www.infoglobe.cz » Rakousko, Kitzsteinhorn – skvělá lyžovačka

Rakousko, Kitzsteinhorn – skvělá lyžovačka

Publikováno: 6.2.2022
Pokud rádi lyžujete nebo jezdíte na snowboardu, nejste úplní začátečníci a chcete mít jistotu kvalitního sněhu, Kitzsteinhorn je jasná volba. Jedná se totiž o ledovec, který se nachází v Alpách – v pohoří Vysoké Taury – a sníh zde leží celoročně. Kitzsteinhorn leží severně od nejvyššího rakouského vrcholu Grossglockner a dosahuje výšky 3 203 metrů nad mořem.

Lyžařské středisko se rozkládá na severních stráních Kitzsteinhornu, v nadmořské výšce 1 975–3 000 metrů. Dopravu z údolí zajišťují dvě kabinkové lanovky. U dolních stanic je rozlehlé parkoviště, které je zdarma. Pokud se ubytujete v nedalekém Kaprunu nebo v Zell am See, můžete také využít skibusy. Skipas zakoupíte u parkoviště, případně jej pořídíte i předem online. Lanovkou je možné se dostat až do výšky 3 029 metrů, kde se vám naskytne nádherný výhled na Alpy a také přímo na Zell am See. Pokud si budete chtít odpočinout od lyžování, můžete tu navštívit dvě panoramatické terasy, galerii národního parku a restauraci.

bar a sjezdovky u první stanice – Langwied

Nyní se už ale nabízí jen široké ledovcové svahy se sjezdovkami všech obtížností, přírodní sníh, mnoho variant lyžařských cest pro freeridery, tři snowparky a největší rakouská superpipe pro freestylery. Navíc si zde můžete vyzkoušet projet slalom, který se nachází v odděleném pruhu na jedné z červených sjezdovek. Celý areál je perfektně udržován. K dispozici jsou kabinkové i sedačkové lanovky, některé z nich jsou navíc i vyhřívané. Na kratší trasy lze však využít i klasickou kotvu. Jednotlivé sjezdovky jsou očíslované a dobře označené, tedy i při první návštěvě Alp nemusíte mít vůbec strach z tak obrovského lyžařského areálu. Podle mapky, kterou dostanete při zakoupení skipasu, si jen sami vyberete trasu dle obtížnosti nebo nálady.

pohled na Zell am See z horní části

Pokud si chcete zlepšit své dovednosti, můžete si zaplatit instruktora. Je zde několik lyžařských škol a výuka je určena pro skupiny i jednotlivce. Stejně tak není problém se zapůjčením vybavení. Na Kitzsteinhornu také naleznete dva obchody se sportovními potřebami, což se může hodit. Samozřejmostí je záchranná služba, ale také informační služba, servis a úschovna lyží.

pohled z nejvyšší stanice – Gipfelwelt   pohled ze sedačkové lanovky Kristallbahn

Když vás zmůže hlad a únava, můžete si vybrat z pěti možností občerstvení. Za zmínku rozhodně stojí ICE CAMP, ležící v nadmořské výšce 2 600 metrů. Jedná se o jedinečný svět ledu a sněhu se třemi velkými iglú. Každé ze tří iglú má průměr 12 metrů a jsou vzájemně propojena. Design uvnitř je každý rok jiný, ale vždy úchvatný. V jednom z iglú naleznete bar, kde si můžete dát drink z ledových sklenic. Hned vedle je umístěn stánek s občerstvením, příjemné posezení, lehátka a k tomu všemu hraje stylová hudba pro perfektní relaxaci. Když vám bude zima, můžete se zahřát ve vytápěných odpočívárnách.

ICE CAMP

V únoru a březnu jsou obvykle sjezdovky plnější – díky jarním prázdninám v Rakousku i v okolních státech. Počasí na horách je nevyzpytatelné, a tak můžete zažít týden plný sluníčka, ale také vám může celou dobu sněžit.

sjezdovky v horní části

V okolí najdete širokou škálu ubytovacích zařízení – od levnějších apartmánů přes útulné rodinné penziony až po luxusní hotely včetně spa. Pokud se ubytujete v nedalekém Kaprunu nebo v Zell am See, o večerní zábavu budete mít postaráno. Především v Zell am See naleznete spoustu restaurací, barů a obchodů. Volný čas si můžete také zpříjemnit procházkou kolem rozlehlého jezera nebo právě ve zmíněných lázních.

