www.infoglobe.cz » Tunisko – země bohatá na zážitky i ráj filmařů

Tunisko – země bohatá na zážitky i ráj filmařů

Publikováno: 14.1.2021
Tunisko nejsou jen pláže a all inclusive pobyty, nachází se zde nespočet úžasných míst. Pokud přiletíte do Tuniska na pevninu, byla by škoda vynechat výlet do Sahary a moct tak strávit noc v poušti.

Z našeho ubytování v Hammametu se vydáváme na jih. První zastávkou je město El Jem, které ukrývá největší římský amfiteátr v Africe. Díky tomu se stal součástí světového dědictví UNESCO. Část amfiteátru je sice zbořená, ale i přesto patří k těm nejzachovalejším památkám Římské říše. Pokud by vám toto místo přišlo povědomé, bude to tím, že se zde natáčel slavný oscarový film Gladiátor.

pohled na amfiteátr

Po prohlídce pokračujeme do městečka Matmata. To je velice populární díky jeskynním obydlím. Najdete tady několik desítek zákopových jeskynních domů. Berberští obyvatelé stavbou svých příbytků našli způsob, jak se ochránit před ostrým sluncem i před útoky nájezdníků. Zajímavostí pro milovníky Hvězdných válek je, že se zde nacházel domov Luka Skywalkera. Pak už se přesouváme do hotelu v poušti. Není třeba se obávat, člověk zde najde luxus jako v klasickém hotelu.

Matmata

Druhý den přijíždíme k solnému jezeru Chott El Jerid. Leží 23 metrů pod hladinou moře a je to největší africké solné jezero. Není složité tady najít tzv. pouštní růže a odvézt si je jako suvenýr.

pouštní růže

Solné pláně jezera posloužily jakožto kulisy hned pro několik epizod Hvězdných válek. Ano, pro fanoušky těchto filmů je náš výlet nezapomenutelným dobrodružstvím. Další zastávkou je oáza Chebika. Zelené palmy zapadlé v poušti vytvářejí úžasnou podívanou a vodopád, ke kterému směřujeme, příjemně osvěží. V minulosti byla Chebika i sousední oázy významnou zastávkou pro karavany putující napříč jižním Tuniskem. V období římské nadvlády sloužily oázy jako vojenské pevnosti. Naší poslední zastávkou na tomto výletě je čtvrté nejsvětější město islámu Kairouan. Dominantou je velká mešita, do které mohou vstoupit i nemuslimové. Neopomeňte i návštěvu dílny, kde se vyrábějí slavné vázané koberce.

oáza Chebika   solné jezero

kulisy Hvězdných válek   Velká mešita

Turistická sezona je obvykle od května do října, ale třeba vloni se kvůli covidu prodloužila. Tak uvidíme, jak to bude letos.

GPS: 34°19'01.5"N 7°56'10.0"E

 

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Tunisko, Sahara – do pouště
Publikováno: 7.1.2021
Kdo si myslí, že je Sahara jen písečná pláň, mýlí se. O tom jsem se na vlastní oči také přesvědčila při její návštěvě v Tunisku. Největší část Sahary je kamenitá, písečná část je ta menší. Je dobré myslet na bezpečnost a využít služeb profesionálního průvodce.

Maroko, Casablanca – výlet k africkým břehům Atlantiku I
Publikováno: 4.1.2019
Slunce sotva vystoupí nad horizont a Casablanca je již vzhůru. Červené taxíky křižují ulice lemované moderními budovami. Kolem sebe ucítíte neuvěřitelné množství energie, která se samozřejmě přelije i na vás. V Casablance to prostě žije.

Maroko, Ait Ben Haddou – ksar v údolí Ounila
Publikováno: 25.3.2019
Maroko je bezpochyby jednou z nejrozmanitějších zemí, a to především díky své velikosti. Ráz krajiny se s ujetými kilometry výrazně mění, a tak se lze v několika dnech v jedné zemi dostat od pobřeží Atlantského oceánu přes pohoří Atlas až do rozsáhlých palmérií, soutěsek a také do pouště.

Maroko, Imlil – výstup na Jebel Toubkal
Publikováno: 21.9.2019
Imlil je poměrně malá horská vesnice, která se nachází v západní části pohoří Atlas zhruba ve střední části Maroka. Sama o sobě vlastně není ničím až tak zajímavá, ale i přesto ročně přivítá tisíce návštěvníků. Ptáte se proč? Právě odsud totiž každoročně vyrážejí milovníci vysokohorské turistiky na výstup na nejvyšší horu severní Afriky, Jebel Toubkal.

Maroko, Ouarzazate – filmová studia Atlas
Publikováno: 1.4.2019
Cestování za filmovými kulisami je rok od roku oblíbenější, a tak není divu, že je marocké údolí Ouarzazate vyhledávanou a především levnou destinací, do které se právě filmoví nadšenci z celého světa stahují. Všichni touží na vlastní oči spatřit a osahat si kulisy, které hrály hlavní roli v mnoha seriálech a filmech. V údolí je možné spatřit opravdová natáčecí místa, například historický kasbah Ait Ben Haddou. Především se zde ale nacházejí rozlehlá filmová studia Atlas, postavená na prašných pláních východního úpatí pohoří Atlas.

Maroko, Rabat – město světel I
Publikováno: 21.12.2018
Již kdysi jste s námi měli možnost do Maroka, konkrétně do Rabatu, nahlédnout. Dnes se však do tohoto zajímavého města ponoříme o něco hlouběji a unikneme tak zimě, která panuje u nás.

Maroko: Africké království
Publikováno: 24.7.2016
Na našich toulkách světem tentokrát opustíme Evropu, abychom zavítali do Afriky, kde bude naším cílem Maroko, přesněji Marocké království. Tato severoafrická země, ve které žije bezmála 32 milionů obyvatel, je oblíbeným přímořským letoviskem s množstvím památek.


Souvisejicí fotogalerie

Maroko – Africká romantika
Chtěli byste zažít romantické dobrodružství? Tak se vydejte na dovolenou do Maroka, kde vás čekaj...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 15. 1. 2021
svátek:Alice
dnes:
pátek 15.1.
-3 °C
zítra:
sobota 16.1.
-5 °C