www.infoglobe.cz » Mauricius – Grand Bassin, Chamarel, Gris Gris

Mauricius – Grand Bassin, Chamarel, Gris Gris

Publikováno: 20.6.2020
Na Mauriciu leží krásný národní park Black River, na jehož východním okraji se nachází silnice B88 – Grand Bassin Road, která vede ke stejnojmennému jezeru. To se během svátku Maha Shivaratri stává cílem poutníků. Samotný vstup k jezeru hlídají dvě obrovské sochy, přesněji hinduistický bůh Šiva a nedostavěná socha Durga Maa. Zmíněná socha Šivy je zároveň s výškou 33 metrů nejvyšší sochou nalézající se na Mauriciu. V okolí soch je velký počet opic, které je vhodné nekrmit, neboť dokáží člověka i nebezpečně obsypat.

O kousek dál už se nalézá samotný Grand Bassin, jedná se  o přírodní jezero v kráteru vyhaslé sopky, které je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. U jezera se proto nachází chrám a spolu s ním i velké množství soch, kdy opět nechybí třeba socha Šivy, ale dále zde naleznete i vyobrazení Lakšmí nebo Ganéši.

socha u příjezdu

Atmosféra tohoto místa je velmi zvláštní, ve vzduchu se mísí vůně nejrůznějších zapálených vonných tyčinek a k uším doléhá občasný cinkot zvonků. Vše může být doprovázeno i deštěm, neboť celá oblast je na něj velmi náchylná, proto je lepší mít s sebou deštník.

Grand Bassin   Grand Bassin

Na jihozápadě od Black River se pak nalézá asi nejznámější oblast na Mauriciu, a to Chamarel. Ta je nejen domovem známé továrny na rum „The Rhumerie de Chamarel“, ale také stejnojmenného vodopádu a nejvýznamnější turistické atrakce, tzv. Sedmibarevné země. V tomto místě totiž dávná vulkanická aktivita zbarvila zem do sedmi barev, které se mezi sebou krásně prolínají a tvoří tak panoramata, která stojí vidět na vlastní oči a ze všech možných stran. To je možné díky vyhlídkovým plošinám a turistickým trasám, které zde vedou.

vodopád Chamarel

Sedmibarevná země

Další přírodní zajímavost se pak nachází asi hodinku cesty od této oblasti a jedná se o pláž Gris Gris, která se rozkládá na nejjižnějším místě celého ostrova. Ona zvláštnost spočívá v tom, že v těchto místech se nenachází korálové útesy, a oceán tak zde ukazuje svou pravou sílu v podobě pořádných vln.

pláž Gris Gris

Mauricius je tak jednoduše domovem přírodních i architektonických krás.

GPS: pláž Gris Gris 20°31'28.7"S 57°31'52.0"E

 

Text a foto: Karolína HruškováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Mauricius – čaj, vanilka a rum
Publikováno: 6.6.2020
Čaj, rum a vanilka – tři základní a typické produkty ostrova Mauricius. Jsou tedy nejčastější náplní všech výletů.

Mauricius, Curepipe – nákupní horečka
Publikováno: 13.6.2020
Dalším významným mauricijským městem po Port Louis je město Curepipe, kterému je někdy přezdíváno „La Ville-Lumièr“, v překladu „Město světla“, neboť bylo jako první na ostrově plně elektrifikováno.

Mauricius, La Vanille a Rochester Falls – krokodýlí farma a vodopády
Publikováno: 18.5.2020
V jižní části Mauriciu se nedaleko od sebe nachází krokodýlí farma a překrásný vodopád Rochester. Náš první cíl je krokodýlí farma, oficiálně La Vanille Nature & Tortoise Park. Ta se nachází v oblasti bývalé vanilkové farmy u městečka Rivières des Anguilles.

Mauricius, Le Morne Brabant – výstup na horu otroků
Publikováno: 25.5.2020
Pokud už vás na Mauriciu nebaví slunit se na pláži, popíjet drinky a relaxovat, bude pro vás příležitostí podívat se na tento ostrov v Indickém oceánu z výšky. Pro ty, kteří mají rádi pěší turistku, je jednou z možností vyšlápnout si na horu Le Morne Brabant, která je od roku 2008 zapsána v UNESCO pro svůj přírodní, kulturní a historický význam.

Mauricius, Port Louis – z pláže do města
Publikováno: 30.5.2020
Malý ostrůvek v Indickém oceánu v posledních letech získává čím dál tím větší popularitu. Bílé pláže, skvělé počasí a krásná příroda musí lákat každého, Mauricius se tak stává dokonalým zimním útočištěm.

Mauricius: Celodenní trek k vodopádům
Publikováno: 11.5.2020
V centrální části ostrova Mauricius se nachází soustava 7 kaskád. V období dešťů jich můžete spatřit dokonce jedenáct. Pro všechny, kteří se je rozhodnou navštívit, čeká po náročné trase úžasná podívaná.


Souvisejicí fotogalerie

Mauricius – tropický ostrov v Indickém oceánu
Ostrovní stát s rozlehlým pobřežím korálových útesů je vyhledávanou turistickou destinací. Je tak...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 9. 7. 2020
svátek:Drahoslava
dnes:
čtvrtek 9.7.
25 °C
zítra:
pátek 10.7.
27 °C