GPS: 47°12'28.5"N 12°41'04.2"E

 

Text: Veronika Schubertová

Foto: Irena MazánkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Zell am See - ledovec, hory a jezero
Publikováno: 6.1.2013
Na 138 kilometrech sjezdovek v Zell am See-Kaprun se třemi lyžařskými oblastmi Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel si užijí rodiny, začátečníci i zkušení lyžaři. Zell am See-Kaprun ale nabízí rozmanité možnosti také pro všechny, kteří hledají zážitek mimo sjezdovky. Od výletů na běžkách, pěšky nebo se sněžnicemi až po sporty na přírodní ledové ploše jezera Zeller See.

Rakousko: Lyžování v Alpách I – lyžařské středisko vesnického typu Dachstein West
Publikováno: 26.12.2022
Zima je v plném proudu a sněhu je bohužel v naší zemi rok od roku méně. Pokud se nespokojíte s velikostí našich svahů a jejich umělým sněhem, nezbývá než se vydat do Alp.

Rakousko, Dachstein: Hoher Dachstein – výstup na nejvyšší vrchol
Publikováno: 12.2.2022
Nejvyšší vrchol Dachsteinu se jmenuje Hoher Dachstein a na svůj mohutný masiv dohlíží z výšky 2 995 m n. m. Nachází se nad jižními příkrými svahy. Na ledovcovou oblast pod vrcholem se dostanete buď pěšky ze severozápadu (nejčastěji z chat Adamek Hütte a Simony Hütte) po zajištěných cestách na jižní stěně, či lanovkou Südwandbahn.

Rakousko, Zell am See – kouzelný salzburský region
Publikováno: 26.1.2020
Dnes nás čeká výlet do rakouské spolkové země Salzburg, přesněji do úchvatného regionu Zell am See, který je proslulý lyžařskými středisky, nádhernými jezery, malebnými vesničkami nebo majestátními horami.

SR: Bezplatná aplikace SKIALP TÚRY
Publikováno: 15.3.2020
Pro všechny milovníky skialpinismu máme dobrou zprávu. Před pár dny spatřila světlo světa nová skialpinistická aplikace, která vám pomůže při orientaci v terénu a zároveň vás upozorní před možným uvolněním laviny.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Rakousko: Kaprun – vysokohorské přehrady Wasserfallboden a Mooserboden
Publikováno: 29.7.2015
Rakouská obec Kaprun, ležící na úpatí pohoří Vysoké Taury, je vyhledávanou dovolenkovou destinací. Je známá zejména díky proslulému lyžařskému středisku a nalézá se na zasněžených svazích hory Kitzsteinhorn. V okolí Kaprunu se však nacházejí i další neméně zajímavé atrakce. K těmto pozoruhodnostem můžeme zařadit i vysokohorská vodní díla Wasserfallboden a Mooserboden.

Rakousko: Zell am See a Kaprun - tam kde se hosté cítí dobře
Publikováno: 9.6.2013
Jedinečnost regionu Zell am See-Kaprun spočívá v kombinaci ledovcové oblasti, hor a jezer. Snad nikde jinde nenajdete tolik krás Rakouska tak blízko u sebe jako zde. Podmínky v této alpské oblasti umožňují sportovcům, rodinám a těm, kteří hledají odpočinek, využít nejrůznějších aktivit.

Rakousko: Schladming-Dachstein – zimní radovánky trochu jinak
Publikováno: 16.12.2015
Pro všechny milovníky zimy a skvělého lyžování je jako stvořená návštěva prázdninového regionu Schladming-Dachstein. Nachází se v srdci Rakouska (ve spolkové zemi Štýrsko) a nabízí množství akcí, špičkově upravených běžeckých tratí a sjezdovek vhodných pro alpské lyžování. A to zdaleka není vše!


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: zimní ráj jménem Schladming-Dachstein
Vychutnejte si pohled na krásu rakouské rekreační oblasti Schladming-Dachstein, která se nachází ...

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko: Lyžovačka v 8 lyžařských střediscích
Během zimních dnů není lepší zábavy, než jít na rodinnou lyžovačku. V této týdenní fotogalerii mů...

Rakousko,Kaprun - lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See - Kaprun...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
27.5.2023
Také toto léto se můžete těšit na množství akcí nebo novinek, které spolu s obrovským přírodním potenciálem, kulturním bohatstvím a kvalitou poskytovaných služeb zaručí, že region Horehroní se stane pro turisty oblíbenou dovolenkovou destinací.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 31. 5. 2023
svátek:Kamila
dnes:
středa 31.5.
11 °C
zítra:
čtvrtek 1.6.
13 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X