www.infoglobe.cz » Thajsko: Perla jihovýchodní Asie

Thajsko: Perla jihovýchodní Asie

Publikováno: 17.4.2016
Thajsko je nejoblíbenější turistickou destinací v jihovýchodní Asii. Nabízí vše, co můžete od dokonalé dovolené očekávat. Překrásné pláže, vynikající a levnou kuchyni, množství kulturních a historických památek, thajskou masáž a nezapomenutelné full moon party. Ročně Thajsko navštíví přes 16 milionů turistů.

Ať už se vydáte na jih, sever, nebo do okolí Bangkoku, je jisté, že nudit se nebudete. Na výběr máte obrovské množství aktivit, až může být složité si vybrat. Viz přehled ojedinělých tipů, které vás možná inspirují při jeho příští návštěvě.
Thajsko
Odpočívejte pod palmami

Andamanské moře a Gulfské pobřeží na jihu Thajska se chlubí desítkami ostrovů. Když se řekne thajská pláž, představte si tyrkysové moře, bílý písek, množství restaurací a barů s kvalitní kuchyní, thajskou masáž za pár eur přímo na pláži a nespočet sportovních aktivit. Překrásné pláže lákají turisty z celého světa, což se trochu odrazilo na cenách. Ubytování a strava jsou o něco dražší než v Bangkoku a na severu země. Nelekejte se, stále mluvíme o přijatelných cenách. Kurzy šnorchlování a potápění jsou jedny z nejlevnějších na světě.
Thajsko

Thajsko Thajsko

Cestování mezi ostrovy je velmi jednoduché, perfektně zorganizované a za dobré ceny. Hotely nabízejí přepravní služby, lístek na trajekt si tak pohodlně zakoupíte na recepci.

Thajsko
Mezi nejoblíbenější tropické destinace patří Phuket, Phi Phi ostrovy, Ko Lanta, Ko Samui, Ko Phangan, Ko Chang, Ko Tao.

Historická Ayutthaya

Starověké hlavní město ze 14. století je rájem pro milovníky historických památek a ruin. Historický park v centru města je bohatý na buddhistické chrámy a portréty Buddhy. Některé chrámy se nacházejí mimo centra měst, a tak nejpohodlnějším způsobem přepravy jsou kola nebo tuk-tuk. Kromě památek zde najdete i Muzeum historie nebo Muzeum hraček.

Thajsko

Thajsko Thajsko
Poznejte tajemství thajské kuchyně

Thajská jídla jsou velmi chutná a jednoduchá na přípravu. Čerstvé ingredience a rozmanitá koření vytvářejí jedinečný kulinářský zážitek. Thajskou kuchyni si tak rychle zamilujete. Určitě si s sebou nezapomeňte vzít hotovost. Když jednou zkusíte tzv. street food, stravovat se budete už jen na ulici, kde vám kreditka nepomůže.

thajská jídla

thajská jídla  thajská jídla
Mnozí se nechtějí thajské kuchyně vzdát ani po příjezdu domů. Hodiny vaření se tak staly vyhledávanou atrakcí pro turisty, nabízejí je po celé zemi. Pokud máte v plánu návštěvu severu, ty nejkvalitnější najdete ve městě Chiang Mai. Za jeden čtyřhodinový kurz se naučíte připravit thajské speciality jako Pad Thai – opékanou rýži, žluté curry, lepkavou rýži s mangem a papájový salát. Vše, co si navaříte, si samozřejmě můžete sníst. Jedna z nejoblíbenějších thajských škol vaření je Thai Secret Cooking School.

thajská jídla
Vypněte a zrelaxujte se v městečku Pai

Je zajímavé, jak se docela obyčejné malé město na severu Thajska s populací přes 2 200 lidí stalo tak oblíbeným útočištěm pro turisty. Centrum samo o sobě není příliš atraktivní, tvoří ho hlavní silnice s desítkami restaurací a barů. Pai však láká turisty krásami okolní scenerie. Příroda je okouzlující. Jen pár kilometrů od města se nachází kaňon se skalními útesy a výhledem na údolí, vodopády Pam Bok a Mor Paeng a pohoří vhodné na turistiku. Místa je nejlepší navštívit v ranních hodinách, abyste se vyhnuli ostrému slunci a návalu turistů. Sever země je obecně chladnější, navštivte horké prameny s vystavěnými bazény s celodenním vstupem. Pai je dokonalým místem na absolutní relax, jako by se zde zastavil čas. Pokud ho jednou navštívíte, určitě zůstanete na více dní.
Thajsko
Zažijte Walking Street ve městě Pattaya

