www.infoglobe.cz » Horní Rakousko – ferraty, turistika i skvělé koupání u jezer

Horní Rakousko – ferraty, turistika i skvělé koupání u jezer

Publikováno: 24.8.2020
Máte chuť vyrazit za krásnou přírodou, sportem i osvěžením? Naším cílem bude tentokrát Horní Rakousko, které je pro letní dny jako stvořené. Obdobný nápad má sice plno dalších cestovatelů, ale ani tak se nesetkáváme s přeplněnými plážemi kolem zdejších jezer, ani se netvoří davy na zdejších ferratách, cyklistických trailech i turistických cestách.

Naší první zastávkou je Atterské jezero. Toto ledovcové jezero je třetím největším v Rakousku, má krásně průzračnou vodu, která je v letních měsících až nebývale teplá. Dosahuje totiž teploty i 25 °C. Koupání je zde proto příjemné i večer jako osvěžení po celodenní túře. Na koho by voda však byla příliš teplá, může se zchladit v podstatně studenějším přítoku jezera Äußere Weißenbach. Zde jsme naměřili teplotu 8 °C. Kousek před jeho ústím do Atterského jezera v městečku Weißenbach am Attersee se nachází navíc i příjemné posezení.

přítok Äußere Weißenbach   cesta do Weißenbach am Attersee

Z města Weißenbach am Attersee se dá vyrazit na pěknou ferratu Attersee Klettersteig. která dosahuje až náročnosti D. Více jak padesátikilometrový okruh kolem jezera uvítají cyklisté se silničním kolem. V hornatém okolí se pak nacházejí jednodušší traily pro horská kola a v těchto dnech jsou zde velmi populární i elektrokola, která zde využívá většina návštěvníků. Traily i turistické stezky vedou kolem dalšího jezera – Schwarzensee, kde se dá také vykoupat. Nebo pro zpestření, kousek od jezera se nachází i pěkné vodopády u stezky Salzkammergut Trail Klassisch, které nejsou zvýrazněné na mapě, ale je pod nimi také pěkné koupání. Trail pro kola pokračuje poté do obce Russbach a městečka Strobl, červenou turistickou cestou je však možné se vydat k jezeru Haleswiessee a přes pěknou vyhlídku na celé Atterské jezero dorazit zpět až do Weißenbachu am Attersee. Jen pozor, cesta za jezerem prakticky zmizí, vede však přes louku do kopce a poznat se dá podle stop od kopyt krav. Po přibližně kilometru je opět dobře značená.

Haleswiessee

cestou na Schwarzensee – vodopády s možností koupání   cestou na Schwarzensee

Schwarzensee

Následujícího dne ráno popojíždíme směrem na Travenské jezero a míříme konkrétně k hoře Predigstuhl, ke které vede pěkná ferrata Mein Land – Dein Land, která dosahuje náročnosti C. Podél ferraty vede i náročnější pěší stezka, kterou lze dosáhnout také vrcholu Predigstuhlu, jež se nachází ve výšce 1278 metrů nad mořem. Je odsud nádherný výhled na protější hory a Halštatské jezero. Okruh s ferratou i bez je od nejbližšího parkoviště dlouhý necelých 6 kilometrů. Na koupání se vracíme pak na Travenské jezero, které je mírně studenější než Atterské, ale i tak je tam skvělé koupání s krásným okolím.

Predigstuhl    Predigstuhl

Travenské jezero

Víkend nebo dovolená v Horním Rakousku je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i pro mladé či aktivní sportovce, také pro ty, co hledají pouze příjemný odpočinek u vody.

GPS: 47°52'09.4"N 13°32'38.1"E

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Hallstatt – malebné městečko na břehu jezera
Publikováno: 6.4.2015
Toto malebné městečko, patřící ke světovému dědictví UNESCO, se nachází ve středním Rakousku, v oblasti, která se ne nadarmo nazývá Solná komora. Tato oblast je ohraničená vysokými vápencovými hřebeny a nachází se zde mnoho krásných jezer.

