www.infoglobe.cz » Velká Británie, Londýn – toulky velkoměstem

Velká Británie, Londýn – toulky velkoměstem

Publikováno: 4.3.2020
Poznejte metropoli Spojeného království očima turisty. Dnes vám doporučíme místa, která určitě musíte navštívit, nahlédneme na zdejší kulturní zvyklosti a prozradíme i několik zajímavostí.

Londýn nějak široce představovat rozhodně nemusíme, proto se hned vrhneme na pamětihodnosti. Takzvanou povinnou jízdou je návštěva Westminsterského paláce s hodinovou (Alžbětinou) věží Big Ben, dále sídla královské rodiny – Buckinghamského paláce, kde se pravidelně koná turisticky atraktivní střídání stráží, nebo historické pevnosti, symbolu britské monarchie – Tower of London, který proslul jako vězení, v současnosti jsou zde uschované korunovační klenoty.

Londýn

Vynechat byste neměli ani velkolepou katedrálu sv. Pavla či bezplatné prohlídky londýnských muzeí, například British Museum, National Gallery či Natural History Museum (Přírodovědné muzeum). Zajímavý je i výlet na mosty Millennium Bridge nebo ikonický Tower Bridge se dvěma neogotickými věžemi.

 Londýn   Londýn

Pokud máte rádi moderní architekturu a pohledy z výšky, určitě navštivte vyhlídkové kolo London Eye a čtvrť s osobitým statutem města City of London. Ta je světovým finančním centrem plným mrakodrapů, jako jsou Walkie Talkie nebo Gherkin. Nachází se zde i památník Velkého požáru Londýna, který je nejen nejvyšším volně stojícím kamenným sloupem na světě, ale i nevšedním vyhlídkovým bodem. Naproti Temži se pak vypíná stejně atraktivní mrakodrap The Shard.

Londýn

Vynechat byste neměli ani londýnská náměstí. Snad k těm nejznámějším patří Piccadilly Circus (označované také jako evropský Times Square) se zářivými reklamními poutači či největší městské náměstí Trafalgar Square s Nelsonovým sloupem a dvěma fontánami uprostřed. Vyhledávanou atrakcí je i ulice Whitehall s množstvím vládních budov a s propojením na ulici Downing Street, kde sídlí britský premiér. Pro milovníky Shakespeara doporučujeme výlet do vzdálenější londýnské části Southwark, kde stojí legendární divadlo Globe, dále vás zveme k návštěvě Greenwichské observatoře (ve stejnojmenné městské části), kde byl vyhlášen nultý poledník a stanovil se tak mezinárodní čas GMT.

Londýn

Londýn   Londýn

V pozoruhodnostech Londýna bychom mohli ještě dlouho pokračovat, našli byste zde i nejdelší skluzavku na světě (178 metrů), uměleckou čtvrt Camden Town, graffiti zdobenou Leake Street (tunel), „benátský“ Regents Canal, filmový Notting Hill i železniční stanici, ze které odjíždí vlak do Bradavic – King's Cross, muzea Sherlocka Holmese a Charlese Dickense i Muzeum hraček s nejstarším dochovaným plyšovým medvědem. Dovolujeme si však tvrdit, že na projití (i jmenování) všech londýnských turistických atrakcí by vám (nám) nestačil ani rok.

Londýn

Najdete zde restaurace všech světových kuchyní, a dokonce i nudistickou. Také zde můžete zaslechnout více než 300 různých jazyků, což dělá z Londýna jedno z nejmultikulturnějších měst světa. Žije zde více než 70 miliardářů, vzniklo zde první metro na světě, jezdí zde typické černé taxíky, dvoupodlažní autobusy (doubledeckery) a na ulicích stojí pověstné červené telefonní budky.

Londýn

Londýn je místem zábavy (např. ve Warner Bros studiích či muzeu Madame Tussauds), pulzujícího života i oddechu v místních parcích. Je plný tradic, tolerance i snoubení historie s modernou. Charakteristický je deštivým počasím, věčnými dopravními zácpami, protesty, výprodejovými akcemi atd. Londýn je prostě potřeba zažít!

Londýn

GPS: 51°30'28.7"N 0°07'41.0"W

Text: Oskár Mažgút

Foto: Beata Firicová

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Londýn - Trafalgar Square
Publikováno: 4.7.2014
Minulý týden jsme zavítali do jedné z nejznámějších londýnských čtvrtí, kdysi čtvrti červených luceren, Soho. Dnes se však přesuneme dále.

