www.infoglobe.cz » Mauricius, Port Louis – z pláže do města

Mauricius, Port Louis – z pláže do města

Publikováno: 30.5.2020
Malý ostrůvek v Indickém oceánu v posledních letech získává čím dál tím větší popularitu. Bílé pláže, skvělé počasí a krásná příroda musí lákat každého, Mauricius se tak stává dokonalým zimním útočištěm.

Nemusíte ale jen ležet na pláži, ostrov nabízí i zajímavé turistické cíle, např. rumové či čajové stezky. Naším cílem se stane hlavní město Port Louis a jeho Poštovní muzeum.

V roce 1847 byly na ostrově totiž vydány vůbec první známky tehdejší britské koloniální říše (mimo vlastní území Velké Británie), do které Mauricius patřil. Známky byly natisknuty dvě – Modrý Mauritius a Červený Mauritius, kdy jejich celkový náklad bylo pouhých 500 kusů od každé. Svou popularitu získaly díky záměně nápisu POST PAID za POST OFFICE, což je rarita. Není se tak čemu divit, že jejich současné hodnoty šplhají do milionových částek.

muzeum   muezum

Kolem známek se také objevují nejrůznější legendy, kdy jedna z nich odkazuje i k jejich vzniku kvůli plesu tehdejšího guvernéra ostrova, jehož manželka chtěla jít jednoduše s dobou. Protože však nebyl čas objednat výrobu přímo ve Velké Británii, obrátila se na místního poloslepého hodináře Josepha Osmonda Barnarda, který má mít onu slavnou záměnu na svědomí.

pohlednice a známky z obchůdku se suvenýry   vstupenka do muzea

Je tedy jen jasné, že Mauricius této slávy náležitě využívá a místní podnikatelé proto nechali v hlavním městě postavit Poštovní muzeum (nechybí ale ani zaměření na ostrov samotný), kde se o historii známek může návštěvník dozvědět daleko více a také je spatřit na vlastní oči. Pořídit se dají samozřejmě i jako suvenýr. V roce 2017, tedy v době 170. výročí jejich vydání, nechala slavnější a vzácnější modrou verzi ztvárnit na své známce i Česká pošta.

známka vydaná Českou poštou

Ve městě také najdete Government House, různé chrámy či pevnost Fort Adelaide, odkud je nádherný pohled na město a jeho přístav. Za zmínku ale jistě stojí i malá zajížďka za město a to do Botanické zahrady sira Seewoosagura Ramgoolama v Pamplemousses. Ta se řadí mezi nejstarší botanické zahrady na jižní polokouli a její hlavní atrakcí jsou obří lekníny, známé jako Victoria regia či Victoria amazonica.

botanická zahrada   lekníny v botanické zahradě

GPS: 20°09'47.2"S 57°30'38.5"E

Text a foto: Karolína HruškováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Mauricius, La Vanille a Rochester Falls – krokodýlí farma a vodopády
Publikováno: 18.5.2020
V jižní části Mauriciu se nedaleko od sebe nachází krokodýlí farma a překrásný vodopád Rochester. Náš první cíl je krokodýlí farma, oficiálně La Vanille Nature & Tortoise Park. Ta se nachází v oblasti bývalé vanilkové farmy u městečka Rivières des Anguilles.

Mauricius – čaj, vanilka a rum
Publikováno: 6.6.2020
Čaj, rum a vanilka – tři základní a typické produkty ostrova Mauricius. Jsou tedy nejčastější náplní všech výletů.

Mauricius, Curepipe – nákupní horečka
Publikováno: 13.6.2020
Dalším významným mauricijským městem po Port Louis je město Curepipe, kterému je někdy přezdíváno „La Ville-Lumièr“, v překladu „Město světla“, neboť bylo jako první na ostrově plně elektrifikováno.

Mauricius – Grand Bassin, Chamarel, Gris Gris
Publikováno: 20.6.2020
Na Mauriciu leží krásný národní park Black River, na jehož východním okraji se nachází silnice B88 – Grand Bassin Road, která vede ke stejnojmennému jezeru. To se během svátku Maha Shivaratri stává cílem poutníků. Samotný vstup k jezeru hlídají dvě obrovské sochy, přesněji hinduistický bůh Šiva a nedostavěná socha Durga Maa. Zmíněná socha Šivy je zároveň s výškou 33 metrů nejvyšší sochou nalézající se na Mauriciu. V okolí soch je velký počet opic, které je vhodné nekrmit, neboť dokáží člověka i nebezpečně obsypat.

Mauricius, Le Morne Brabant – výstup na horu otroků
Publikováno: 25.5.2020
Pokud už vás na Mauriciu nebaví slunit se na pláži, popíjet drinky a relaxovat, bude pro vás příležitostí podívat se na tento ostrov v Indickém oceánu z výšky. Pro ty, kteří mají rádi pěší turistku, je jednou z možností vyšlápnout si na horu Le Morne Brabant, která je od roku 2008 zapsána v UNESCO pro svůj přírodní, kulturní a historický význam.

Mauricius: Celodenní trek k vodopádům
Publikováno: 11.5.2020
V centrální části ostrova Mauricius se nachází soustava 7 kaskád. V období dešťů jich můžete spatřit dokonce jedenáct. Pro všechny, kteří se je rozhodnou navštívit, čeká po náročné trase úžasná podívaná.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
1.7.2020
Teprve nedávno byla spuštěna online platforma Běhej s rozumem, kde si může kdokoliv stáhnout zajímavou trať na Slovensku a jít si ji zaběhnout, případně ji využít jako příjemnou procházku v přírodě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 7. 7. 2020
svátek:Bohuslava
dnes:
úterý 7.7.
20 °C
zítra:
středa 8.7.
17 °C