, k jezeru se z letiště dostanete přímým autobusem.

Máte-li radši klidnější místa, rádi ležíte na pláži a užíváte si sluneční paprsky, doporučuji pláž u Arco Lido. Pláž je kamenitá (stejně jako kolem celého jezera) s rozsáhlým lesem. Místo nebývá přecpané turisty, proto je opravdu vhodné na odpočinek, opalování a plavání. Dalším zajímavým místem je určitě Riva del Garda, ale pokud se podíváte na mapu, najdete úžasných míst víc než dost.

Lago di Garda

Nebo snad dáváte přednost aktivnější dovolené? V okolí můžete využít oblíbený windsurfing. Říká se, že pro tento sport nemůžete najít vhodnější místo. Jezero je obklopeno horami a právě ideálně vanoucí vítr zapříčiní, že počasí na windsurfing je ideální téměř pokaždé. Jen zřídkakdy se stane, že nefouká dostatečně a sport nelze provozovat. Základními větry, které na Lago di Garda vanou, jsou Vento, Ora a Ponale.  Podél pobřeží jsou pláže se stolky, sušáky na plachty, bary a parkoviště. Zázemí je tedy téměř ideální. Parkoviště jsou však malá a placená.

městečko   procházka po městě

ve městě

Zdejší prostředí je vhodné i pro horská kola. Najdete zde místa převyšující 2 000 metrů (Monte Baldo 2 218 metrů) a o něco dál pak i 3 000 metrů (například Cima Tosa v pohoří Brenta – 3 173 m). V okolí jezera tedy můžete podnikat vyjížďky na horském kole či horské túry všech obtížností. Pokud dáváte přednost silničnímu kolu, můžete se pohodlně projet na silnici podél jezera. Jen je zde potřeba dávat větší pozor, nebývají tu cyklostezky a je tu docela provoz.

Lago di Garda

Když už jsem zmínila hory, nesmím opomenout ani horolezectví. Okolí městečka Arco, které leží severně od Lago di Garda, je stvořeno pro každého milovníka lezení po horách. Jedná se o jedno z nejzajímavějších center lezectví v oblasti Evropy. V blízkosti jezera jsou rozesety lezecké cesty pro začátečníky i závodní lezce. Jedná se o vápencové skály, které jsou zabezpečeny moderním jištěním.

GPS: 45°40'12.5"N 10°41'27.4"E

 

Text a foto: Jitka KratochvílováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Arco – bouldery pod východní stranou hory Colodri
Publikováno: 31.8.2015
Arco je mezi lezci italským rájem, jelikož se zde nachází přes 20 lezeckých oblastí různých obtížností a délek. Na své si zde přijdou i bouldeři a milovníci zajištěných cest (ferat). Městečko samo o sobě je příjemným místem k návštěvě pro své malebné historické centrum plné restaurací, ale také lezeckých obchodů. Dominantou Arca je hrad, který městečko z výšky střeží.

Itálie, Verona – silvestrovské oslavy
Publikováno: 24.11.2016
Pokud vás již také tolik nebaví české silvestrovské oslavy a rádi byste vyzkoušeli něco nového (ideálně spojeného s cestováním), mohu italskou Veronu právě v tomto období jedině doporučit. Ceny letenek do Milána jsou velice příjemné – je ale potřeba koupit je včas, protože přímo silvestrovská či novoroční letenka se pak může opravdu prodražit.

Itálie, Mantova – perla italské renesance
Publikováno: 9.8.2015
Světovou proslulost a stálou pozornost milovníků umění zajišťují severní Itálii její renesanční města, vystavěná ve 14. až 16. století zámožnými měšťany, obdivovateli antické kultury. Samotné slovo renesance je odvozeno od italského rinascita (znovuzrození), tzn. opětovný obdiv umělců k architektuře, výtvarnému umění, literatuře a hodnotám starověkého Říma.

Itálie, Padova – město se středověkým nádechem
Publikováno: 28.3.2014
Dnes se vydáme do prosluněné severní Itálie, do prastarého města Padova a jeho úzkých středověkých uliček.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 19. 11. 2019
svátek:Alžběta
dnes:
úterý 19.11.
5 °C
zítra:
středa 20.11.
7 °C