www.infoglobe.cz » USA, Michigan – Grand Rapids

USA, Michigan – Grand Rapids

Publikováno: 26.6.2020
V minulém týdnu jsme poprvé nakoukli do turistům doporučovaného michiganského města Grand Rapids, které je známé také jako Město piva.

Nudit se v něm nebudete a až budete hotovi s návštěvou muzeí, zkuste další zajímavá místa. Nejdříve vás pozveme do Frederik Meijer Gardens and Sculpture Park, což jsou venkovní a vnitřní zahrady spojené s výstavou soch. Uvnitř areálu budete obdivovat bronzové sochy mezinárodně uznávaných umělců a odpočinete si v klidných zelených zákoutích. Vnitřní prostory tvoří pětipatrová zimní zahrada, kde se v tropickém klimatu nacházejí různé exotické rostliny z celého světa.

Frederik Meijer Gardens & Sculpture Park

U přírody zůstaneme, protože zamíříme do Blandford Nature Center, což je jakýsi přírodní park, který na 60 hektarech nabízí zalesněné hájky, pole, potůčky a rybníky. Smyslem návštěvy by měla být environmentální osvěta. Pracovníci centra se rovněž starají o divoká zvířata, z nichž některá zde najdou trvalý domov. Děti i dospělí se pak mohou s těmito zvířaty seznámit z blízka. Pro děti tu navíc jsou zahrádky, kde se mohou naučit něco o udržitelném zemědělství.

Více zvířat uvidíte v John Ball Zoo, kde žijí různé druhy zvířat z celého světa. Nechybí ani lvi, tygři, lenochodi nebo orli bělohlaví. Zoo vyniká obzvláště v zprostředkování blízkých setkání se zvířaty. Můžete tu krmit opice, medvědy, tučňáky nebo pelikány. Jedním z vrcholných zážitků je možnost nahlédnout za oponu cvičení šimpanzů a dozvědět se o jejich každodenních potřebách. K dalším zážitkům, které zoo nabízí, patří třeba jízda na velbloudech nebo čištění srsti koz.

John Ball Zoo   John Ball Zoo

Dalším zajímavým místem je vila Meyer May House, kterou navrhl Frank Lloyd Wright. Mezi jeho nejslavnější díla se řadí například slovutné Guggenheimovo muzeum v New Yorku. Meyer May House byl postaven v roce 1908 pro bohatého obchodníka s módou. Původně relativně skromný dům se během let rozrůstal a měnil.

Nakonec byl dům odkoupen a složitě restaurován do původního stavu. Dnes je otevřen veřejnosti, která sem má vstup zdarma a může tak vidět kromě jiného i reprodukci původního nábytku. Dům má mimochodem 108 oken a světlíků, protože Wright rád používal olovnaté sklo. V domě se mimochodem promítá také film o dlouhé a náročné rekonstrukci.

Meyer May House

Posledním místem v Grand Rapids, kam se společně podíváme, je trh Downtown Market, což je ráj pro každého gurmána. Možností, co si zde zobnout, je nepřeberně. Od neapolských pizz přes autentické detroitské barbecue po vietnamskou kuchyni. Gastronomické hody můžete završit domácí zmrzlinou a zapít vynikající kávou.

GPS: 42°57'57.0"N 85°40'11.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Michael Barera, WMrapids, WMrapids (2), Jeffness, JaydecDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Michigan: Grand Rapids – idyla amerického Středozápadu
Publikováno: 19.6.2020
Z chladné Aljašky se vydáme do středozápadního státu Michigan, kde na nás čeká město Grand Rapids, druhé největší ve státě. Historicky bylo jedním z center nábytkářského průmyslu, sídlí zde pět z největších nábytkářských společností na světě. Není proto divu, že se Grand Rapids přezdívá „Město nábytku“.

USA: Chicago – větrné město plné zeleně I
Publikováno: 23.2.2017
Když jsme se s kamarády rozhodovali, které místo na severovýchodě USA navštívíme, Chicago pro nás byla jasná volba.

USA: Chicago - větrné město plné zeleně II
Publikováno: 2.3.2017
Je večer a my jsme poměrně zklamaní z prosklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde výhled nebyl tak dobrý, jak jsme předpokládali. Náladu nám ale vylepšil jiný nevšední zážitek, který byl mnohem intenzivnější a doporučuji ho všem, kteří do Chicaga míří.

USA: Pensylvánie – železniční město Altoona
Publikováno: 20.8.2017
Nejbližší týdny budeme objevovat známá i méně známá místa Spojených států amerických. Naši pouť za velkou louží začneme v Pensylvánii, která se nachází v severovýchodní části země.

USA: Maryland – přístavní město Baltimore
Publikováno: 27.8.2017
Po minulé návštěvě Pensylvánie se dnes vydáme za poznáváním sousedního státu Maryland, který je známý díky víkendovému sídlu amerických prezidentů – Camp David. Jeho hlavním městem je Annapolis a řadí se do první desítky nejmenších států v USA.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 10. 7. 2020
svátek:Libuše, Amálie
dnes:
pátek 10.7.
29 °C
zítra:
sobota 11.7.
18 °C