Rakousko, Salzburg: Jeviště světa
Publikováno: 16.5.2019
Označení Jeviště světa (Die Bühne der Welt) má dát najevo, že to nejpůsobivější, co může člověk ve světě hudby zažít, se děje právě zde. A možná nejde jen o hudbu, krásné a historické město Salzburg by obstálo i bez mozartovského kultu, který je tu už po desetiletí nastolen.

Rakousko, Zell am See – kouzelný salzburský region
Publikováno: 26.1.2020
Dnes nás čeká výlet do rakouské spolkové země Salzburg, přesněji do úchvatného regionu Zell am See, který je proslulý lyžařskými středisky, nádhernými jezery, malebnými vesničkami nebo majestátními horami.

Německo, Bad Füssing – termální lázně kousek od Českých Budějovic I.
Publikováno: 30.11.2015
Poslední dobou více cestuji a poznávám velmi zajímavá místa. Návštěva termálních lázní a wellness pobytů je nyní velmi populární. Když jsem tedy dostala nabídku do jedněch lázní vyrazit, tak jsem vůbec neváhala.

Rakousko, ferrata Drachenwand: kondička, síla, zkušenost
Publikováno: 1.11.2015
Pokud hledáte složitější ferratu, tak se vydejte na Drachenwand do rakouských Alp. Grandiózní výhled na Měsíční jezero (Mondsee) a dachsteinský masiv vyžaduje fyzickou kondičku, pořádnou dávku vnitřní síly a předchozí zkušenost. Díky těmto aspektům si vychutnáte jak výstup na Dračí stěnu (Drachenwand), tak pohled na alpské panorama.

Rakousko: Traunstein – ferratový strážce Solné komory
Publikováno: 12.10.2015
Zavítejme na jednu z nejkrásnějších zajištěných cest v Alpách. Pod vámi se stříbří poklidná hladina azurového solného jezera Traunsee, na které dohlíží strážci Julských Alp, na horizontu se klaní Dachstein, Totes Gebirge a šumavské lesy. Tak to je vysněný Traunstein.

Německo, Sasko – Jeptiška v Žitavských horách
Publikováno: 14.9.2015
Hledáte ferratu, kde si můžete vyzkoušet všechny možné nástrahy? Na česko-německých hranicích je skála zvaná Jeptiška, která je obehnaná lanem, kramlemi, stupy, žebříky, můstkem, převisy, propastmi i soutěskami.

Rakousko, Štýrsko - Medvědí soutěska a hora Hochlantsch
Publikováno: 11.2.2015
Rakousko je alpská země oplývající nespočtem přírodních krás. Nemusí to být vždy jen proslulá lyžařská střediska nebo do výšek sahající zasněžené vrcholky monumentálních alpských štítů, které se vyplatí navštívit. Neméně zajímavé jsou i dvě obdivuhodné lokality nacházející se nedaleko města Graz v pohoří Grazer Bergland – Medvědí soutěska a hora Hochlantsch.

Rakousko, Štýrsko – cyklistika, pikniky a skvělé akce
Publikováno: 24.4.2019
Po delší době se vrátíme do půvabné rakouské spolkové země Štýrsko, která je stále vyhledávanější turistickou destinací. Tentokrát se zaměříme na cykloturistiku, ale nevynecháme ani další zajímavé aktivity nebo akce, které dělají Štýrsko výjimečným.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Štýrsko: Hartberg – předvánoční atmosféra
Menší štýrské městečko Hartberg, ve kterém žije jen asi 6 a půl tisíce obyvatel, nás přivítalo ve...

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko: Graz – pohled do Štýrského Hradce I
V dnešní fotogalerii s námi zavítáte do Štýrského Hradce, druhého největšího rakouského města, je...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 6. 2021
svátek:Květa
dnes:
neděle 20.6.
33 °C
zítra:
pondělí 21.6.
27 °C