www.infoglobe.cz » USA, Pensylvánie – po malých městečkách

USA, Pensylvánie – po malých městečkách

Publikováno: 25.12.2020
Naše toulky po Spojených státech amerických dnes obohatíme výlety po nejhezčích malých městech v Pensylvánii.

Začneme v Johnstownu v oblasti Allegheny. Město, ve kterém dnes žije přibližně 20 tisíc obyvatel, bylo založeno v 70. letech 18. století a v amerických učebnicích dějepisu je známé především pro tři velké povodně, které jej za jeho existenci postihly. Ta největší město zaplavila v roce 1889, když se protrhla přehrada South Fork Dam.

Johnstown   Johnstown

Další povodeň přišla v roce 1936 a zatím poslední v roce 1977, která zapříčinila to, že město začalo být pro investory a podniky na nějakou dobu neatraktivní. Vzniklo zde dokonce muzeum povodní Jonhstown Flood Museum, které se zaměřuje zejména na tu první. Dalším zajímavým místem je Heritage Discovery Center, které se dívá blíže na otázku přistěhovalectví ve vztahu k železářskému a ocelářskému průmyslu.

Johnstown City Hall

Johnstown má rovněž živou uměleckou scénu. Doporučujeme vám zajít do uměleckého muzea Southern Alleghenies Museum of Art, poslechnout si klasickou hudbu v Johnstown Symphony Orchestra, koná se zde také Folk Festival, jenž láká různé národnosti, aby ukázaly typické rysy svých kultur.

Johnstown

Dalším městečkem, kam vás zavedeme, je Lititz. I šance, že jste o tomto městě někdy slyšeli, je prakticky mizivá. Lititz je známá požitkářská destinace, protože  je domovem pekařství Julius Sturgis Pretzel Bakery, což byla vůbec první komerční pekárna na preclíky ve Spojených státech. Ta místní nabízí kromě tradiční prohlídky také možnost naučit se je zaplétat. V Lititzu najdete také fabriku Wilbur Chocolate Factory, která již od roku 1894 vyrábí Wilbur Buds, což jsou takové malé čokoládové bonbónky.

Lilitz

A teď už rychle do Jim Thorpe. Původně se toto malé městečko jmenovalo Mauch Chunk. Jméno je podle nedaleké hory, kterou pojmenoval indiánský kmen Lenni Lenape. Díky svému umístění v soutěsce Lehigh Gorge se můžete těšit na překrásnou scenerii. Vůbec nejlepším způsobem, jak si Jim Thorpe užít, je procházka po křivolakých uličkách, díky nimž si vysloužilo přezdívku Americké Švýcarsko. Historická čtvrť města se jmenuje Old Mauch Chunk Historic District a najdete tu osm památek, které jsou zaneseny do národního seznamu historických památek. Doporučujeme také zajít do muzea Asa Packer Mansion Museum, kde se dozvíte, jak se žilo bohatým v 19. století.

Jim Thorpe

Jim Thorpe   Jim Thorpe

Až budete s prohlídkou města hotovi, pak na vás čeká jedna z mnoha krásných stezek, kde si naplno budete moci vychutnat výhledy na soutěsku a přilehlou řeku Lehigh.

GPS: Johnstown 40°19'57.2"N 78°55'28.3"W

          Lititz 40°09'28.6"N 76°18'41.8"W

          Jim Thorpe 40°51'53.0"N 75°44'17.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: TylerTrim, Masst1984, Masst1984 (2), Masst1984 (3), TylerTrim (2), Smallbones, Smallbones (2), Hshuvaeva, Derek RamseyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Pensylvánie – železniční město Altoona
Publikováno: 20.8.2017
Nejbližší týdny budeme objevovat známá i méně známá místa Spojených států amerických. Naši pouť za velkou louží začneme v Pensylvánii, která se nachází v severovýchodní části země.

USA, Pensylvánie – výlety v okolí Filadelfie
Publikováno: 11.12.2020
Podmanivou Filadelfii jsme kdysi už společně navštívili, dnes bychom vám rádi doporučili několik výletů v okolí.

USA, Pensylvánie – výlety v okolí Filadelfie II
Publikováno: 18.12.2020
V dnešním díle navážeme na ten předchozí, kdy jsme vám začali představovat místa, která můžete navštívit v dojezdové vzdálenosti od Filadelfie.


Souvisejicí fotogalerie

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodní Pelsylvánii se rozprostírá město Altoona, které je ve Spojených státech americký...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 1. 2021
svátek:Drahoslav
dnes:
neděle 17.1.
-6 °C
zítra:
pondělí 18.1.
1 °C