Dvě hodiny od Bangkoku se nachází Pattaya, oblíbená destinace zejména pro mužskou populaci. Turisté sem totiž nejezdí kvůli plážím či památkám. Pattaya je známá díky jinému – specifickému – druhu turismu, který je určen pouze dospělým. Největší atrakcí je tzv. Walking Street, která ožívá ve večerních hodinách a mění se na rušné párty místo. Ladyboys ve vedlejších uličkách lákají kolemjdoucí turisty do nočních go-go barů nebo na masáže se šťastným koncem. Pokud hledáte nekonvenční zábavu, Pattaya by neměla chybět na vašem seznamu.

Thajsko Thajsko
Seznam aktivit a možností výletů je nekonečný. Chcete-li Thajsko a jeho kulturu skutečně poznat, vyplatí se naplánovat si dovolenou minimálně na měsíc.

GPS: (Bangkok) 13°45'06.7"N 100°30'52.0"E

 

Text a foto: Viktorie Fričová

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Thajsko: Národní park Doi Pha Hom Pok – VIDEO
Publikováno: 7.3.2017
Většina lidí si u Thajska představí pláže s bílým korálovým pískem a možná nikdy nekončící párty v Bangkoku. Jen zlomek návštěvníků zavítá na sever země, většinou se navíc spokojí jen s městy Chiang Mai a Chiang Rai. Celý sever přitom nabízí neuvěřitelné horské scenerie, panenskou přírodu, etnické vesničky a naprosto dokonalé podmínky pro výlety na motorkách. Pojďme se podívat do nejsevernějšího národního parku Thajska – Doi Pha Hom Pok.

Thajsko VII.: Chiang Mai – metropole s příchutí kávy - VIDEO
Publikováno: 7.7.2015
Nespočet chrámů, desítky malých uliček s krásnými starými domy, luxusní hotely, muzea, všudypřítomná vůně jídla a bezkonkurenčně nejlepší káva v celém Thajsku. Chiang Mai si zamilujete na první pohled. A to nemluvím o zdejších velmi přátelských lidech, mezinárodní atmosféře a na asijské poměry až neuvěřitelné čistotě.

Thajsko VI.: Čínská čtvrť v Bangkoku - VIDEO
Publikováno: 30.6.2015
Začíná se stmívat a ulice pomalu ožívají – jídlem. Když jsem sem přicházel, neměl jsem ani trochu hlad, jenže teď bych chtěl ochutnat nejlépe úplně všechno. Nudle a rýže na stovky způsobů, nespočet mořských potvor, výborné grilované maso a nekonečné množství ovoce a zeleniny. Čínská čtvrť v Bangkoku mě pohltila a nechce pustit.

Thajsko V.: Bangkok – rušná metropole s mnoha tvářemi – VIDEO
Publikováno: 23.6.2015
Hlavní město Thajska patří se svými 8 miliony obyvatel k největším metropolím v celé jihovýchodní Asii. Díky levným letům z Evropy funguje jako přirozený výchozí bod pro cesty po celém regionu, a to i pro země jako Kambodža, Laos, Vietnam nebo Malajsie. Podle mě je však velká škoda, že v něm mnoho cestovatelů tráví pouze jeden nebo dva dny a hned se přesouvají dál.

Thajsko IV.: Krabi – krátká zastávka po cestě k plážím - VIDEO
Publikováno: 16.6.2015
Když jsem přijížděl do centra provincie Krabi, nečekal jsem vlastně vůbec nic. Průvodci se o něm téměř nezmiňují a pro většinu cestovatelů pravděpodobně slouží jen jako nutná zastávka po cestě na okolní ostrovy a do nedalekého letoviska Ao Nang.

Thajsko III.: Ao Nang – nejoblíbenější místo provincie Krabi - VIDEO
Publikováno: 9.6.2015
Provincie Krabi na jihu Thajska je rok od roku populárnější a právě letovisko Ao Nang je spolu s Ko Phi Phi největším lákadlem. Nabízí úžasné scenerie okolních vápencových útesů, nespočet přátelských barů a restaurací, a hlavně snadný přístup k plážím Railay, Ko Poda a Ko Hong, které patří k nejkrásnějším v celém Thajsku.

