www.infoglobe.cz » Velká Británie, Warwick – městečko v hrabství Warwickshire

Velká Británie, Warwick – městečko v hrabství Warwickshire

Publikováno: 15.9.2017
Když jsme spolu minule zavítali do Windsoru, psali jsme, že místní hrad patří k těm vůbec nejhezčím, které můžete vidět. Jakmile uvidíte Warwick, uznáte, že Windsor v něm má velkou konkurenci. Tento mohutný středověký hrad leží u řeky Avony a jeho kořeny sahají hluboko do raného středověku. V roce 915 jej nechala postavit dcera Alfréda Velikého, krále Wessexu. Tento hrad se stal tak významným mocenským centrem, že se hrabatům z Warwicku přisuzovala rozhodovací moc nad tím, kdo byl anglickým králem.

Warwick

Hrad, který na první pohled zaujme vysokými zdmi a věžemi, je v současnosti velmi oblíbenou turistickou atrakcí. Možná vám něco říkají veselé a populární knížky Děsivé dějiny. Jejich autoři tu pro vás přichystali dobrodružné bludiště, které je rozděleno na sedm historických epoch (od vikingských dob po první světovou válku) a půlhodinové komediální představení o tisícileté historii tohoto hradu.

Warwick byl během 17. a 18. století renovován. Místní sbírka nábytku, porcelánu, soch a maleb pochází právě z této doby. K dalším atrakcím pro návštěvníky patří velká sbírka zbraní, děsuplná interaktivní hladomorna, fungující trebuchet (typ katapultu) a Muzeum voskových figurín, pod kterým je podepsáno slavné Muzeum voskových figurín Madame Tussaud.

Warwick Castle

Když budete hotovi s prohlídkou hradu, což rozhodně není záležitost jedné nebo dvou hodin, vydejte se do historického centra Warwicku, které je tvořeno domy ze 17. a 18. století. K těm turisticky nejzajímavějším patří budova soudu s georgiánským tanečním sálem. Doporučujeme navštívit sobotní trhy na Market Square. Trhovci zde prodávají místní produkci a můžete ochutnat některé speciality. Pokud chcete zavítat do některého z místních butiků, pak je hledejte na ulici Swan Street nebo Smith Street.

Leamington Spa

Dalším zajímavým místem v samém srdci města je nemocnice Lord Leycester Hospital. Jedná se o komplex několika polohrázděných budov, kde bydleli bývalí vojáci se svými chotěmi. Nemocnice stále slouží svému účelu, byť v současnosti bývá často otevřena návštěvníkům a konají se zde různé společenské události.

Lord Leycester Hospital

Za zmínku také stojí Muzeum hrabství Warwickshire v budově Market Hall, které se pyšní bohatými sbírkami od archeologie a společenského života po přírodovědecké expozice. K těm zajímavějším částem muzea nepochybně patří rekonstrukce obydlí druhé poloviny 16. století nebo fantastická replika viktoriánské kuchyně a školní třídy. Nechybí ani výstava dobového oblečení, hraček, panenek a her.

muzeum

Dnešní poslední zastávkou jsou lázně Royal Leamington Spa. K těm si však budete muset udělat buď delší procházku, nebo najít spoj veřejné dopravy. Lázně se nacházejí přibližně 3 kilometry od Warwicku a jsou známé svými léčivými prameny. Kromě toho si návštěvníci mohou projít místní skleníky nebo posedět v kavárně.

GPS: 52°16'47.9"N 1°35'05.7"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Poliphilo, David Alonso Pérez, Misterweiss, Tony Grist, Elliott Brown, DeFactoDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Birmingham – průmyslové město v srdci Anglie
Publikováno: 4.8.2017
Birmingham je známý především fanouškům sportu, protože údajně zde se zrodil koncept celoevropské fotbalové ligy a tenis, který přímo v tomto městě na konci 50. a začátku 60. let 19. století vznikl. Město bylo založeno v období příchodu Anglosasů, ale teprve v polovině 12. století začalo stát za řeč jako centrum obchodu.

Velká Británie, Lincoln – rodiště George Booleho
Publikováno: 29.9.2017
Hrabství Lincolnshire, kam se dnes společně vydáme, naleznete na východě Anglie. Centrem hrabství je Lincoln, který se po boku Windsoru, Warwicku, Canterbury, Londýna, Yorku a dalších míst řadí k významným historickým městům Anglie. Stotřicetitisícový Lincoln je situován na řece Witham a jednoznačně mu dominuje katedrála. V centru najdete historické domy, nechybí ani opevnění, které zde po dobytí Anglie postavili Normané, a dokonce je k vidění i římská architektura.

Velká Británie, Nottingham – vzhůru za Robinem Hoodem!
Publikováno: 13.10.2017
Určitě jste viděli film s Robinem Hoodem nebo jste o něm alespoň slyšeli. Tato legenda se dodnes těší velké popularitě a neustále se objevují nová díla populární kultury, která zájem o tuto postavu oživují. Koneckonců postava, která bohatým bere a chudým dává, se asi jen tak brzy neomrzí. Známá je také nemesis Robina Hooda v podobě obávaného a krutého šerifa z Nottinghamu. A právě město Nottingham bude naší dnešní zastávkou.

Velká Británie, Manchester – čínská čtvrť i fotbal
Publikováno: 18.8.2017
Dnes pokračujeme ve výletě po Manchesteru. Jako první místo navštívíme Heaton Park, který je se svými téměř 250 hektary největším parkem v Manchesteru. V srdci parku se nachází Heaton Hall, klasicistní zámeček postavený z pískovce, který bohužel v současnosti není přístupný veřejnosti. V parku mimo jiné spatříte i mnoho původních staveb, které byly restaurovány, nechybí zde ani golfové hřiště, observatoř nebo muzeum.

Velká Británie, Manchester – kolébka průmyslové revoluce
Publikováno: 11.8.2017
Manchester byl kdysi výkladní skříní průmyslové Evropy. Průmysl dnes ustoupil do pozadí a z města se stalo obchodní, kulturní a vzdělanostní centrum.

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži – VIDEO
Publikováno: 11.7.2017
Londýn kdysi býval největší město na světě. Vládli odsud obrovskému britskému impériu, lodě sem přivážely drahocenné zboží z celého světa, vyplouvaly za novým dobrodružstvím a zase se vracely. Dnes se sem stále sjíždějí lidé z celého světa – ať už za obchodem, za prací, obdivovat honosné památky, nasát trochu zdejší unikátní atmosféry, nebo ochutnat jídla z celého světa v jediném městě.


Souvisejicí fotogalerie

Velká Británie, Edinburgh – skotské království
Tajemné přímořské město na jihovýchodě Skotska, kde se zrodily filmové legendy Sherlock Holmes ne...

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...


Souvisejicí videa

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži
Každý, kdo byl v Londýně, zná klasické památky jako Big Ben, Trafalgar Square, Tower Bridge nebo ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2019
Již tento víkend se veřejnosti představí více než 20 ústavů a vědeckých center Slovenské akademie věd se zajímavými výsledky své práce. Přijďte tedy na Primaciální náměstí.

18.6.2019
Muzeum východních Čech prošlo od loňského května důkladnou opravou. K obnově se přidaly také dvě sedmimetrové sochy z průčelí Eliščina nábřeží a kašna. Pro veřejnost bude muzeum otevřeno na podzim.
17.6.2019
Nenechte si ujít kouzelný festival s kvalitní hudbou a doprovodným programem, který se uskuteční první srpnový víkend na louce za městem.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 6. 2019
svátek:Leoš