Velká Británie, Londýn – Piccadilly, Green Park a Haymarket
Publikováno: 11.7.2014
Po návštěvě oslnivého Trafalgar Square pokračujeme dál po známých památkách Londýna.

Velká Británie, Londýn – Soho
Publikováno: 27.6.2014
Po našich toulkách Janovem se tentokráte vydáme na severozápad do Velké Británie a to konkrétně do jejího hlavního města, Londýna.

Velká Británie, Londýn – Whitehall
Publikováno: 18.7.2014
Minulý týden jste okusili něco z jedinečné atmosféry kolem Piccadilly. Dnes se přesuneme do míst, která jsou významná pro samotnou britskou státnost.

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži – VIDEO
Publikováno: 11.7.2017
Londýn kdysi býval největší město na světě. Vládli odsud obrovskému britskému impériu, lodě sem přivážely drahocenné zboží z celého světa, vyplouvaly za novým dobrodružstvím a zase se vracely. Dnes se sem stále sjíždějí lidé z celého světa – ať už za obchodem, za prací, obdivovat honosné památky, nasát trochu zdejší unikátní atmosféry, nebo ochutnat jídla z celého světa v jediném městě.

Velká Británie: Londýn – Britské muzeum
Publikováno: 28.11.2014
Ze Spojených států, které jsme navštívili minulý týden, se přes Atlantik vrátíme do Evropy, do Velké Británie.

Velká Británie: Londýn – britský velikán v umění a kultuře
Publikováno: 3.5.2017
Pokud se někdy vydáte do Anglie, určitě budete chtít navštívit Londýn. Ale vzápětí si položíte otázku – co kromě legendárních červených autobusů a Big Benu uvidím? Vyplatí se to? Rozhodně ano. A je hned několik důvodů. Londýn je především městem historie, umění a kultury. Pro ty, kteří si rádi vyjedou do muzea či galerie, je jako stvořený.

Velká Británie, Stansted – skanzen nedaleko letiště
Publikováno: 18.5.2019
Pokud využíváte lowcostových aerolinek, dříve nebo později vás jistě cesta zavede na letiště Stansted nedaleko Londýna. Právě tady přistávají většinou velmi levné lety. Díky tomu se z letiště stal oblíbený přestupní bod do jiných evropských destinací. Nezůstávejte v letištní hale, okolí Stanstedu je krásné a byla by škoda volného času nevyužít.


Souvisejicí fotogalerie

Velká Británie, Oxford – synonymum vzdělanosti
Prostřednictvím následujících fotografií vás zavedeme do hrabství Oxfordshire, kde navštívíme jed...

Velká Británie: Windsor a Eton – dvě města v jednom
Navštivte prostřednictvím následujících fotografií dvě krásná anglická města hrabství Berkshire, ...

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...


Souvisejicí videa

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži
Každý, kdo byl v Londýně, zná klasické památky jako Big Ben, Trafalgar Square, Tower Bridge nebo ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mezi květy

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Kniha Krkonoše zámé i neznámé z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Putování českou přírodou z Knižního klubu
Cena redakce:
Víkendový pobyt pro 2 osoby se snídaní a neomezeným vstupem do wellness v hotelu Zlatý Lev**** v Žatci!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.4.2020
Ať vám Velikonoce přinesou hodně radosti, zdraví, klidu i splněných cestovatelských tužeb, které jsou prozatím ve značné míře omezené. Běžte se ve dnech volna projít do přírody a načerpejte novou energii.
9.4.2020
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci už léta nemělo dostatek výstavních prostor. Před dvěma lety počaly práce na přístavbě ve tvaru obřího broušeného krystalu. Stavební práce byly v minulých dnech dokončeny, otevření je plánováno po restriktivních opatřeních, nová expozice pak na konec letošního roku.
8.4.2020
Velikonoce jsou tu, a proto jsme moc rádi, že vám ve spolupráci s Muzeem Polička můžeme přinést fotonávod na výrobu vrkoče.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - BRAZÍLIE a SALVADOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVADORU:

 

BRAZÍLIE:

Paraty – bez aut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže (I., II.)

Amazonie – cesta do pralesa

Manaus: Paříž Jižní Ameriky

Z Uruguaye do Porto Alegre

 

SALVADOR:

Alegría – cesta k laguně

Joya de Cerén a San Salvador

 

Vše důležité, co byste o Brazílii měli vědět, najdete zde a o Salvadoru zde.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 10. 4. 2020
svátek:Darja
dnes:
pátek 10.4.
16 °C
zítra:
sobota 11.4.
12 °C