Thajsko II.: Ko Lanta – VIDEO
Publikováno: 2.6.2015
Ostrov Ko Lanta je ideální místo k poklidnému odpočinku a užívání si pohodové tropické atmosféry jižního Thajska. Okouzlí vás poloprázdné pláže, bungalovy a malé penzionky roztroušené po kokosových hájích, ospalé bary a restaurace, výborné možnosti pro potápění i rozsáhlý národní park v hornatém středu ostrova. Z letiště v Krabi sem přitom autobusem dojedete za pouhé tři hodiny.

Thajsko I.: Tropická země s úsměvem - VIDEO
Publikováno: 26.5.2015
Nekonečné pláže s bílým korálovým pískem, podmořský život hýřící barvami, nespočet buddhistických chrámů, dechberoucí horské scenerie, nepřeberné druhy exotického jídla i rušný život hlavního města.

Thajsko: Bangkok II – vzhůru po památkách!
Publikováno: 28.2.2014
V minulém díle jsme získali základní představu o Bangkoku a také o tom, co ho činí pro turismus zajímavým. V dnešním díle se podíváme na některé z předních bangkokských památek.

Thajsko: Bangkok – Návštěva jihovýchodní Asie
Publikováno: 21.2.2014
One night in Bangkok and world’s your oyster. The bars are temples but pearls ain’t free... - populární píseň 80. let od Murray Head.

Thajsko: Horská cyklistika v Chiang Mai
Publikováno: 16.9.2015
Na první pohled by se mohlo zdát, že Thajsko nabízí především nádherné a světoznámé pláže a resorty. Ve skutečnosti toho ale nabízí mnohem víc.

Thajsko: provincie Krabi
Publikováno: 11.2.2012
Smaragdové ostrůvky rozeseté v Andamanském moři, tajemné jeskyně se 3000 let starými kresbami na ostrově Ban Bho Tho nebo štíhlé a vysoké krasové útvary, čnící z azurových vln moře. Provincie Krabi v jižním Thajsku ukrývá několik nejoblíbenějších míst celé země a řadí se tak k lokalitám, kam každoročně zavítá obrovské množství návštěvníků.


Souvisejicí fotogalerie

Filipíny – souostroví pestrosti
Jednou z nejvyhledávanějších exotických destinací jihovýchodní Asie jsou Filipíny. Tento ostrovní...

Thajsko – z velkoměsta až na opuštěnou pláž
Thajské království neboli Thajsko leží v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Kambodža, Laos, Mya...


Souvisejicí videa

Thajsko, Loy Krathong a Yi Peng – Nejlepší zážitek života
Za 12. úplňku v roce se v Thajsku každoročně koná slavný festival světel. Centrum města Chiang Ma...

 
Thajsko VII.: Chiang Mai: metropole s příchutí kávy
Chiang Mai leží asi 700 km na sever od Bangkoku a tvoří přirozené centrum severního Thajska. Z Ba...

Thajsko VI.: Čínská čtvrť v Bangkoku
Všude voní grilované maso, mořské plody, nudle a rýže na tisíc způsobů a vy máte chuť ochutnat úp...

Thajsko V.: Bangkok – rušná metropole s mnoha tvářemi
Bangkok je hlavní město Thajska, které patří k největším metropolím v celé jihovýchodní Asii. Fun...

Thajsko IV.: Krabi – krátká zastávka po cestě k plážím
Průvodci se o centru provincie Krabi téměř nezmiňují, pro většinu cestovatelů zřejmě slouží jen j...

 
Thajsko III.: Ao Nang – nejoblíbenější místo provincie Krabi
Letovisko Ao Nang je společně s Ko Phi Phi nejoblíbenější částí provincie Krabi. Nabízí nespočet ...

 
Thajsko II.: Ko Lanta
Ostrov Ko Lanta je ideálním místem ke klidné dovolené v jižním Thajsku. Jistě budete unešeni polo...

 
Thajsko I.: Tropická země s úsměvem
Thajské království neboli Thajsko leží na poloostrově Zadní Indie a z části také n...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.7.2022
Kyjevská oblast byla jednou z prvních zasažených území, kde pocítili místní obyvatelé ruskou vojenskou agresi. Její ničivé důsledky si nyní můžete prohlédnout virtuálně, a to prostřednictvím online muzea.
2.7.2022
Vydejte se na výlet a poznejte tajemství slovenské přírody s novou aplikací Lesmír, která simuluje skutečného průvodce. Naviguje vás po trase vybrané „lesmírné“ stezky.  
29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 6. 7. 2022
svátek:Státní svátek - Mistr Jan Hus
dnes:
středa 6.7.
16 °C
zítra:
čtvrtek 7.7.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X